Görüş Bildir

S-400 Haberleri

S-400 ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. S-400 ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Günün Fotoğrafı
40.000 kereden fazla paylaşılan Günün Fotoğrafı galerimiz için yeni başlık açtık.Eski günün fotoğraflarını görmek için; http://onedio.com/haber/gunun-fotografi-164194 ve http://onedio.com/haber/gunun-fotografi-43470 adreslerini ziyaret edebilirsiniz.
Rusya'nın Lazkiye'ye Yerleştireceği S-400'lerin Menzili Nevşehir'e Kadar Uzanıyor
Rusya, savaş uçağının Türkiye jetleri tarafından düşürülmesinin ardından, Suriye’nin Lazkiye vilayetindeki üssüne S-400 füzeleri yerleştirme kararı aldı. Lazkiye’deki S-400’lerin menzili Antalya, Nevşehir ve Mardin’e kadar geniş bir bölgeye uzanıyor. Rus Genelkurmayı dün de Rus donanmasının en büyük hava savunma gemilerinden Moskva’yı Akdeniz'de konuşlandırma kararı almıştı.
Sıfırın Hayat Hikayesi, Nasıl Kesfedildi ve Nasıl Gelişti
M.Ö. 3000: Eski Mısır döneminde yaşayanlar onluk sistemi bilmediklerinden dolayı sıfır rakamını ifade eden bir sembol kullanmamışlardır.M.Ö. 700-500: Mezopotamyalılar astronomi metinlerinde sıfır anlamına gelen özel bir işareti devamlı olarak kullanmışlardır.M.S. 2. yy: Eski Yunan döneminde  Batlamyos’un astronomi içerikli olan metinlerinde Yunan alfabesinde olan ve içi boş anlamını taşıyan “0” şeklinde bir harf kullanılmıştır. Ancak yapılan araştırmalarda matematikte bu harfi  kullanmadıklarını açık bir şekilde görebiliyoruz.M.S. 400: Eski Hintliler ilk kez bugünkü ifadeyle sıfır anlamına gelen “0” ve “.” şeklindeki işaretleri kullanmaya başlamıştır.M.S. 632: Eski Hint alimi Brahmagupta, astronomi ile ilgili olarak yazdığı Siddhanta adlı eserde dokuz biçimde ve farklı şekilde sıfır rakamı ile hesap yapmayı gösteren kurallar belirtilmiştir.M.S. 830: İslam dünyasının en önemli alimlerinden biri olarak kabul edilen Harezmi tarafından dokuz ayrı rakam ve ayrıca sıfır rakamı ile birlikte aritmetik işlemlerin hangi yolla yapılması gerektiği çok açık bir dille ifade edilmiştir.M.S. 1100: Sıfır, Avrupa matematik dünyasında yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.TRT OKUL tarafından hazırlanan MATEMATİK HİKAYELERİ isimli video ders sunumu.
Putin: 'Tekrarlanırsa Mutlaka Tepki Vereceğiz'
Uçak krizi sonrası bugün yeni bir açıklama yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye’yi suçlayıcı tavrını sürdürdü. Ankara'nın radikal İslamcıları desteklediğini iddia eden Putin, dünkü olayın benzerinin yaşanması durumunda karşılık vereceklerini söyledi. Rus lider ayrıca Suriye’deki Rus askeri üssüne hava savunma sistemi yerleştirileceğini açıkladı.
Bugün Mutlaka Okumanız Gereken 10 Köşe Yazısı
Ülkemizin en büyük işçi konfederasyonu Türk-İş 3-6 Aralık günü 22. olağan genel kurulunu yapacak.İşçi sendikaları ve konfederasyonları demokratik ülkelerin çok önemli yapı taşlarıdır. Onların sorumluluğu sadece işçilere karşı değil, aynı zamanda içinde yaşadıkları topluma karşıdır da. Çünkü onlar toplumun en dinamik örgütlü kesimidir ve bu nedenle toplumsal düzenin hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı kavramları ile örtüşmesine özen göstermeleri gerekir.Siyasal iktidar çalışma ve örgütlenme özgürlüğüne, çalışanların insan onuruna yaraşan koşullarda yaşamasına yeterince saygılı değildir. Yaklaşık 15 milyon çalışanın olduğu bir ülkede en iyimser veri ile sadece 800 bin işçinin aidat ödeyen sendika üyesi olması ve örgütlenmenin % 6 dolayında kalması ülkemizde bir şeylerin yanlış olduğunun kanıtıdır. 6356 sayılı Sendika ve 4857 sayılı İş Yasası’nda sözleşme özgürlüğü ve çalışma güvencesi aleyhine birçok hüküm bulunduğu halde Türk-İş’in suskun kalması manidardır.
Bugün Mutlaka Okumanız Gereken 10 Köşe Yazısı
Onu minicik bir cümleye indirgediler.O Tahir Elçi ki...-Hendeklere karşı çıkıyordu. Görmediler.-PKK şiddetine de itiraz ediyordu. Duymadılar.-Barış istiyordu. Tınmadılar.-Hukuk ve demokrasi diyordu. Hissetmediler.Onu tek bir cümleye indirgediler.Ve hedef yapıp günlerce üstünde tepindiler.İnsafsızca, gaddarca.Ve sonunda tehdit edenlerin, “seni öldüreceğiz” diyenlerin, hedef gösterenlerin, hedef haline getirenlerin istedikleri oldu.Karanlık bir adam, bir kargaşanın ortasından çıkarak Tahir Elçi’yi vurdu ve kayıplara karıştı.Böylece...Beyaz Toros’lu faili meçhuller silsilesine uzun bir aradan sonra bir yenisi daha eklenmiş oldu.
Bugün Mutlaka Okumanız Gereken 10 Köşe Yazısı
Kendisine ‘bölgesel aktör’ ve ‘oyun kurucu’ payelerini biçen hükümet, Rusya ile hesapsız bir gerilim yüzünden Türkiye’yi Soğuk Savaş döneminde olduğu gibi NATO’nun gölgesinde hizaya soktu. Rus uçağının düşürülmesi karşısında Vladimir Vladimiroviç Putin’in kestirilemeyen öfkesi ve bedel ödettirme çabaları Türkiye’nin bölgesel hesaplarını paralize edecek şekilde dallanıp budaklanıyor.Hükümet bir devletin başına 100 yılda bir düşecek bir krizi soğutamadan bu kez Irak’la yüksek gerilimli bir sayfa açtı. Türk ordusunun Musul’a bağlı Başika’daki askeri eğitim kampına sevkiyat yapması üzerine Bağdat’tan kestirilemeyen bir çıkış geldi:“48 saat içerinde askerlerinizi çekin yoksa BM Güvenlik Konseyi'ne gitmek dahil tüm seçenekleri kullanacağız.”Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun gereksiz bir gerilimi düşürmek için Iraklı mevkidaşı Haydar el İbadi’ye mektup yazması elbette önemli. Ne var ki Türkiye’nin dostluğuna önem veren Dışişleri Bakanı İbrahim el Caferi’nin sürenin bugün dolacağını hatırlatması mektubun pek de işe yaramadığını gösteriyor.
Bugün Mutlaka Okumanız Gereken 10 Köşe Yazısı
Ankara’nın 24 Kasım’da Hatay vilayetindeki Türkiye-Suriye sınır bölgesi üzerinde bir Rus Su-24 savaş uçağını düşürmesinin nedenini doğru anlamak için peşinden gidilmesi gereken ana soru nedir? Bu soruyu olayın yaşandığı gün formüle etmemiz gerekseydi herhalde pek çoğumuzun aklına gelen şu olacaktı: “Ankara’nın Rus uçağını düşürmekteki amacı nedir?” Uçak olayının üzerinden iki hafta geçtikten sonra ise Rusya ve Türkiye’nin krizle ilgili tutum ve davranışlarına bakıp bunları birbiriyle mukayese etme imkânını buluyoruz ve o zaman da doğru ve geçerli soru şöyle biçimleniyor: “Moskova’nın, bir Rus savaş uçağının Türkler tarafından düşürülmesini sağlamaktaki amacı neydi?”Çünkü bu krizde uçağı düşüren Türkiye, oyun kurucu ise Rusya. Moskova’nın uçağın düşürüldüğü günden itibaren Türkiye’ye karşı turizm, dış ticaret, istihdam, yatırımlar ve ortak projeler alanlarında uygulamaya koyduğu yaptırımların hızı ve yaygınlığı, Suriye’den kaynaklı bir kriz anında atılacak adımların önceden düşünülüp planlandığı ihtimalini dışlamamızı önlüyor. S-400 hava savunma füzelerinin uçak düşürüldükten sadece iki gün gibi kısa bir süre sonra Suriye’deki Hmeymim Hava Üssü’nde konuşlandırılabilmiş olması da bu adımın önceden planlandığının kanıtıdır.
Putin: ‘Türkiye'yle İlişkilerin Onarılması Konusunda Umut Görmüyorum’
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geleneksel yıl sonu basın toplantısında yaptığı konuşmada, 'Uçağımızı düşürdükten sonra Türkiye, NATO'nun arkasına saklandı. Türkiye'nin uçağımızı düşürmesini dostça bir adım olarak değil düşmanca bir adım olarak değerlendiriyoruz. Mevcut yönetimle anlaşmaya varmak zor olacak gibi görünüyor. İlişkilerin onarılması konusunda umut görmüyorum' dedi. Putin, Türk Akımı'nın akıbetiyle ilgili ise 'bize bağlı değil. Brüksel Türkiye için garantör olursa proje de gerçekleşir' dedi.