Sağlıkta Şiddet Bitmiyor! Silahlı Saldırıya Uğrayan Doktor Fikret Hacıosman Hayatını Kaybetti

 > -

İstanbul Bahçelievler'deki bir özel hastanede çalışan psikiyatrist doktor Fikret Hacıosman silahlı saldırıya uğradı. Saldırıdan sonra ağır yaralı olarak yoğun bakıma alınan doktor hayatını kaybetti. Saldırgan ise olaydan bir saat sonra Esenler'de yakalandı. İlk ifadesinde suçunu kabul eden saldırgan Serhat Tunçdemir, doktoru kendisiyle dalga geçtiği için vurduğunu söyledi.

Bahçelievler’de özel bir hastanenin psikiyatri bölümünde görevli uzman doktor Fikret Hacıosman, eski hastası olduğu öne sürülen bir kişinin silahlı saldırısında ağır yaralandı.

Milliyet gazetesinden Ferit Zengin'nin aktardığına göre, muayene için hastaneye gelen ve psikiyatrik sorunlar yaşadığı öğrenilen saldırgan, öğle saatlerinde odasına girdiği doktor Hacıosman ile kısa bir tartışmanın ardından yanında getirdiği silahı çıkararak doktora ateş etti. Şakağından aldığı kurşun darbesiyle ağır yaralanan doktor Hacıosman hemen yoğun bakım ünitesine alındı.

Saat 12.30 sıralarında hastanede gerçekleşen olayda başından vurulduğu belirtilen Hacıosman, hayatını kaybetti.

Silahlı saldırıyı gerçekleştiren Serhat Tunçdemir’in mart ayından beri obsesif kompulsif bozukluk tedavisi gördüğü bildirildi.

Olay sonrası kaçan saldırgan yakalandı.

DHA'nın aktardığına göre, saldırgan Serhat Tunçdemir olayın ardından kaçarak Esenler Kazım Karabekir Mahallesi'nde akrabasının evine gitti. Evdekileri rehin alan saldırgan, müzakereci polislerin de devreye girmesiyle silahını dışarı attı. Saldırgan eve giren polisler tarafından gözaltına alındı.

"Benimle dalga geçtiği için vurdum"

Saldırgan Serhat Tunçdemir emniyetteki ilk ifadesinde suçunu itiraf etti.  18 yaşındaki Tunçdemir'in kendisini sorgulayan polislere, "Doktoruma gittiğimde ona zenginlerin yaşamından etkilendiğimi, onların o eğlence hallerini gördüğümde kin beslemeye başladığımı anlatıp, yardım istedim. Bu duygudan nasıl kurtulabileceğimi sordum. Ancak o benimle alay ederek 'sana yazdığım ilaçları tam ve zamanında içersen kurtulursun" dedi. 

Serhat Tunçdemir'in kendisiyle dalga geçilmesine sinirlenerek silahını çekip ateş ettiğini anlattığı öğrenildi.

Fikret Hacıosman'ın silahlı bir saldırıda hayatını kaybetmesi sosyal medyanın gündeminde...

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulolay
Görüş Bildir