Görüş Bildir

Citroen Haberleri

Citroen ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Citroen ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Microsoft'un Apple CarPlay'e Yanıtı
Apple, iOS cihazınızla arabanızı konuşturan yeniliği CarPlay’i geçtiğimiz ay resmen duyurmuştu. Rakiplerinin buna kısa sürede nasıl yanıt vereceğini merakla beklerken, Microsoft biraz acele de olsa arabalarla ilgili planlarını duyurdu. 2-4 Nisan arasında düzenlenen Microsoft Build Developer Conference‘ta Steve Teixeira, Microsoft’un bu alandaki gelecek planlarını açıkladı. Windows in the car adı verilen konsept temelde, Windows Phone telefonunuzu araba ekranınıza aktararak telefonun bütün fonksiyonlarını arabanızdan kontrol etmenizi sağlıyor. Teixeira’nın, yazının devamında izleyebileceğiniz demo’sundan gördüğümüz kadarıyla Windows in the car konsepti Apple’ın CarPlay‘ine çok benziyor. Buna karşın Microsoft yıllardır, Ford, kia, BMW, Nissan ve Fiat gibi üreticilerle birlikte çalışıyor. Şirketlerin şimdiye kadar geliştirdikleri arayüzler Windows’un özel versiyonların kullanıyordu. Microsoft, Windows in the car’la arabalar için ilk kez kendine ait bir kullanıcı arayüzü geliştirmeye odaklanıyor. Teixeira,Windows in the car’la kullanıcıların Windows Phone’daki uygulamalarını arabalarından kontrol edebileceklerini söylüyor. Bununla birlikte geliştiricilern, yalnızca arabalar için oluşturulmuş uygulamalar geliştirebileceklerini de ekliyor. Microsoft, sürüş sırasında kullanılabilecek, güvenli uygulamaların geliştirilmesini destekleyeceğini de belirtiyor. Windows in the car’ın arayüzü Windows 8′le neredeyse aynı. Ana arayüzün yanında, radyo, haritalar ve uygulama bölümleri yer alıyor. Microsoft’un gerçek arabalarda test ettiği konseptin şu anda gördüğümüz hali daha çok bir prototipe benziyor. Bu prototip, Apple’ın CarPlay’ine alternatif olması düşünülen Mirrorlink bağlantı standardını kullanıyor. Mirrorlink, şu anda Nokia’nın Symbian telefonlarında ve Sony Xpeira Z’lerde kullanılıyor, Microsoft araba eğlence bilgi sistemlerine genişleterek, Mirrorlink’in daha fazla destek kazanmasını istiyor olabilir. Verge’in haberine göre, Volkswagen, Honda, Toyota ve Citroen Mirrorlink desteği üzerinde çalışıyorlar. Bunlara ek olarak araba radyo üreticileri Alpine ve Pioneer de Mirrorlink destekçileri arasında.Microsoft’un henüz prototip aşamasında paylaştığı Windows in the car konsepti, arabaların lider yazılım şirketleri için yeni rekabet alanı haline geldiğini gösteriyor. Gerçekten de (akıllı) arabalar, şirketlerin büyüme ve genişleme planlarında önemli bir segment haline gelebilir ancak otomotiv üreticilerinin bu karlı işi, teknoloji şirketlerine bırakmak istememe olasılıkları var. Önümüzdeki dönemde bu alanda ilginç gelişmeleri bekleyebiliriz.webrazzi
Otomotivde Yeni Trend
Son yılların trendleri olan StationWagon aile araçları ve SUV lerin pazarlarda oldukça tutulmaları ve bazen birbirlerine tercih edilmelerinin ardından otomotiv firmaları yepyeni bir format üzerine yoğunlaşmaya başladılar.SUV gibi yerden yüksek, aile aracı gibi iç hacme sahip ama şehir otomobilleri gibi düşük sarfiyat noktalarını tek araçta buluşturmak üzere yoğun çalışmalar yapılıyor.Bu araçların ilk örnekleri de fuarlarda boy göstermeye başladı. Bir kaç yıl önce 'konsept' olarak sergilenen VW Concept modeli 'Blue' ismiyle seri üretime hazır halde sergilenmeye başlandı. Peugeot, Citroen ve Toyota da VW'i bu akımda takip eden ilk markalar oldular.Peugeot Quartz isimli konsept modelini önümüzdeki fuarda sergileyeceğini duyururken Toyota da C-HR isimli konseptini Paris fuarında sergileyeceğini açıkladı.Citroen ise tüm bu markalardan daha hızlı davranarak Cactus isimli modelini 54 Bin TL. den başlayan fiyatlarla satışa çıkardığını açıkladı.
Kuzey Avrupa Sinemasından En İzlenilesi 55 Film
The Hunt, küçük bir çocuk tarafından uygunsuz davranışta bulunmakla suçlanan bir anaokulu asistanının izleyiciyi endişelendiren hikayesini anlatıyor. Mads Mikkelsen suçlanan asistanı canlandırıyor. Hızla bir cadı avına dönen durumun merkezindeki çaresiz adam rolündeki Mads inanılmaz bir oyunculuk sergiliyor. Kırılgan, ahlaksız ve gergin film festivalin en iyi gerilim filmlerinden biri.
Meraklısına Birbirinden Güzel 26 Klasik Otomobil
Yeni bir klasik arabalar galerisiyle daha karşınızdayım. Daha önceki 3 galeriyle, baya bir klasik araba hayranı olduğunu anladım ve bende niye devam ettir miyim diye düşündüm. O yüzden her ayın ortasında başka bir klasik arabalar galerisi oluşturmaya karar verdim umarım beğenirsiniz. Daha önceki galerileri ziyaret etmeyi unutmayın :)1 - 2 -3
Tarihin En Gizemli 10 Olayı
Roswell UFO vakası, 1947 Temmuz ayında ABD'nin New Mexico eyaletinin Roswell şehrinde meydana geldiği iddia edilen ve Roswell efsanesi'ni başlatan olay.8 Temmuz 1947 yılında New Mexico eyaletinin Roswell kasabası yakınlarında, ABD'nin İdaho Eyaleti'nde orman servisi için kurtarış pilotluğu yapan Kenneth Arnold'un, 25 Haziran'da kayıp bir uçağı Washington Eyaleti'ndeki Cascade Dağları üzerinde aramaya çıkışının ve tahminlere göre dört metre yükseklikte, saatte 222.000 km (120.000 mil) hızla giden dokuz tane disk şeklinde uçan daireler gördüğünü iddia edişinin iki hafta sonrasında bir 'uzay gemisi' ele geçirildiği duyuldu.Ancak ertesi gün ABD Ordusu bu haberi yalanlayarak bunun bir meteoroloji balonu olduğunu iddia etti.
127. Yılını Kutlayan Eyfel Kulesi Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 30 Şaşırtıcı Gerçek
Seyahat etmek denince akla ilk gelen yerlerden biri mutlaka meşhur Eyfel Kulesi'dir ve herkesin gidilecek yerler listesinin ilk sıralarında yer alır. Çünkü bu dev metal yapı, gören herkesi ihtişamıyla büyüler. 31 Mart 1889 tarihinde tamamlandığından bu yana Eyfel Kulesi'ni dünyanın her yanından milyonlarca turist ziyaret etti. Hatta 2002 yılında ziyaretçi turist sayısı 200 milyona kadar ulaştı. Ama tüm bu turistlerin; bu metal yığını hakkında ne kadar şey bildiği muamma. Hazır 127. doğum gününü kutlarken; Eyfel Kulesi hakkında bir şeyler öğrenmek isabet olacaktır.
16 Avrupa'lı Klasik Araç
Klasik otomobil dendiğinde akla hemen American Muscle olarak bilinen güçlü motorlu kontrolü zor ama mükemmel sehir zevki olan araçlar gelir. Bunun sebebi olarak  hem Amerikan Sinemasının ülkemizdeki etkisi  , hemde otomobil sektörünün ilk yıllarında Amerikan firmalarının daha çok araç üretmesi ve bundan dolayı piyasada daha çok Amerika menşeli klasik araç olması gösterilebilir. Piyasada daha az bulunan Avrupa ülkelerinin ellerinden çıkan klasik araçlar umarım hepinizin hoşuna gider..