Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kafa Bulandıran 10 Yanıltıcı Soru

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Cevaplar için derinlere dalın.

1. Topkapı ya giderken yolda yedi karısı olan bir adamla tanıştım. Her kadın yedi çanta taşıyordu. Her çantada da yedi kedi vardı. Her kedinin de yedi yavrusu vardı. Kedi yavruları, kediler, kadınlar – Toplam kaç kişi Topkapı ya gidiyordur ?

2. Adamın biri bir tilki, bir piliç, ve bir çuval mısırı önlerindeki nehrin bir yakasından öteki yakasına geçirecekmiş. Adam kayıkta yanında yalnız bir şey taşıyabiliyormuş. Eğer tilki ile piliç yalnız kalırlarsa, tilki piliçi yer. Eğer piliç ile mısır çuvalı yalnız kalırsa, piliç mısırı yer. Bu durumda adam bütün bunları karşı kıyıya nasıl taşır?

3. Ahmet Veli'den yaşlıdır, Veli Hasan'dan gençtir, o halde kim Ahmet'ten yaşlıdır?

4. 2 kapı düşünün. Bu kapılardan biri hazine odasına açılıyor. Bu 2 kapının önünde de 2 bekçi var. Bunlardan biri hep doğru diğeri ise hep yalan söylüyor. Hazine odasını bulabilmek için bu bekçilerden birine yalnızca bir soru sorabiliriz. Bu soru ne olmalıdır?

5. Üst katta sönük halde 3 lamba var ve alt katta 3 elektrik anahtarı var. Her bir anahtar bir lambayı açıp kapıyor. Şimdi siz bu anahtarları istediğiniz kadar açıp kapatabilirsiniz fakat üst kata yanlızca 1 kere çıkıp hangi lambanın yandığını kontrol edebilirsiniz. Bu durumda hangi anahtarın hangi lambayı açıp kapadığını nasıl bulursunuz?

6, Askerin biri esir aldığı düşmana demişki “öyle bir şey söyle ki söylediğin yalan ise seni kurşuna dizeceğim, doğru ise seni asacağım”. Bunun üzerine esir bir cümle söylemiş ve serbest kalmış. Acaba ne demiş?

7. 2 doğru parçası ile bir simiti kaç parçaya bölebilirsiniz?

8. 3 cocuğum var.Birincisi benim yaşımın ilk rakamı yasındadır.İkincisi benim yaşımın ikinci rakamı yasındadır. Üçüncüsü bu iki rakamın toplamı yaşındadır. Hiçbirinin yaşı aynı olmadığına göre ve hepimizin yaşları toplamı 45 ise benim yaşım kaçtır.

9. Bazı aylar 31 günden oluşur, peki hangi aylar 28 günden oluşur?

10. Çocuklar İçin Bonus Soru: Ne kadar yağmur yağarsa yağsın daha fazla ıslanmayan nedir?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
huseyin-aden

1.sorunun cevabı : yalnız adam tek gider topkapı'ya çünkü adam bu olayları yolda görmüş onlarla beraber gitmemiş ki ... :)

huseyin-aden

1. sorunun cevabı adam tek başına topkapı'ya gidiyor sadece bu olayları sokakta görüyor onlarla beraber gitmiyor ki :)

cihankaya1905

2.soruyu ingilizce çözüp anlatmıştım hey gidi hey :D

huseyin-demir1

vala 1.sorunun cevabı bir tek adam la tanıstgını söylüyor 7 karsıı olan bir adamla oyüzden topkapıda bir kişiyle karsılasmıstır 2.pilici alır gider kıyaya bırakır sonra ne kaldı mısırla tilki gider tilkiyi alır sonra tilkikiyi bırakırken pilici geri alır sonra karsı kıyaya gider sonra mısırı alır pilici bırakır sonra karsı kıyıya gder mısırıda bırakır tilki ile mısır karsı adaya geçmiş olur en sonda pilici alır karsıya bırakır finito 3 .veliden 4 .farketmez sorum hazine içerdemi olurdu eger herzamn yalansöyliyene sorarsam evet diye cevap verecektir eger hazine içerde degilse5 bula cünkü herzman yalan söylüyor fakat içerde yse hayır diyecektir bu durumda diger kapı dogru oluyor zaten yanlıs olabilir cevaplarım idare edin :)4 ben asılmaya geldim demiş oailbir 5 bulamadım bakmak zorunda kaldım giderim bitaneisni yakarım birinciyi 5 dk sonra sönddrrüm sonra bitane daha yaklaırm işte sonra ıckar bakarım işte ampulu tutarım sıcaksa obirincidir zart zurt :D zormus lan bu

guney-isik-tombak

7'nin 2'li kombinasyonundan 7.6/2 = 21

Başlıklar

Mısırkadınlar
Görüş Bildir