Görüş Bildir

Murat Kurum Haberleri

Murat Kurum ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Murat Kurum ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

HSYK Seçimleri Öncesinde İlginç Rastlantı
Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelikleri için 12 Ekim’de yapılacak seçimler öncesinde, İstanbul’un Avrupa yakasında yüksek yargı mensuplarına, yöneticilerine lüks TOKİ konutları verildiği iddiası gündeme geldi. İddiayı dillendiren CHP Milletvekili Umut Oran, kendi seçim bölgesi olan İstanbul 3. Bölgede yaptığı incelemeler sonrasında, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürü Murat Kurum’un, İstanbul’un Avrupa yakasında Başakşehir ve Bahçeşehir gibi bölgelerde yüksek yargı organı daire başkanı ve üyeleriyle birlikte bazı TOKİ projelerinde lüks konutlarda incelemeler yapmasının gerekçesi nedir?” diye sordu.Emlak Konut Müdürü ile birlikte geziyorlarCHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Başbakan Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM’ye sunduğu soru önergesinde konuyu gündeme getirdi. Oran, Davutoğlu’na şu soruları yöneltti:- Emlak Konut GYO AŞ Genel Müdürü Murat Kurum’un, İstanbul’un Avrupa yakasında Başakşehir ve Bahçeşehir gibi bölgelerde yüksek yargı organı daire başkanı ve üyeleriyle birlikte bazı TOKİ projelerinde lüks konutlarda incelemeler yapmasının gerekçesi nedir?Yüksek yargı üyelerine ücretsiz veya indirimli mi?- Yüksek yargı üyelerine İstanbul 3. Bölge’de Emlak Konut GYO’nun TOKİ ortak projesi lüks konutlarından ücretsiz veya özel fiyatla verilenler var mıdır? Bunlar hangi hâkim-savcılara verilmiştir?HSYK seçimleriyle bağlantısı var mı?- Yüksek yargı mensuplarına Emlak Konut GYO’dan ve TOKİ’den bu şekilde konut verilmesiyle, 12 Ekim 2014’te yapılacak Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelik seçimleri arasında bir ilişki var mıdır?
Emirgan Korusu’na Komşu Araziye 'AVM Değil Otel ve Alışveriş Caddesi'
Emirgan Korusu’na komşu arazide alışveriş merkezi ve gökdelen yapılacağı iddiaları tartışma yarattı. Araziyi alan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Kurum alışveriş caddesi ile siluete zarar vermeyecek oteller yapacaklarını söyledi.Emirgan Korusu’nun yanındaki araziye alışveriş merkezi ve gökdelen yapılacağı iddiası tartışma yarattı. Hürriyet'ten Gülistan Aragöz'in haberine göre, Araziyi Özelleştirme İdaresi’nden geçtiğimiz yıl 1 milyar 5 milyon 522 bin liraya satın alan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) kesinlikle AVM yapılmayacağını ve iki katlı binalar inşa edileceğini söylerken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise arazinin Emirgan Korusu ile ilgisi olmadığını açıkladı. Çevre örgütleri ise Emirgan Korusu’na yakın ve İstanbul Boğazı’na hakim böylesi bir arazide yapılaşmaya karşı çıkıyor.Emlak Konut GYO 158 dönüm arazide alışveriş merkezi (AVM) yapmayacağını açıkladı. Kurum dün gazetelere yansıyan ve gökdelen ile AVM yapılacağı belirtilen haberlere karşılık İstanbul’un silüetine zarar vermeyecek şekilde, zemin artı 2 kat şeklinde binalar inşa edeceklerini belirtti.
Marmara'yı Kirleten 16 İşletme Kapatıldı
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Deniz'inde yapılan son çalışmalarda, toplam 5 bin 306 metreküp müsilaj topladıklarını açıkladı. Kurum'un verdiği bilgiye göre, Yalova'da 3, Balıkesir'de 3, Tekirdağ'da 9, Kocaeli'de 1 işletme olmak üzere 16 işletme kapatıldı.
Emirgan Korusu’ndan 16/9 Çıkar mı?
Korunun hemen üstündeki arazide yapılması planlanan turizm merkezi hakkında planlar hazır. Planlara göre, yapılacak turizm tesisinde bina yükseklikleri 10 metreyi aşamıyor. Ancak arazinin yeni sahibi plan tadilatı isterse ve onay alırsa ne olacak? Böyle bir durumda, geçmişteki pek çok uygulamada görüldüğü gibi, araziye İstanbul'un silüetini bozacak gökdelen, rezidans ve AVM yapılabilir.
Gündemimiz Plastik Poşet: Peki İade Edip Parasını Geri Almak Mümkün mü?
Son çevre yasası ile plastik poşetler ücretli hale geldi. Alışverişte kullandığımız poşetler artık 25 kuruşa satılacak. 1 Ocak'ta başlayan uygulamanın ardından halkın kafasında kimi soru işaretleri de bulunuyor. Bazı vatandaşlar poşetleri markete iade edip parasını aldığını söylerken, kimileri ise bu taleplerine olumsuz yanıt verildiğini ifade ediyor.Peki vatandaşın böyle bir hakkı var mı?