Görüş Bildir

Al Sancak Haberleri

Al Sancak ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Al Sancak ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

98. Yıldönümünde İstiklal Marşı'nın Sözleri ve Yazılışı Hakkında Bilmeniz Gereken 12 Önemli Bilgi
İstiklal Marşı sözleri her zaman içimizde muhteşem bir duygu ve heyecan uyandırır.İstiklal Marşı'mız, yazarı Mehmet Akif Ersoy ve bestecisi Osman Zeki Üngör hakkında çok bilinmeyen birkaç hususu, İstiklal Marşı'nın kabul edildiği bugünde sizlerle paylaşıyoruz.  Ayrıca İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 98. yıl dönümünü kutluyor, Mehmet Akif Ersoy'u minnetle anıyoruz.
'Birileri Bağımsızlığımızın Sancağını İndiriyor, Çiğnetiyor'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıl dönümünü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Bahçeli, “Akif ‘bu şafaklarda yüzen al sancak sönmez’ diyor, birileri bağımsızlığımızın sancağını indiriyor, çiğnetiyor” ifadelerini kullandı.Bahçeli, kişiel Twitter hesabından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bahçeli’nin takipçileriyle paylaştığı mesajları şöyle:“Bugün merhum vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un ebediyete irtihalinin 78’inci yılını anıyoruz. Merhum Akif, milletimizin vahim ve acıklı günlerinde, bütün dert, felaket ve acıları ruhunda yaşamış, derinden hissetmiş gönül fedaisidir. Kuşkum yok ki, Akif, yakın tarihimizin en büyük şairlerinden birisi, en tavizsiz mücadele ve dava insanlarından önde gelenidir. O ki, özü sözüne uygun bir ahlak kahramanı, bir fazilet ve cesaret kalesi olarak emperyalizme düşman kesilmiş, haksızlığa ateş püskürmüştür. Büyük şairimiz, vatanımızın ızdıraplı ve hazin dönemlerinde mısralarından volkan gibi patlamış, Türk milletinin hislerine tercüman olmuştur. 16 yaşındaki çocuklarla uğraşanlarAkif’in reddettiği, ağır eleştiri yönelttiği ne varsa şimdilerde övülmekte, baş tacı yapılmaktadır. Zulmü alkışlamayan, zalimi asla sevmeyen Akif; gelenin keyfi için geçmişe sövmemiştir. Peki bugün, zulüm ve zalim alkışlanmıyor mu? Akif, ‘ecdadımıza saldıranı boğarım, hiç olmazsa yanımdan kovarım’ diyor. Peki, geçmişle yüzleşme adına ecdat yargılanmıyor mu? ‘Hak namına haksızlığa ölsem tapmam’ diyen Akif’e, 16 yaşındaki çocuklarla uğraşan haksızlık simgeleri ne diyecek, yüzüne nasıl bakacak? Muazzam bir millet sevgisi ve iman gücüyle kaleme alınan İstiklal Marşı’nın ıslıklanmasına hizmet edenler Akif’in emanetini anlamayanlardır. Akif ‘korkma’ diyor, birileri bir avuç soysuzun karşında tir tir titriyor. Akif ‘bu şafaklarda yüzen al sancak sönmez’ diyor, birileri bağımsızlığımızın sancağını indiriyor, çiğnetiyor. ‘Boynuna esaret tasması geçirenler’Akif hangi çılgın bana zincir vuracakmış diyerek kükrüyor, boynuna esaret tasması geçirenler damgalı ve kanlı katillere özgürlük vaat ediyor. Akif; ‘ne irfandır veren ahlaka yükseklik, ne vicdandır; fazilet hissi insanlarda Allah korkusundadır’ diyor, birileri bu korkuyu tanımıyor. ‘Sen! Ben! desin efrad, aradan vahdeti kaldır; milletler için işte kıyamet o zamandır’ dese de, yazık ki ne anlayan, ne idrak eden görülüyor. Akif’in; ‘post üstüne hem kavgaların hepsi nihayet; hala mı boğuşmak? Bu ne gaflet, ne rezalet!’ seslenişi saraylardan duyulmuyor. 13 Kasım 1919’da bakınız ne demişti büyük insan, ‘Ey yolcu, uyan! Yoksa çıkarsın ki sabaha: Bir kupkuru çöl var; ne ışık var, ne de vaha!’ Vefatının seney-i devriyesinde istiklalimizin manzum ve sembol ismini saygıyla, rahmetle ve şükranla yad ediyorum.”T24
2 Şubat Perşembe Televizyonda Neler Var? TRT1, Show TV, Kanal D, Star, ATV, FOX, TV8 Yayın Akışı
Haftanın her günü birbirinden kaliteli yapımlar izleyicilerin karşısına çıkıyor. Gündüz kuşağı programlarının yanı sıra akşam yayınlanan yapımlar da büyük ilgi görüyor. Özellikle Kanal D, TRT1, FOX, Star, Show TV, ATV gibi kanallarda yayınlanan dizi, film ve eğlence programları merak ediliyor. Peki bugün televizyonda neler var? İşte 2 Şubat Perşembe TRT1, Kanal D, FOX, Star, Show, ATV yayın akışı.
Uğur Güneş'in Yeni Dizisi Al Sancak Konusu Nedir, Oyuncuları Kimlerdir? Al Sancak Ne Zaman Yayınlanacak?
TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan yeni dizi Al Sancak, yakında seyircisi ile buluşmaya hazırlanıyor. Uğur Güneş'in başrolünde yer alacağı dizinin adı 'Avcı' olacakken değişikliğe gidildi. Yayınlanan ilk tanıtımdan sonra diziye dair detaylar araştırılmaya başlandı. Peki Al Sancak dizisi konusu nedir? Al Sancak dizisi oyuncuları kimlerdir? Al Sancak ne zaman yayınlanacak? İşte detaylar...