Görüş Bildir

Hiranur Vakfı Haberleri

Hiranur Vakfı ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Hiranur Vakfı ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Gelinlikli Fotoğraf Nasıl Çekildi? 6 Yaşında Evlendirilen Kız Çocuğunun Kardeşleri İlk Kez Konuştu
Hiranur Vakfı Onursal Başkanı Yusuf Ziya Gümüşel'in, kızını çocuk yaşta evlendirdiği ortaya çıkmış ve olay kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı. Ortaya çıkan gelinlikli fotoğraf da tüylerimizi diken diken etmişti... Günler sonra ise H.K.G.'nin kardeşleri ilk kez konuştu. İddiaları reddeden kardeşler gelinlikli fotoğrafın sözde hikayesini anlattı.
6 Yaşında Evlendirmişler! Cemaatte Yıllarca Süren İstismar...
İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G. babasının kendisini 6 yaşındayken imam nikahıyla ‘evlendirdiğini’, çocukluğu boyunca her gün cinsel istismara uğradığını anlatarak şikâyetçi oldu. H.K.G'nin uzun süren adalet mücadelesinin sonucunda dava açıldı. 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık TBMM'de Protesto Edildi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Hiranur Vakfı Onursal Başkanı’nın kızının maruz kaldığı istismara ilişkin açıklama yaptığı sırada milletvekilleri sırtını döndü. Muhalefetin sırtını dönmesine tepki gösteren Yanık, ''Dönmeyin sırtınızı. Lütfen dinleyin. Siz susmayacaksınız biz sustuk, siz susmayacaksınız. Tahammül edemezsiniz çünkü haksızsınız. Yalan söylediğinizi biliyorsunuz'' dedi. 
Cinsel İstismara Uğramıştı! Hiranur Vakfı Başkanı'nın 6 Yaşında Evlendirdiği Kız Çocuğunun Fotoğrafları Çıktı
Geçtiğimiz günlerde Hiranur Vakfı Onursal Başkanı Yusuf Ziya Gümüşel'in, kızını çocuk yaşta evlendirdiği ortaya çıkmış ve olay kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı.İstismarın fotoğrafları ortaya çıktı! Fotoğrafın çekildiği tarihte 6 yaşında olduğu öğrenilen H.K.G'nin gelinlikle olduğu, bir başka fotoğrafın ise 13 yaşında bir nişandan olduğu görülüyor.
6 Yaşındaki Çocuğunu Evlendirmiş, Yıllarca İstismara Göz Yummuştu... Cemaat Lideri'ne Ünlülerden de Tepki!
Gün geçmiyor ki ülkemizde bir insanlık ayıbı daha yaşanmasın! Geçtiğimiz günlerde bir cemaat liderinin 6 yaşındaki çocuğunu, imam nikahı ile evlendirdiğini ve yıllar boyunca süren cinsel istismara göz yumduğunu öğrenmiştik. Ülkemizde resmen infial yaratan bu olay karşısında ünlülerimiz de sessiz kalamadı ve isyan sesleri gitgide artmaya başladı!