Görüş Bildir

kfc Haberleri

kfc ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. kfc ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

McDonalds ve KFC'de Tarihi Geçmiş Fast Food!
Mc Donalds ve KFC, yeni bir gıda skandalıyla çalkalanıyor...İki gıda devine ürün tedarik eden bir firma, son kullanım tarihi geçmiş sığır eti ile tavuk sattığını itiraf etti. Bunun bir anda yayılmasının ardından hemen ayrı ayrı açıklama yapan ABD’li şirketler, Husi Food adlı tedarikçi şirketten aldıkları ürünlerin kullanımını durduklarını söyledi. Ayrıca olayla ilgili inceleme yürütüleceği duyuruldu. Yetkililer, Çin’in en popüler mikroblog sitesindeki resmi McDonald’s hesabında gıda güvenliğinin McDonald’s’ın önceliği olduğunu dile getirdi. Bunun yanı sıra tüketici güvenliğinin ön plana çıkarıldığı yasa ve düzenlemelere itaat ettiklerinin altını çizen yetkililer, bu nedenle gördükleri yasa dışı davranışlara karşı sıfır toleranslı olduklarını vurguladı. McDonald’s’ın şirket yöneticilerinden Yang Liqun da sıkı bir kalite kontrol sistemi olduklarından bahsederek, olayla ilgili inceleme yapacaklarını bildirdi. Öte yandan her iki şirketin Çin'de yaşadığı ilk sıkıntı bu değil. 2012 yılında da yine bu iki şirkete tavuk tedarik eden iki fabrikanın üretimi, tavuklara aşırı antibiyotik verdiği gerekçesiyle durdurulmuştu.HT
Deana ile tanışmış mıydınız?
Çoğunuz internetlerde Emilie Voe Nereng överken, biz facebooklarda - instagramlarda arkadaşlarla aramızda Deana'yı övüyorduk :) Buyrun size keşif gibi keşif, ihbar gibi ihbar; 21 yaşındaki güzelimiz Deana, sosyal ağlardan tanıdığım kadarıyla yorumlarımla ve 21 fotoğrafıyla karşınızda..
28 Maddede Cristiano Ronaldo
Asıl Adı Cristiano Ronaldo Dos Santos De Aveiro Olarak Geçse de Adında En Büyük Rakibinin İsmi Geçmektedir,Asıl Adı Cristiano Ronaldo Messias Dos Santos De Aveiro'dur.Adının Ronaldo Olmasının Nedeni Babasının Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Ve Eski Aktör Ronald  Reagan'a Hayranlık Duymasıydı.Onun Başkanlığına Değil Aktörlüğüne Hayrandı Ve Ronald Portekizce'de Ronaldo Diye Okunuyordu.
Cep Telefonlarına İzinsiz SMS'ler 1 Mayıs'ta Bitiyor
Firmaların tüketiciye yönelik izinsiz (spam) SMS, elektronik posta gibi mesajları ile telefon aramalarını yasaklayan düzenleme 1 Mayıs’ta yürürlüğe giriyor. Düzenleme ile birlikte istenmeyen reklam mesajı ya da elektronik posta gönderen firmalara 50.000 liraya kadar para cezası gelecek.Ayrıca, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) taslak aşamasında olan düzenlemesine göre istenmeyen mesajların dağıtımı sağlayan GSM operatörlerine de yaptırım uygulanacak.DHA’nın sorularını yanıtlayan Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Neredeyse hepimiz günün 24 saat 365 gün bir takım reklam amaçlı mesajlar ve elektronik posta iletileri gönderiliyor. Taciz noktasına gelen bu mesajlar tüketiciyi bezdirmekteydi” dedi.Ağaoğlu, 1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe girecek olan elektronik ticaretin düzenlenmesine yönelik düzenleme ile ticari maksatlı reklam ve tanıtım mesajları gönderilmesi artık yasaklandığını ifade ederek, “Kanunla reklam mesajları ve e-postları vatandaşın tercihine bırakılıyor” dedi ve ekledi:“Reklam mesajı göndermek isteyen firmalar tüketicinin onayını almak için onlara hiç bir mali külfet yüklemeden, bu mesajları red edebilecekleri şekilde bildirimde bulunup izinlerini almak zorundalar. Tüketici onay vermediği takdirde yani sessiz kaldığında bu durum reklam mesajlarının gelmesine izin verildiği şeklinde algılanmayacak. En geç 3 iş günü zarfında söz konusu mesaj trafiği durdurulacak.”
Nepal'de Can Kaybı 5 Bin 500'ü Aştı...
Nepal'de meydana gelen 7,8 şiddetindeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 500'ü aşmış durumda. Nepal Başbakanı Suşil Koirala, ölü sayısının 10 bini bulabileceğini söylemişti. Depremzedeler başkent Katmandu’da hükümet tarafından vaat edilen otobüslerin gelmemesi üzerine polisle çatıştı.