Görüş Bildir

Tahliye Davası Haberleri

Tahliye Davası ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Tahliye Davası ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Ankara'da Ağaç Kesimi Gerginliği!
İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi'nin bulunduğu alanın yan tarafındaki iş merkezini yapan firma yetkilileri, gece saatlerinde iş makineleriyle beraber araziye girdi. Kamelyalar ve ağaçlar yerlerinden söküldü. Yıkıma karşı çıkan güvenlik görevlilerinin de tehdit edildiği belirtildi. Devlet Tiyatro Sanatçıları Derneği yönetim kurulu üyesi Akif Yeşilkaya, 'Yıllar önce yapılan bir parselizasyon çalışması sonrasında oluşan bir hatadan kaynaklı bir hukuksal süreç devam ediyor. Bu tamamlanmış bir süreç değil. Danıştay da yakın bir zamanda yürütmeyi durdurmuş olduğu halde yan tarafta bir iş merkezi yapılıyor ve bu iş merkezini yapan firma ve kişiler gece geç bir saatte iş makineleriyle beraber Devlet Tiyatrosu'na ait olan bu alana girip bir yıkımı gerçekleştirdiler. Bu konuda gerçekten anlamak kabul etmek mümkün değil. Çünkü hukuka aykırı bir uygulama yaptı bu ilgili kişiler iş makineleriyle. Üstelik buradaki bu alanı korumaya çalışan güvenlik görevlilerimizi de tehdit ettiler' dedi.Yeşilkaya, 'Bu kampüsün bu kadar vandalca bu kadar acımasızca bu hale getirilmesinden tüm Devlet Tiyatrosu'ndaki bütün arkadaşlarımız, sanatçısından, memuruna, teknik kadrosundan gecenin bu saatinde burada bulunan arkadaşlarımız üzüntü içindeyiz. Bu hukuk dışı uygulamanın bir an önce durdurulmasını ve yapılan yanlıştan geri dönülmesini istiyoruz ve bekliyoruz' şeklinde konuştu. CİHAN
Gezi'nin Yıldönümünde Mimarlar Odası'na Tahliye: Gözaltına Alınanlar Serbest
Mimarlar Odası’na 2002 yılında 49 yıllığına tahsis edilen Yıldız Sarayı Dış Karakol binası, Beşiktaş Kaymakamlığı’nın talimatıyla sabah saatlerinde polis eşliğinde kapı kırılarak boşaltıldı. Tahliyeye karşı çıkan 15 kişi gözaltına alındı.  Sabah saatlerinden bu yana #DirenTMMOB ve Mimarlar Odası sosyal medyanın gündeminde. Gözaltına alınan kişilerin götürüldükleri Vatan Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan işlemlerin ardından serbest bırakıldığı belirtiliyor.
Mimar Sinan G.S.Ü Devlet Konservatuvarı'na Tahliye Talimatı: 'Çıkmazsanız Elektriğinizi, Suyunuzu Keseriz'
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na 'Binadan 5 gün içerisinde oradan çıkın' diye tebligat gitti. Tahliye işleminin yapılmaması halinde ise binanın elektrik ve suyunun kesileceği, polis zoruyla da öğrenci ve öğretim görevlilerinin binadan atılacağı açıklandı. Binanın müzeye dönüştürüleceği için bu kararın alındığı söylense de esas iddia 24 Haziran'dan sonra Cumhurbaşkanlığı ofisine dönüştürülmesi planlanan Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisinin genişletilecek olması.
Tansu Çiller, 'Şikayetini Geri Almazsan Çocuklarını Göremezsin' Dedi İddiası: Zeynep Çiller'den, Şiddet Gördüğü Eşi Mert Çiller'e Boşanma Davası
Kadına şiddet olaylarının ardı arkası kesilmiyor. Türkiye, henüz Pınar Gültekin cinayetini konuşurken bir haber de eski başbakan Tansu Çiller'in oğlu Mert Çiller'in eşi Zeynep Çiller'den geldi...Zeynep Çiller'in iki çocuk sahibi olduğu Mert Çiller'i, şiddet görmesi nedeniyle mahkemeye verdiği ortaya çıktı. Kaburgaları kırılıncaya kadar dayak yediğini iddia eden Zeynep Çiller, Mert Çiller'e boşanma davası açarak çocuklarının velayetini istedi.
İzmir'de Eşini Baltayla Öldürdüğü Öne Sürülen Sanık Yargılanıyor
İZMİR (AA) - İzmir'de eşini baltayla öldürdüğü iddiasıyla hakkında dava açılan sanığın yargılanmasına devam edildi. İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Y.P. ile avukatlar katıldı. Mahkeme başkanı, sanığın cezai ehliyetinin araştırılması için daha önce yazılan yazıya karşılık, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinin gelecek aya randevu verdiğini bildirdi. Hayatını kaybeden Sevgi P'nin ailesinin avukatı, cinayet öncesinde sanığın kiracısına yönelik tahliye davası açtığını, yapı ruhsatı başvurusunda bulunduğunu ayrıca tüm faturalarını ödediğini belirterek, 'Bunlar akıl sağlığının yerinde olduğunu göstermektedir. Raporun alınmasından vazgeçilmesini talep ediyoruz.' dedi. Sanık avukatı ise raporun alınmasını istediklerini belirtirken, cinayet anında çevreden bağırış çağırış duyan olup olmadığının da araştırılmasını talep etti. Sanık ise konuşmak istemediğini bildirdi. Mahkeme heyeti, randevu gününde sanığın hastaneye sevkine karar vererek, duruşmayı erteledi. Heyet, sanık avukatının tahkikat talebini ise bu aşamada reddetti. İzmir'in Buca ilçesinde Sevgi P. eşi Y.P'yi oturdukları evde 26 Kasım 2019'da baltayla öldürülmüştü. Tutuklanan Y.P. hakkında 'Eşi tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' suçundan dava açılmıştı.
Kira Ödemeyince Kızını İcraya Verdi: 'Babamın Gözünü Para Bürümüş'
Antalya'da dairesinde oturan kızından kirayı alamadığını öne süren babanın başvurusu üzerine mahkeme, evin tahliye edilmesini kararlaştırdı. Tahliye kararının ardından konuşan Yasemin Güneş, 'Mağdurum, evi vermek istemiyorum. Babamın gözünü para pul bürüdü. Paraya doymuyor' dedi. Baba Mehmet Özen ise, 'Biz borç harç içindeyken hem evde bedava oturup hem de bize yardım etmemesine kızdım' diye konuştu.