Görüş Bildir

Sağlıkta Şiddet Haberleri

Sağlıkta Şiddet ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Sağlıkta Şiddet ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Sağlık Çalışanlarından Şiddete Karşı İş Bırakma Eylemi
Silahlı saldırıda öldürülen Op. Dr. Kamil Furtun için sağlık çalışanları Türkiye'nin tüm hastanelerinde 15 dakikalık iş bırakma eylemi yaptı.Türkiye genelindeki sağlık çalışanları, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görevli Göğüs Cerrahı Op.Dr. Kamil Furtun’un silahlı saldırı sonucu öldürülmesini protesto etmek için eylem yaptı. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil servis dışındaki çalışanlar saat 09.00’da hastane bahçesinde toplandı. Sağlık çalışanlarına hastalar ve hasta yakınları da destek verdi. Silahlı saldırıyı protesto eden topluluk saygı duruşu yaptı. Sağlık çalışanları adına basın açıklaması yapan hastane yöneticisi Prof. Dr. Hakan Güven, şunları söyledi:
Hastanelerde Şiddet: Sağlık Çalışanlarının Maruz Kaldığı Bitmek Bilmeyen Saldırılar
Neredeyse her gün haber bültenlerinde duyduğumuz, gazetelerden okuduğumuz sağlık çalışanlarına yönelik şiddet haberleri gündemimizden eksik olmuyor. Özellikle ağır çalışma şartları altında görevini sürdürmeye çalışan hekimler, öfkesini kontrol edemeyen hasta ve hasta yakınlarının bir numaralı hedefi haline geldi. Sağlık sistemindeki çeşitli aksaklıkların ya da duygusal temelli reflekslerin sorumlusu olarak görülen sağlık çalışanları, bir yandan görevlerini yapmaya çalışırken bir yandan da saldırılara karşı kendisini korumaya çalışmak zorunda kalıyor. Aşağıda sadece bu konuyla ilgili birkaç örnek var. Umuyoruz ki benzer durumlar bir daha yaşanmasın, sağlıkta şiddet bir an evvel son bulsun!Artık 14 Mart Tıp Bayramı'nın, sağlık çalışanlarının kutlayabildiği mutlu bir bayram olmasını diliyoruz.
Sağlık Çalışanına Hakaret Edene Tutuklama
Sağlıkta şiddete karşı ciddi önlemler aldıklarını söyleyen Başbakan Davutoğlu, sağlık çalışanlarına yönelik tehdit ve hakaret suçlarında var olan tutuklama yasağının kaldırılacağını belirtti. Doktorların emekli aylıklarının artırılacağını da açıklayan Başbakan, emeklilik konusunda da yeni bir düzenlemeye gidildiğini duyurdu.
Sağlıkta Şiddet Bitmiyor! Silahlı Saldırıya Uğrayan Doktor Fikret Hacıosman Hayatını Kaybetti
İstanbul Bahçelievler'deki bir özel hastanede çalışan psikiyatrist doktor Fikret Hacıosman silahlı saldırıya uğradı. Saldırıdan sonra ağır yaralı olarak yoğun bakıma alınan doktor hayatını kaybetti. Saldırgan ise olaydan bir saat sonra Esenler'de yakalandı. İlk ifadesinde suçunu kabul eden saldırgan Serhat Tunçdemir, doktoru kendisiyle dalga geçtiği için vurduğunu söyledi.
'Arkadaşlarımız Her Gün Hasta Oluyor' Diyen Doktor Stüdyoyu Ağlattı
İstanbul Aile Hekimleri Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Mustafa Tamur'un salgınla mücadele eden sağlık personelinin durumuna ilişkin açıklaması stüdyoda duygulu anlar yaşanmasına neden oldu. Tamur'un 'Hekimlerimizi, sağlık çalışanlarımızı ayakta tutmazsak kimseyi ayakta tutamayız' sözleri üzerine CNN Türk spikeri Buket Güler gözyaşlarını tutamadı.