Görüş Bildir

Nihat Hatipoğlu Haberleri

Nihat Hatipoğlu ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Nihat Hatipoğlu ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Dünyanın En Zor "Hangisiyle 'Evlenirdin, Sevişirdin, Kavga Ederdin' Anketi"
Anketi çözerken beyniniz yanabilir. Dikkat!.. Lütfen her soru için o 3'lüden birini seçin. Yani hem evleneceğiniz hem kavga edeceğiniz kişiye aynı kişiyi işaretlemeyin. Not: Bu anket tamamen mizah amacıyla yapılmış olup, kimseyi aşağılama amacı gütmez. Cevaplarınız anonimdir! Bazı soruları cevaplarken 'karşı cins olsaydım ne yapardım' diye düşününüz :) İyi eğlenceler! 
Bugün Mutlaka Okumanız Gereken 10 Köşe Yazısı
Türkiye’deki demokrasinin en büyük sorunu, Cumhuriyet ve Demokrasisayesinde iktidara gelenlerin, Cumhuriyeti ve Demokrasiyi yozlaştırmalarıdır. Genç Cumhuriyet henüz 23 yaşındayken Çok Partili Düzen’e geçildiğinde, Türkiye’de Cumhuriyeti ve Demokrasiyi kuracak ve taşıyacak olan çağdaş sınıflar, yani sermaye sınıfı ve işçi sınıfı yeterince gelişmemişti. Bu nedenle, siyasal partilere ve onların liderlerine, özellikle de demokrasinin nimetlerinden yararlanarak Çok Partili Düzen sayesinde iktidara gelenlere büyük bir görev düşüyordu: Cumhuriyeti, demokratik kurum ve kuralları yerleştirmek ve bunları topluma benimsetmek. Üstelik kendi oluşturduğu düzenle iktidardan inen İnönü’nün yerine iktidaragelen politikacılar Tek Parti Dönemi’ndeki muhalefetin liderleriydi... Sürekli olarak muhalefet hakkını savunmuşlar... Tek Parti Dönemi’nin güçlü yöneticisi İsmet İnönü’nün Çok Partili Düzen’e geçme kararı sayesinde iktidara gelmişlerdi.
Hatipoğlu'na Ait Otelin Kaçak Olduğu Tescillendi
Ramazan programlarında aldığı astronomik ücretlerle gündeme gelen Nihat Hatipoğlu’na ait Sultanahmet’teki Aya Sultan otelinin kaçak olduğu İstanbul 4 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından doğrulandı.Hatipoğlu’nun 4.5 milyon TL’ye satın aldığı binayı üç yıllık yenileme çalışmasının ardından hizmete açtığı ve yapılan inşaat çalışmalarının Koruma Kurulu’ndan izin alınmadan yapıldığı kısa süre önce basına yansımıştı.Hatipoğlu ise ilk günden itibaren oteline dair iddiaların ‘iftira’ olduğunu öne sürmüştü.Hatipoğlu son olarak ‘havuz medyası’ olarak adlandırılan Sabah’ta yayımlanan yazısında şöyle demişti: “Vicdanınız yok mu, bu iftiralardan ne beklersiniz diyoruz utanmadan sırıtıyorlar. Çünkü kendi iradeleriyle değil, talimatla saldırıyor ve çamur atıyorlar. Mahkeme-i Kübra’da bu iftiracıların imanına talip olacağım. Bu yalan ve iftira haberlerini yapan, yayan, vesile olan kim varsa, asla hakkımı helal etmeyeceğim.”Radikal'den Ömer Erbil’in haberine göre İstanbul 4 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bir bilgi notu göndererek Hatipoğlu’nun binayı Koruma Kurulu’ndan izin almadan yenilediğini ve 1/1000 ölçekli Tarihi Yarımada İmar Planı’na aykırı işlem yaptığını bildirdi.Koruma Kurulu, binanın kentsel sit alanı içinde kaldığını, ancak binanın korunması gerekli kültür varlığı tescil kaydının yapılmadığını açıkladı.Fatih Belediyesi’nin de kurula kesinlikle inşaatla ilgili bilgi vermediğine dikkat çekilen notta, güçlendirme faaliyetinin ancak ilgili belediye ve koruma kurulunca onay verildikten sonra yapılabileceği vurgulandı.Bilgi notunda binanın bulunduğu alanın imar planında 2’nci derece koruma bölgesi olduğu belirtildi. Bu bölgede yükseklik izninin 12.5 metre olduğuna dikkat çekildi.Hatipoğlu’nun izin alınmadan restore ettiği ve Aya Sultan adıyla hizmete açtığı binanın yüksekliği ise 15.5 metreye yükseltilmişti.Cumhuriyet
"The Big Bang Theory" Dizisinin Türkiye Uyarlamasına Dair 13 Şey
Malum son zamanlarda yapılan Türk dizileri tutmuyor ve bir bir yayından kaldırılıyor. Hal böyle olunca yapımcıların yurt dışında tutmuş dizileri uyarlamaya başlaması yakındır. Shameless (Utanmaz) dizisi ile bu süreç başladı gibi. Biz de başka hangi diziler uyarlanabilir diye düşündük ve aklımıza ilk gelen 'The Big Bang Theory' dizisini sizler için TRT'ye, milli değerlerimize uygun şekilde uyarladık.
10 Kelimede Kahve Tarihi
Her ne kadar kahve Etiyopya'da yemek için kullanılan bir ürün olsa da, 15'inci yüzyıla kadar dünyada hak ettiği şöhreti alamadı. Kahvenin dünyada hak ettiği yeri almasını sufi dervişlere borçluyuz. Ritüellerinde kullandıkları şarap yerine, kahveyi kavurup kullanan dervişler buldukları yöntemle kahvenin yaygınlaşmasına öncülük ettiler. Bugünkü Yemen'de bulunan Mokka şehrinden taşınan kahveler İslam dünyasına yayıldı. Her ne kadar Mekke Emiri 1511 yılında kahveyi yasaklasa da, bu yasak kahveyi çok seven Mısır Sultanı tarafından iptal edilince bir anda bölgede kahve kullanımı patladı. Şimdi dünyanın her tarafında, milyonlarca bordro mahkumu güne ancak 'kahve içerek' başlayabiliyorsa, bu kahve sevdasına öncülük eden dervişleri anmalarında fayda var.