Görüş Bildir

Cumhur İttifakı Haberleri

Cumhur İttifakı ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Cumhur İttifakı ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

İYİ Parti'de Neler Oluyor? Akşener'e İstifa Çağrısının Arkasında Kim Var?
İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ethem Baykal, Parti'nin kurucu lideri Meral Akşener'e istifa çağrısı yaptı. İstifa çağrısı yapmakla kalmadı, Akşener'in torunlarına hasret kaldığını, bu çağrıyı kendisinin iyiliği için yaptıklarını, Akşener'in torunlarına kavuşmasını istediğini belirterek kinayeli bir dil kullandı. Baykal'ın bu ifadeleri kamuouna bomba gibi düşerken parti içinden de tepkilerle karşılaştı. İYİ Parti'deki sıcak saatleri sizler için derledik...
TBMM Başkanlığına Aday Gösterilen Numan Kurtulmuş'un Çalkantılı Siyasi Öyküsü
Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanlığı'ndan, Saadet Partisi Genel Başkanlığına; Erbakancıların hışmına uğramasının ardından Halkın Sesi Partisi'ni kurmasına; Ak Parti yöneticiliğinden TBMM başkanlığına uzanan bir yolculuk onunkisi...Ak Parti'nin 30. TBMM Başkanlığı için aday gösterdiği Numan Kurtulmuş; uzun, sarsıntılı ve çalkantılı bir siyasi yaşama sahip. Meclis'in müstakbel başkanının uzun ve engebeli yolculuğunu birlikte anımsayalım.
Erbakan'ı Kim İkna Etti?
Cumhurbaşkanı adaylığı için 100 bin imza toplamak üzere olan Yeniden Refah Genel Başkanı Fatih Erbakan kararını son anda değiştirdi ve Cumhur İttifakı'na katıldı. Erbakan'ın ikna edilmesinde BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin rol oynadığı öne sürüldü.
Sözleşmeliye Kadro Teklifi TBMM'ne Verildi
AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kamuda çalışan sözleşmelilerin kadroya alınması ile ilgili kanun teklifinin, Meclis Başkanlığına verildiğini söyledi. Elitaş, 28 Kasım 2022'den önce sözleşmeli personel statüsündekilerin kadroya alınacağını belirtti.
Açık Cezaevi İzinlerinde Son Durum: Cezaevi İzinleri Uzatılacak mı?
Türkiye’de pandemi sebebiyle açık cezaevindeki mahkumlara izin verilmişti. Pandemi boyunca uzatılan açık cezaevi izinleri, 31 Mayıs itibariyle sona erecek. Mahkum ve mahkum yakınları, açık cezaevi izinlerinin uzatılıp uzatılmayacağını araştırmaya başladı. İşte açık cezaevi izinleriyle ilgili son kulis bilgileri…