Görüş Bildir

Osman Kavala Haberleri

Osman Kavala ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Osman Kavala ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Avrupa Konseyi: 'Kavala Derhal Serbest Bırakılmalı'
15 Temmuz darbe girişimi ile Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada Osman Kavala'nın 'hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına Avrupa Konseyi tepki gösterdi. Konsey, Ankara'dan Kavala'nın 'bir an önce' serbest bırakılmasını istedi.
400 Aydından Can Dündar'a Destek
Durdurulan MİT TIR'larına ait olduğu iddia edilen görüntüleri yayınladığı gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Cumhuriyet gazetesi ve Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a destek için 'biz yurttaşlar' başlıklı bir bildiri yayınlandı. Bildiriye, aralarında Prof. Dr. Ali Nesin, Prof.Dr. Baskın Oran, Ataol Behramoğlu, Nuri Çolakoğlu ve Selda Bağcan gibi isimlerin bulunduğu 400 akademisyen, hukukçu, yazar ve sanatçı imza attı.Bildiri metninde şu ifadelere yer verildi:
Aydın ve Uzmanlardan 10 Satırlık Anayasa Bildirisi
Aralarında eski AİHM yargıcı Rıza Türmen, Anayasa Profesörü Ergun Özbudun gibi isimlerin de yer aldığı bir grup aydın, yeni anayasanın çoğulcu, eşitlikçi ve özgürlükçü bir anayasa olması gerektiğinin vurgulandığı 10 satırlık bir bildiriye imza attı.
'Otpor' Yazmış, Mehmet Ali Alabora Oynamış!
Gezi Parkı gösterilerini 'Otpor' adlı Sırp gençlik hareketinin organize ettiği iddiasıyla bir soruşturma açıldığı ortaya çıktı. Emniyet'ten gönderilen yazıda; Otpor lideri İvan Maroviç'in tiyatrocu Mehmet Ali Alabora ve ekibiyle Kahire'de görüştüğü, görüşmeden sonra Türkiye'ye dönen grubun 'Mi Minör' adlı oyunun provalarına başladığı ve böylece Gezi Parkı eylemini başlattıkları ileri sürüldü İşadamı Osman Kavala'nın Alabora ve ekibini finanse ve organize ettiği iddia edildi.
Davutoğlu: 'Biden'ın Şehit Yakınlarıyla da Görüşmesini Beklerdik'
Başbakan Davutoğlu, bugün görüşeceği ABD Başkan Yardımcısı Biden'ın, İstanbul'da cuma günü yaptığı bazı açıklamalara tepki gösterdi. Davutoğlu; 'Madem Türkiye’de yaşananlarla ilgili fikir sahibi olmak istiyor, Sayın Biden’dan PKK terörüne kurban verdiğimiz şehitlerimizin, sivil vatandaşlarımızın yakınlarıyla da görüşmesini beklerdik.' dedi.
Bugün Mutlaka Okumanız Gereken 10 Köşe Yazısı
ABD Başkan Yardımcısı Joseph Biden’ın 22 Ocak’ta İstanbul’da ‘sivil toplum kuruluşları temsilcileri’ adı altında görüştüğü altı kişilik grupta ben de vardım.Grupta benim dışımda üç gazeteci vardı: Aslı Aydıntaşbaş, Ceyda Karan ve Dağ Medya’nın sahibi Pınar Dağ… Beşinci kişi Anadolu Kültür Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala’ydı; altıncı kişi de Bilgi Üniversitesi’nden hukukçu, Prof. Dr. Yaman Akdeniz.Masanın Amerikan tarafında ise ABD Başkan Yardımcısı’nın yanı sıra, Avrupa ve Avrasya İşlerinden Sorumlu ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Victoria Nuland, Biden’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı Colin Kahl ve ABD’nin Ankara Byükelçisi John Bass oturuyordu.Off-the-record olarak, yani içeriği yazılmamak koşuluyla yapılan bu görüşmenin konusu “Türkiye’deki basın ve ifade özgürlüğünün durumu” idi.
Kısaltma Oldukları Anlaşılsa da Anlamlarını Bilmediğiniz 25 Ünlü Marka İsmi
Günlük hayatta buradaki markaların neredeyse hepsini görüyoruz. Peki ya bu marka isimlerinden hangilerinin kısaltmalardan meydana geldiğini biliyor musunuz? Hatta bazen öyle marka isimleri ile karşılaşıyoruz ki Türk firması olduğu halde yabancı bir firmaya ait olduğunu sanabiliyoruz. Halbuki bunlar belli isim veya kelimelerden türetilmiş markalardan ibaret. Evet, genel olarak düşündüğünüzde markaların kısaltma oldukları tahmin edilebilir ama bazılarının asla! İşte açılımları ile birlikte verdiğimiz 25 marka ismi.
Gerekçe Gezi Eylemleri: Mehmet Ali Alabora Hakkında Yakalama Kararı
Oyuncu Mehmet Ali Alabora hakkında Gezi Parkı eylemlerinden dolayı 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasına engellemeye teşebbüs etme' suçlamasıyla tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartıldı. Kararda Mi Minör adlı tiyatro oyununda 'Temsili ülkenin başkanına karşı ayaklanmanın' teşvik edildiği ve 'Gezi Parkı eylemlerinin 2011'den beri planlandığı' vurgulandı.