Görüş Bildir

YDO Haberleri

YDO ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. YDO ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Yılbaşından Sonra Nelere Ne Kadar Zam Gelecek? 2022 Neşesiyle Değil Cep Yakan Fiyatlarıyla Geliyor!
Son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar hepinizin malumudur. Özellikle de alım gücünün düşmesi, enflasyonun artması, döviz kurunun durdurulamayan bir şekilde sürekli olarak artması ve tüm bunların bir sonucu olarak ardı arkası kesilmeyen zamların her geçen gün artması vatandaşa sıkıntılı günler yaşatıyor. Peki yeni yılda hangi zamlar olacak? Yılbaşından sonra nelere ne kadar zam gelecek? Tüm detaylar içerikte...👇
Vergi ve Cezalarda Tarihi Rekor Yolda: Enflasyon 3 Ay Sıfır Gelse Yeniden Değerleme Yüzde 100'ün Üzerinde
Yeniden Değerleme Oranı (YDO), Vergi Usul Kanununun 298. maddesinde ilgili yılın ekim ayında önceki yılın Yurtiçi Üretici Fiyatları Genel Endeksi’nin (Yİ-ÜFE) artış oranıdır. Ekim ayı enflasyonu ile hesaplanan oran, vergi, ceza, harç, tarife ve benzer kalemlerde tutarların yıllık artışlarını etkiliyor. YDO'da cepleri yakarken, enflasyonu direkt etkilemiyor ama dolaylı etkiliyor.
Enflasyon Verilerini Uzmanlar Yorumladı: Sosyal Medyada Ekonomistler TÜİK TÜFE Verisi İçin Ne Dedi?
TÜİK Ekim ayı enflasyonunu açıkladı. Enflasyon oranları yıl sonu yaklaştıkça öne çıkıyor. Zam döneminin geliyor olmasının yanı sıra 2021 yıl sonunda şaha kalkan fiyat endekslerinin bu yıl geri çekilip çekilmeyeceği merakla bekleniyor. Uzmanlar da açıklanan enflasyon verisini yorumladı. Özellikle resmi veri olan TÜİK'in TÜFE'sinin hem kendi ÜFE verisiyle hem de diğer verilerle arasındaki fark dikkat çekti.
Yeni Yılın Trafik Cezaları Belli Oldu! En Düşük Ceza 436 TL! 2023 Trafik Ceza Ücretleri
Geçtiğimiz günlerde açıklanan ÜFE oranı ile beraber Yeniden Değerleme Oranı da belli oldu. YDO oranı yüzde 122,93 olarak gerçekleşirken trafik cezaları da bu oran ile doğrultusunda artacak. Sürücüler ise yeni yılda trafik ücretlerinin ne kadar olacağını araştırıyor? Peki yeni yılda trafik ücretleri ne kadar artacak? 2023'te trafik cezaları kaç TL olacak? İşte detaylar.