Görüş Bildir

Ezhel Haberleri

Ezhel ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Ezhel ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

En Protest 30 Türkçe Sözlü Rap Müzik
70'li yılların başlarında Amerika'dan başlayan akım 90 başlarında ülkemize hızlı ve iyi bir giriş yaptı.Sokakları anlatan Hiphop kültürü içerisinde bulunan RAP dalı ise fazla fazla şeyler anlatmakta.Anlatılacak bu kadar çok şey varken size sadece 30  'Protest' parça sunuyorum iyi dinlemeler. Kim bilir bu delikanlılar daha neler anlatıyor?NOT:Sıralarken karışık sıralanmıştır herhangi bi düzen yoktur.
Türkçe Rap'in 11 "Old-school"  İsmi
İşte Türkçe Rap'in 11 gerçek Oldschool ismi. (Hepsi en az 10 yılı devirmiştir. Rapozof ve Pit10 15 yıldan fazla süredir Rap yapmaktadır.)Yeni Türkçe Rap dinlemeye başlayan arkadaşlara ışık niteliğinde bir bilgi paylaşıyoruz efendim. Lütfen dinlediğiniz müzik türünün geçmişini araştırın. Şanışer, Anıl Piyancı, Beta, Sancak, Ais Ezhel, Hidra, Taladro, Azap Hg vs gibi isimler yeni nesildir lütfen old-school diye adlandırmayın.  (Liste Cartel, Ceza, Sagopa Kajmer, Fuat ve Islamic Force haricinde yapılmıştır.)Rapozof'un bir sözü ile yazımıza başlıyorum;'Rap demek; Hiç vazgeçememek! Bizim için Rap, üstüne yakışanı giymek!'
Türkçe Rap’in Bugünlere Gelmesinde Büyük Payı Olan 20 Rapçi
Türkçe Rap 90’ların ortasında itibaren yavaş yavaş da olsa ülkemizde hayran kitlesini arttırmaya başlamıştır. Hala istenilen seviyeye ulaşılamadığını söyleyenler de, eskiden daha güzel olduğunu söyleyenler de mevcut. İçinde pek çok zıtlaşmayı barındıran ama aslında tüm Türkçe Rap müziği icra edenlerin tek amacı bu müzik türünü Türkiye’de daha fazla yaymaktır. Aykırı bir müzik türü olması itibari ile pek çok gruplaşmaya da neden olabilen bu türü, sadece bu türün gelişmesi ve beğenilmesi adına dinlemek gerekir. Şuncular Buncular diye bakmadan, sadece Türkçe Rap adına iyi işler yapmaya çalışan ve bu müzik türünün Türkiye’de en önde gelen 20 ismini derledik. Tabi ki kişisel zevklere göre listeye giremeyen 21. Kişiye haksızlık ettiğimizi düşünenler olacaktır, bu yüzden sizler de yorum kısmında beğendiğiniz Türkçe Rap şarkıcısını paylaşabilirsiniz. Keyifli Dinlemeler. NOT: Liste alfabetik olarak sıralanmıştır. Seçilen şarkılar da Youtube dinlenme sayılarına göre ve düetler harici seçilmiştir.
Rap Müziğin Yükselen Yıldızı ANIL PİYANCI
Anıl Piyancı 1990 İzmir doğumlu ünlü rap sanatçısıdır.Ülkemizde rap müziğin en büyük temsilcilerinden biri olan Anıl Piyancı daha 16 yaşında kendi imkanlarıyla yeşil oda hiphop stüdyosunu kurmuştur.O günden bu yana bir çok önemli rap sanatçılarıyla oldukça başarılı işlere imza atmıştır.Bu çalışmalardan 23'ünü derledim keyifli dinlemeler
Türkçe Rap'in Aşka Dair En İyi Şarkıları | #1
İlk şarkımız, Türkçe Rap dinlemeyi bıraktıktan bikaç sene sonra bana tekrar sevdiren şarkı... Ceza ve Sagopa Kajmer'in çok dinlendiği dönemlerin sonunda eski kalitesini yitirdiğinden dolayı dinlemeyi bırakmıştım fakat bi süre sonra, bu şarkıyı dinlememle herşey değişti.