Görüş Bildir

deve kuşu Haberleri

deve kuşu ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. deve kuşu ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Rüya Gibi Bir Tecrübe İçin Seyahat Etmek İsteyeceğiniz 16 Tren Hattı
Tren seyahati en hızlı ulaşım şekli olmayabilir belki, ama en akılda kalan seyahat yöntemidir. Trenin içinin konforu ve pencerenin dışındaki nefes kesici manzaralarla birlikte, trenler herhangi bir yolculuğu nostaljik bir seyahate dönüştürebilir.İngiliz seyahat yazarı Mark Smith 3 şeyin tren yolculuğunu akılda kalıcı yaptığını söylüyor. Bunlar; trenin içerisindeki deneyim, tanıştığınız insanlar ve bu özel yolculukta olan şeyler.Bu 16 tren yolculuğu, siz akşam yemeğinizi yiyip, pencereden kırsalın akışını seyrederken sizi bir şehirden diğerine götürüyor olacak. Ve sonra, bütün yolculuk yöntemleri içerisinde neden tren yolculuğunun en iyisi olduğunun farkına varacaksınız.
'Biz Türkiye'nin Vitrinine Saksı, Vazo Seçmiyoruz'
Başbakan Erdoğan, 'Bu kardeşiniz cumhurbaşkanı seçilirse tarafsız olmayacak. Milletin tarafında olacak' dedi. TBMM AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.Başbakan Erdoğan, 'CHP şu anda tıpkı tek parti dönemlerde olduğu gibi millete itibar etmiyor. Milletin iyi bir seçim yapabileceğine inanmıyor. 1989'da Özal'ın cumhurbaşkanı olmasına, 2007'de bizim cumhurbaşkanımızı seçmemize karşı çıktılar. Şimdi de siyaset üstü, siyasetin dışından bir cumhurbaşkanı seçmek için adate cumhurbaşkanı değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin vitririne bir vazo, bir saksı seçmenin gayreti içindeler.' dedi.Erdoğan, 'Eğer bu kardeşiniz seçilirse, tarafsız cumhurbaşkanı olmayacak. İki taraf var, bir millet, iki devlet. Milletin tarafında olan bir cumhurbaşkanı' şeklinde konuştu.Başkan Erdoğan, '10 Ağustos'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti'liler dahil, CHP, MHP, HDP ve parlamento dışındaki diğer partilerden de oy alacağımıza yürekten inanıyorum. Diğer partiler çıkardıkları adaylarla seçmenlerini tam bir hayal kırıklığına uğrattılar.' dedi.'Bizim adaylık sürecimiz Anayasaya uygundur''Şu anda tuturmuşlar 'Başbakan istifa etsin'. Bunlar Anayasa'yı da okumuyorlar' diyen Erdoğan şöyle devam etti. 'Anayasa, aday olduğu zaman değil, Cumhurbaşkanı seçildiği zaman parti ve Meclis'le ilişiğinin kesileceğini söylüyor. Bizim adaylık sürecimiz Anayasaya uygundur, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Hiç kimse de komik arayışların içine girmesin.'Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik, 'İzzetli bir mağlubiyet zelil bir galibiyetten iyidir. Kaybedersiniz ama izzetinizle kaybedersiniz. Hem kaybetmek hem de izzetinizi yitirmek olabilecek en kötü şeydir. MHP, CHP ve Pensilvanya'nın peşine takılarak hem seçimi kaybetmeyi hem de bir kez daha bu yönetim idaresinde izzetini kaybetmeyi göze aldılar' dedi.Erdoğan, şöyle konuştu: 'Üzülerek ifade etmeliyim ki ne yazık ki içimizde de hala parelel yapıya karşı gereken tepkiyi koymayanlar var. Kimi belediyelerde, kurumlarda, bakanlıklarda cesaretle bu işin üzerin gidilmediğini görüyoruz. Deve kuşu kafasını kuma gömer, hiç kimseyi göremediği için onu da hiç kimsenin göremediğini zanneder. Milletim kimin ne yaptığını çok iyi, çok güzel görüyor. Milletim kimin sessiz, tepkisiz kaldığını, kimin kafasını kuma gömerek ihanete göz yumduğunu, ortak olduğunu görüyor ve biliyor.'AA
En Büyük Uçan Canlı Fosili İddiası
ABD'de bilim adamları, soyu tükenmiş büyük bir kuşun fosilleşmiş kalıntılarını bulduklarını, bunun uçan en büyük canlıya ait olabileceğini ileri sürdü.Ulusal Bilimler Akademisi Tutanakları dergisinde 7 Temmuz Pazartesi günü online yayımlanan bulgulara göre yapılan açıklamada, 31 yıl önce Güney Carolina'da ortaya çıkarılan yaklaşık 25 milyon yaşındaki fosilin kanat uzunluğu 6,4 metre olan dünyanın en büyük deniz kuşuna ait olabileceği belirtildi. 'Pelagornis sandersi'' ismi verilen kuş türünün ince uzun kanatlarının Albatros gibi su üzerinde, havada uzun süre kalmasına yardımcı olduğu kaydedildi. Kuzey Carolina eyaletinin Durham kentindeki Ulusal Evrim Sentez Merkezi yazarı ve Connecticut'un Greenwich şehrindeki Bruce Müzesi'nde paleontolog ve bilim küratörü Dan Ksepka, keşifle ilgili yaptığı açıklamada, ''Tek başına üst kanat kemiği kendi kollarımdan uzun. Game of Thrones'dan (Amerikan TV dizisi) çıkmış bir ejderha gibi'' ifadesini kullandı. 31 yıl önce inşaat işçileri ortaya çıkarmış Fosilin 31 yıl önce Güney Carolina'daki Charleston Uluslararası Havalimanı'nda yeni terminal kazısında inşaat işçileri tarafından ortaya çıkarıldığı ve Charleston Müzesi'nin koleksiyonunda yer aldığı ifade edildi. 1983 yılında keşfedilmiş olmasına rağmen, yeni bir türe ait olduğu için özelliklerinin belirlenmesinin yıllar aldığı belirtildi. Albatroslar en büyük uçan deniz kuşu olarak biliniyordu 'Pelagornis sandersi'', 6 milyon yıl önce yaşayan 6,1 metre kanat genişliğindeki ''Argentavis magnificens'' adlı kuşun rekorunu ele geçirmiş oldu. Hayatlarının yüzde 90'dan fazlasını açık denizlerde geçiren ve yaklaşık 3,6 metreye varan kanat uzunluğundaki deniz kuşu Albatros, dünyanın en büyük uçan kuşu olarak biliniyor. Albatrosların en önemli özelliklerinden biri de çok uzun süre hiç durmadan uçabilmesi olarak belirtiliyor. Öte yandan, 274 santimetre boy ve 160 kilogram ağırlıktaki Afrika deve kuşu (Struthio camelus) bilinen en büyük kuş türü olarak bilinirken, denizde yaşayan en büyük kuş olarak da 115 santimetre boy ve 30 kilogram ağırlığındaki İmparator pengueni (Aptenodytes forsteri) olduğu belirtiliyor. Muhabir: Selçuk Acar | AA
Bunca Yıldır Yanlış Bildiğinize İnanamayacağınız 10 Bilimsel Gerçek
Yanılgılar hayatlarımızın bir parçasıdır. Çoğumuzun beyni aslında doğru olmayan birçok fikir ya da düşünce ile doludur. Ve bu yanılgılar zamanla kök salarak bilincimizin en derinlerine yerleşirler.  Okuyarak bu yanlış bilgilerin bazılarından kurtulabiliriz. Şayet okumak ilginizi çekmiyorsa, sizi çevrenizle yanlış bilgiler paylaşmaktan kurtaracak,  'Yanlış Bildiğimiz 10 Bilimsel Gerçek' :  
'Çirkin Kadın Yoktur, Kusurlarını Gizlemeyi Bilmeyen Kadın Vardır'ı Kanıtlayan 10 Harika Stil Önerisi
Olduğunuzdan daha zayıf, daha uzun ve daha güzel görünmek mümkün... Nasıl mı? ‘Giyimde Optik İllüzyon’ mucizesinden yararlanarak. Bunun formülü de oldukça basit: Vücudunuzda beğenmediğiniz bölgeleri kamufle ederken, beğendiğiniz bölgeleri ise vurgulayacaksınız! 10 Maddede Optik İllüzyon Mucizesi’ni keşfetmeye hazırsanız emniyet kemerlerinizi bağlayın, kısa ama hızlı yolcuğumuz başlıyor!
Demirtaş: 'Yayın Yasağı AKP-IŞİD İş Birliğini Saklama Kaygısı ve Girişimidir'
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara’da ki patlamaya ilişkin getirilen yayın yasağını değerlendirerek, “Yargılamanın, soruşturmanın hangi aşaması olumsuz etkileniyor ki bu kararı alabiliyorlar. Bunların hepsi kamuoyundan AKP -IŞİD iş birliğini saklama kaygısı ve girişimidir. Bu olayın altında milyonda bir PKK bağlantısı olsaydı yayın yasağı değil yayın mecburiyeti getirirdiler” dedi.
İnsan Hayret Ediyor! Hayvanlardan İlham Alınarak Üretilmiş Teknoloji Harikası Robotlar
Modern robotlarda biyoloji, bu cihazların daha doğal hareket etmesine ve dış dünyayla daha iyi etkileşime girmesine yardımcı olmak için, problem çözme yöntemi olarak görülmektedir. İşte bu yüzden biyorobotik alanı son yıllarda gözle görülür bir patlama yaşıyor ve bugüne kadar gördüğümüz en yenilikçi ve ilginç makineler bu sayede üretiliyor. Techcrunch'ın derlediği en yeni hayvan ilhamlı robotları sizler için hazırladık.
Deve Kuşu Sevenler Derneği Kamu Spotu
Deve Kuşlarının hak ettikleri ilgi ve değeri görmediğini savunan ismini vermek istemeyen bir Deve Kuşu Sevenler Derneği üyesi tarafından konuya dikkat çekmek için izlenmeye değer eğlenceli bir kamu spotu hazırlamış.
43 Fotoğrafla Bebekleriyle Birlikte Bisikletle 19 Ülkeyi Gezerek Keşfeden Türk Aile
Shakespeare’in dediği üzere “Hayat bir oyun sahnesi!”Biz bu sahnede figüran olmak, başkasının hayatını yaşamak yerine uzun metraj bir yol filmi çekmeyi tercih ettik. 2005 yılında aldığımız radikal bir kararla tüketim çılgınlığına biraz olsun ara verip Dünya’ya olan borçlarımızı ödemek için ulaşım araçlarının en masumu olan bisikletle, oğlumuz henüz 22 aylıkken ailece yollara düştük.“Bisiklet başka dünyalara seyahat etmek için bir pasaport bizim için. Dünyayı, insanları, yeryüzünü, bitkileri, hayvanları tanımak ve hissetmek, içine tıkıldığımız ev, iş, okul gibi kutuların, akıllı telefonlar, bilgisayarlar gibi dışına çıkamadığımız çerçevelerin etkisinden kurtulmak için en güzel, en keyifli, en masum, egosu ve egzozu olmayan bir mucize.Hayallerimiz var. Uzak ve yakalanamayacak gibi görünseler de biz bisikletle onları kovalamaya devam ediyoruz. Bir gün elbette yorulacaklar ve yakalayacağız.  Yoksa hayatın ne anlamı var ki?'Şeytan Arabasının' efsunlu halleri sizin de hayatınızda olsun.Daha fazlası için www.minikgezgin.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Facebook, twitter, instagram hesaplarımıza 'Minik Gezgin' olarak aratıp ulaşabilirsiniz.