Görüş Bildir

kara sevda Haberleri

kara sevda ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. kara sevda ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Erkeklere Göre Bir Kadının Kendilerinden Hoşlandığını Gösteren 20 İşaret
Erkek 'işaret' yorumlama bakımından kadının bir hayli gerisinde. Kadının verdiği işaretleri almayı beceremeyen erkek, vermediği işaretleri yorumlama konusunda da bir hayli başarılı. İşte işaret yorumlamadaki basiretsizliklerine örnek olsun diye, erkeklerin 'kesin benden hoşlanıyor' dediği durumları derledik. Kadınlar siz de okuyun ki boşa ümit vermeyin garibanlara.
İstisnasız Her "Eller Havaya" Barında Çalan 25 Şarkı
Bir akşam kalabalık bir arkadaş grubunuzla dışarı çıkmak istediniz. Nereye gideceğiniz konusunda da bir fikriniz yok ne de olsa herkesin müzik zevki farklı ve ortak bir şeyler bulmanız gerek. Aradığınız yer işte o mekan, binlerce benzeri olan ve her zaman istisnasız aynı şarkıları çalan.
Ayşegül Aldinç'in Türkiye'nin En İyi Kadın Vokallerinden Biri Olduğunu Kanıtlayan 14 Şarkı
1981'de Modern Folk Üçlüsü ile birlikte katıldığı Eurovision Şarkı Yarışmasından beri hayatımızda Ayşegül Aldinç. Adını duyduğumuz 'Dönme Dolap'tan son çıkardığı  'Li Lal Lal La La'ya kadar piyasaya bir çok hit şarkı kazandıran yorumcu, 90lı yıllarda çocuk olanların ilk aşklarına, ilk ayrılıklarına, ilk hasretlerine fon müziği olmuştur. Önümüzdeki günlerde Mabel Matiz imzalı bir şarkıyla sevenleriyle buluşacak olan Aldinç'in yıllara damgasını vuran şarkılardan bazıları..
80'ler Türkçe Pop'undan Pek Güzide 23 Şarkı
80'ler Türk Pop Müziği adına bir devri açan 10 yıllık bir dönem. 90'ların kinetiğine ham madde olacak kadar bir enerjiyi içerisinde tutmuş ve ara sıra dolmuş dolmuş taşmıştır.Pek çok şarkı arabesk olduğu iddiasıyla TRT'de yayınlanmasa da halkın sevgisi ve aşkı ile bu şarkılar ekranlarda dönmüştü...Şimdiden aklımıza gelmeyen ya da unuttuklarımız şarkılar adına sizden özür dileriz.Gelin şimdi o şarkıların güzel serüveninde bir ol seçerek biz de onlara yol arkadaşı olalım...
Bakmayın Onun Bunun Nefret Ettiğine “Narsist” Olmak Size Çok Şey Kazandırır
Kendine aşık olanlara aldırmayıp, onları karşılıksız bırakan ve çok güzel bir peri kızı olan Ekho, bir gün avlanan bir avcı görür. Narkissos adındaki bu avcı çok yakışıklıdır. Ekho bu genç avcıya ilk görüşte aşık olur, ancak Narkissos bu sevgiye karşılık vermeyerek, peri kızının yanından uzaklaşır. Ekho bu durum karşısında günden güne eriyerek, kara sevda ile içine kapanarak ölür. Bütün vücudundan arta kalan kemikleri kayalara, sesi ise bu kayalarda 'eko' dediğimiz yankılara dönüşür.Olimpos dağında yaşayan tanrılar bu duruma çok kızar ve Narkissos'u cezalandırmaya karar verirler. Günlerden bir gün av izindeki Narkissos susamış ve bitkin bir şekilde bir nehir kenarına gelir. Buradan su içmek için eğildiğinde, sudan yansıyan kendi yüzü ve vücudunun güzelliğini görür. O da daha önce fark edemediği bu güzellik karşısında adeta büyülenir. Yerinden kalkamaz, kendine aşık olmuştur. O ana dek kimseyi sevmediği kadar, sevmiştir kendi görüntüsünü . O şekilde orada ne su içebilir, ne de yemek yiyebilir, aynı Ekho gibi Narkissos da günden güne erimeye başlar ve orada sadece kendini seyrederek ömrünü tüketir. Öldükten sonra da vücudu nergis çiçeklerine dönüşür.İsmini bu arkadaştan alan Narsisizm veya öz Türkçesiyle özseverlik, kişinin kendisine tapması, kabaca tabirle kişinin kendisine aşık olması olarak tanımlanan bir terimdir. Peki bu sanıldığı kadar nefret edilesi bir durum mudur? Gelin birlikte karar verelim.
Aşk Acısı Reçetesi: İbni Sina'dan Karasevdalılara 8 Tavsiye
Horasan'da hekimlik yapan İbni Sina'nın kapısına bir gün vezirin adamları gelirler. Vezirin oğlu hastadır, hiçbir hekim ise delikanlının derdine deva bulamamaktadır. İbni Sina, vezirin oğlunun yanına gider ve sol elini tutup nabzını ölçmeye başlar. Sırasıyla Horasan şehrinin semtlerini sayar. Gencin nabzı, bir semtin adı söylendiğinde özellikle artmaktadır. İbni Sina sonrasında gence sevdiği kadınla ilgili kurduğu hayalleri anlattırır. Gencin nabzı, aynı şekilde artmaktadır. İbni Sina hastalığın teşhisini yapar.Mal-i hülya. Yani kara sevda. Vezirin oğlu, sevdiği kadınla evlendirilerek bu beladan kurtulur. Peki ya kavuşamayan, karşılık bulamayan, söyleyemeyen imkansız aşıklar?İbn-i Sina'nın onlar için de bir reçetesi var.