Eş Cinsel Olduğunu Göğsünü Gere Gere Açıklayan 19 Ünlü İsim

-

Eşcinsellik insanlık tarihi kadar varolmasına rağmen, pek çok toplum tarafından tabu olarak görülüyor. Önceleri bunun bir hastalık olduğu düşünülse de bilimsel olarak bunun herhangi bir hastalık değil doğal bir yönelim olduğu kanıtlandı. 

Eşcinseller, heteroseksüellerin sahip olduğu haklara sahip olabilmek ve toplum tarafından aynı saygınlığa kavuşabilmek adına sıkı bir mücadele veriyorlar. Görünürlük elbette ki bu işin anahtarı. Cesurca cinsel kimliklerini açıklayarak bu mücadeleye en büyük desteği veren bazı isimler ise şöyle:

1. Ian McKellen

Yüzüklerin Efendisi'nin Gandalf'ı, 1988 yılında eşcinsel odluğunu açıklayan ünlülerden.

2. Wentworth Miller

Prison Break dizisinin 1972 doğumlu Michael Scofield'i Wenthworth de eşçinsel. Hatta Rusya'dan gelen bir film festivali davetini, eşcinsellere uygulanan yasalardan dolayı reddetmişliği var.

3. Ellen DeGeneres

1958 doğumu oyuncunun bir kaç uzun süreli eşcinsel birlikteliği olsa da, o 2008 yılında Portia De Rossi ile hayatını birleştirdi. Çift hala evli.

4. Tim Cook

Steve Jobs'un ardından Apple'da CEO olan Tim Cook, eşcinsel olduğunu 2014 yılında açıkladı.

5. Ricky Martin

2010 yılında eşcinsel olduğunu açıklayan şarkıcı, eşcinsel olduğunu keşfetmeden önce homofobik bir insan olduğunu söylemişti. Şu an Carlos Gonzales ile evli olan şarkıcının iki adet çocuğu da var.

6. Elton John

1947 doğumlu sanatçı, uzun süredir David Furnish ile evli. Çiftin bir de evlat edindiği çocukları var.

7. Queen Latifah

Gerçek adı Dana Elaine Owens olan rapçi ve aktris 1970 doğumlu. Kendisi şu an Eboni Nichols ile nişanlı.

8. Jodie Foster

1962 doğumlu aktrisin Charles ve Christopher adında iki çocuğu var. Foster, 2014 yılında Alexandra Hedison ile evlendi.

9. Cynthia Nixon

Sex and the City'nin 1966 doğumlu ünlü yıldızı 2012 yılında eşcinsel olduğunu açıkladı. Ünlü yıldız Christine Marinoni ile evli.

10. Neil Patrick Harris

Harris Kasım 2006 yılında eşcinsel olduğunu açıkladıktan hemen sonra Eylül 2007'de partneri David Burtka ile Emmy Ödülleri'ne katıldı. 2004 yılından beri süren ilişkilerini, 2011 yılında taşıyıcı bir anneden evlat edindikleri ikiz bebekleriyle süslediler. Bebekleri Gideon Scott ve Harper Grace, Ekim 2010'da dünyaya geldi.

11. Ellen Page

1987 doğumlu aktris, 14 Şubat 2014 tarihinde Las Vegas'ta gerçekleştirilen bir LGBT gençlik konferansında "Saklanmaktan yoruldum" diyerek eşcinsel olduğunu kamuoyuna açıkladı.

12. Tom Ford

1966 doğumlu modacı, muhabir ve editör olan Richard Buckley ile evli. Çiftin Eylül 2012'de doğan Alexander John Buckley Ford adında bir oğlu var. Ailecek İtalya'da yaşıyorlar.

13. Marc Jacobs

Eşcinsel olduğunu saklamayan modacı, Time dergisinin her yıl dünyanın en etkili 100 ismini listelediği Time 100listesinde, 2010 yılında yer aldı.

14. George Michael

Eşcinsel olduğunu uzun yıllardır saklamayan şarkıcı, 14 yıllık erkek arkadaşı Kenny Goss'u, başka bir erkekle aldattığı için gündeme gelmişti.

15. Victor Garber

Titanic filminden hatırlayacağınız 66 yaşındaki oyuncu, 2013 yılında eşcinsel olduğunu açıklayan ünlülerden.

16. Jim Parsons

The Big Bang Theory'nin Sheldon Cooper'ı, 2012 yılında eşcinsel olduğunu açıkladı. Oyuncunun 14 yıllık uzun bir ilişkisi var.

17. Robbie Rogers

Ünlü futbolcu, 2013 yılında eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra mesleğine veda etti.

18. Jason Collin

Collin, NBA'de eşcinsel olduğunu açıklayan ilk basketçi ünvanına sahip.

19. Cara Delevingne

1992 doğumlu ünlü yıldız, şu ara Hollywood'un en çok konuşulan isimlerinden. Doğrudan eşcinsel olduğunu açıklamasa da biseksüel ilişkilerini göz önünde yaşamaktan çekinmiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
faruk-cebecioglu

kamış kamışa girmez. kamışla kamış savaşır delik için. Ünlü isimler yönelince onların kocaman kitleleri de yöneliyor. İlginç bir karışıklık yöntemi. Eş cinselliği akıllı insanın cidden kabul edeceğini sanmıyorum . Bu ünlü insanların da keyiflerinden eş cinsel olduklarını söylediklerine inanmıyorum.

cagri-harmankaya

NE DEMEK BARNEY GAY AQ

aslitargaryen

Ah ulan! Şu iş başkalarından nefret etmeye, aşağılamaya, cezalandırmaya gelince kutsal kitabınızı noktası virgülüne kadar bilmenize hastayım. Bir kere bile görmedim o kitabı asıl amacı olan sevgi ve saygı için kullandığınızı.

Gizli Kullanıcı

sikmişim şimdi eşcinselliği şu caraya bitiyorum amk

Gizli Kullanıcı

Seçme özgürlüğünü ALLAH vermiş ister inan ister inanma. Ama öteki tarafa gidince seçme konusunda bir özgürlüğün olmayacak. Böyle bir şeyle huzura gidince istikamet cehenneme zümera. Fikir empoze etme ile fikir alışverişi arasında uçurum vardır. Milletimiz genelde empoze yolunu seçer(kabulde etmez) adama doğruyu yanlışı onu rencide etmeden anlatırsın gerisi kendi tercihidir. Bu yukarıdaki arkadaşlar ve aynı yanlış içerisinde olanların ALLAH yardımcısı olusun, hidayet versin.

kedisevici

Sjklgsdfhasghasjdgcahsdljhk

Görüş Bildir