Görüş Bildir

Pink Floyd Haberleri

Pink Floyd ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Pink Floyd ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Çoraplarla Yeniden Yaratılan 25 Efsane Albüm Kapağı
Londralı fotoğrafçı Thom Moore sıra dışı bir işe imza atıyor. Pink Floyd, The Beatles, Depeche Mode gibi müzik devlerinin albüm kapaklarını, “Çoraplı Albüm Kapakları” çalışması ile yeniden yaratıyor. Hepsinin ortak noktası ise eski çoraplar! Sanatçının “Niçin çorap?” sorusuna cevabı ise şöyle; Düşüncesizce söylenen bir söz inada döndü. Bazen birisine limit koymak, çok yaratıcı fırsatlar yaratılmasına sebep olabiliyor. Ayrıca fazlasıyla çok çorabım var! =)
Tape Girişleri İçin 16 Şarkı Önerisi
İnsanlara özgün müziğin varlığını tekrar hatırlatan tape kayıtlarında kullanılan müzikler ile ilgili telif hakları sorunları var. Bu sebeple kullandıkları bazı şarkıları silen, yeni şarkı arayışına giren sosyal medya hesaplarına alternatif sunmak için 16 şarkılık bir liste de biz oluşturduk. Tapeleri beklemeyin, siz önden dinleyin. Sizlerde tape girişi olabilecek şarkıları bizlerle paylaşırsanız çok iyi olur.
Yeniden Pink Floyd
Evet; yılın, hatta son 20 yılın en büyük geri dönüşü diyebileceğimiz dönüş gerçekleşiyor. Efsanevi grup Pink Floyd, The Endless River isimli yeni albümünü Ekim ayında yayınlayacak. Çoğunlukla 1994 yılındaki The Division Bell döneminde kaydedilmiş ve yayınlanmamış şarkılardan oluşacak albüm, Pink Floyd'un 20 yıldan beri yayınladığı ilk stüdyo albümü olacak. David Gilmour’un eşi Polly Samson da bugün attığı tweet'le grubun yeni albüm üzerinde çalıştıklarını ve sonbaharda yeni albümlerini yayınlayacaklarını duyurdu. https://twitter.com/PollySamson/status/485411029573439488Play Tuşu
Yeni Pink Floyd Albümü ”The Endless River”da Roger Waters Yok
Dün gelen yeni Pink Floyd albümü haberlerinin ardından en çok merak edilen konu, albümde Roger Waters’ın yer alıp almayacağıydı. Gün içinde yapılan açıklamalarla akıllardaki sorular cevaplarını bulmuş oldu. Waters, yeni Pink Floyd albümünde yer almıyor. Grubun 1994 yılında Division Bell albümünün kayıtları sırasında yapılan kayıtlar üzerine kurulan yeni albümde David Gilmour, Nick Mason ve Rick Wright’a ait kayıtlar bulunuyor. İngiliz gazete The Sun’ın haberine göre 1983 yılında gruptan ayrılan Roger Waters’ın yeni albümde yer alması fikri ekibin gündemine hiçbir zaman gelmemiş. Bir başka haber de grubun albümün ardından turne yapıp yapmayacağıyla ilgili. Pink Floyd, The Endless River albümünün ardından bir turneye çıkmayacak.Bant Mag
Ölmeden Önce Dinlenmesi Gereken 20 Albüm
Beatles'ın üçüncü albümü olan A Hard Day's Night aynı isimli filmin soundtrack albümü olmasının yanında tüm şarkıları grubun kendisine ait olan ilk, tüm şarkıları Lennon/McCartney yapımı olan tek albüm.
Tüm Zamanların En İyi Rock Grupları
Nirvana 1990'ların başında Nevermind albümüyle alternatif rock tarzında yeni bir müzik çağı başlatmıştır. Grunge adı verilen bu müzik tarzında hızlı bir tempo ve defalarca tekrarlanan nakarat bölümü en belirgin özellikler olarak karşımıza çıkmaktadır. Grunge bu yönüyle Punk müziği de andırır fakat Grunge ile Punk akımları temsil ettikleri kuşaklar ile birbirlerinden ayrılır.
Sadece Sigarayla Giden 25 Şarkı
Mutluluğu, mutsuzlukta aramak zorunda kalan her ilkel insan gibi mutsuzluğumuza bir sigara yakarız. Bazen bizi seven tek şeyin sigara olduğunu düşünmeye başlarız.  İşte o anlar için ideal 25 şarkıyı listeledik.
Tüm Zamanların En İyi Gitar Riff'i Seçildi
BBC Radyo dinleyenleri ve ünlü plak şirketlerinin katılımıyla gerçekleştirilen Tüm Zamanların En İyi Gitar Riff’leri anketinde birinciliği, Britanya’lı rock grubu Led Zeppelin’in Whole Lotta Love parçası aldı. ABD’li rock grubu Guns N’ Roses’ın Sweet Child O’Mine parçasının ikinci sırada yer aldığı ankette, Deep Purple’ın Smoke On The Water‘ı da üçüncü oldu. 100 rock parçasının karşılaştırıldığı ankette birinci olan Led Zeppelin grubunun gitaristi Jimmy Page, “Anket sonuçları karşısında sevinçten darmadağın oldum” dedi. Plak şirketi yapmıcısı Steve Levine ise “Whole Lotta Love parçası 20’inci yüzyılın en iyi gitar riff’lerine sahip. Parçanın sadece iki notasını duymanız, şarkının tümünü anlamınız için yeterli” yorumunu yaptı. » Led Zeppelin/ Whole Lotta Love » Guns ‘N’ Roses/ Sweet Child O’Mine » AC/DC/ Back in Back » Deep Purple/ Smoke On The Water » Derek and The Dominoes/ Layla » The Smiths/ How Soon is Now » Status Quo/ Down Down » Dire Straits/ Money For Nothing » The Kinks/ You Really Got Me » Pink Floyd/ Money Taraf
Pink Floyd Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Detay
Müziğin Schopenhauer'u Pink Floyd, 1965'ten bu yana her albümünde müziğin ''10 Emir''ini yazmıştır. Her şarkısındaki felsefi çözümlemeler ile müziğe ayrı bir boyut kazandırmışlardır.  Şimdi gelin onlar hakkında bazıları sizin bildiğiniz, bazılarını ise bilmediğiniz birkaç bilgi verelim. Bu liste Onedio'daki listeler arasında herhangi bir kiremit olmayacakPS: Bilgilerin çoğu, http://pinkfloydfan.tr.gg/ - http://www.telegraph.co.uk/ - www.buzzfeed.com sayfalarından alınmıştır. .