Görüş Bildir

Dark Web Haberleri

Dark Web ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Dark Web ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Facebook Karanlık Tarafa Neden Geçti?
Facebook geçtiğimiz günlerde TOR desteği vermeye başladığını açıkladı. Yani bu gelişmeyle Facebook Dark Web için destek veren ilk sosyal ağ oldu.Günümüzde IP adreslerinin sıkça takip edilmesi ve bunun aleni şekilde açıklanarak yapılması, kullanıcıları ve girişimcileri teknik takibi önleyen ve kişilere gizlilik sağlayan anonim sosyal ağlar kurmaya ve kullanmaya itti.Özellikle devletlerin bu takipler sonucunda kullanıcıları tespit etmesi gibi durumlardan ötürü kullanıcı sayısı azalan ve azalma korkusu taşıyan Facebook’ta, TOR ile birlikte bu kullanıcıları tekrar cesaretlendirmek istiyor. Malum gezi olaylarında yaşadığımız baskınlar vs. gibi durumların önlenmesi için geliştirilen ve Dark Web adı verilen bu sistem, Facebook’un politikası ile de örtüşüyor. Özellikle Türkiye, Çin gibi sıkı takip yaparak yasaklar getiren ülkelerde ki kullanıcılarını kaybetmek istemeyen ve gelişebilecek yeni anonim sosyal ağların önüne geçmek isteyen Facebook da karanlık tarafa adımını attı.Peki şimdi ne olacak? Bu hamle hangi sonuçları doğuracak?Aslında bu durum özellikle Facebook için tam bir anonimlik anlamı taşımayacak. Yazılan yazıların kimin tarafından yazıldığı belli olacak. Ancak TOR ile Facebook’a yapacağınız bağlantılarda IP adresleriniz gizli kalacak. Yani hangi IP’den o yazının yazıldığı ispatlanamayacak. Sonuçta bir suçun kimin tarafından işlendiği IP adresleri sayesinde kanıtlanabiliyor.Bu durum sadece Türkiye için değil birçok ülke için büyük yasal sorunlarıda beraberinde getirecek gibi görünüyor. Bakalım devletler tarafında saf tutan etik hackerların bir karşı hamlesi olacak mı?TOR Nedir?T he O nion R outer’ın kısaltması olan TOR , iç içe ağlardan oluşan, internete kullanıcı adresinizi ve IP’nizi vermeden, anonim olarak bağlanmanızı sağlayan ve Devletler gibi resmi ve özel şirketlerin sizleri takip etmesini önlemeyi amaçlayan özel bir internet ağıdır.
Dünyanın En Büyük Çöpçatan Sitesi Hacklendi
63 milyondan fazla üyeye sahip yetişkinler için arkadaş bulma sitesi olan Adult FriendFinder hacklendi. Kullanıcıların cinsel tercihleri, aldatma sıklığı gibi özel bilgileri suçluların eline geçti.Ele geçen bilgilerin arasında kullanıcıların doğum günleri adresleri gibi bilgiler de mevcut.
Geleceğin Parasının Günümüzde ki Versiyonu Bitcoin Hakkında ki Tüm Soru İşaretlerinizi Kaldırıyoruz!
Bitcoin kelimesi son yıllarda oldukça sık karşımıza çıkıyor. Bazıları Bitcoin hakkında ilgi sahibi olan kişi sayısı ise oldukça azdır. Bilgi sahibi olanlarda yeteri kadar bilgiye sahip değiller. Bitcoin'i birçok kişi sadece Deep Web’te kullanılan,takip edilemeyen bir para birimi olarak biliyor. Ancak durum bundan ibaret değil. Bitcoinin ne olduğunu anlatmak, prensiplerini, sistemini anlatmaktan çok daha zor diyebiliriz. Kendimizce basit bir anlatımla detaya girmeden sizler için bitcoini anlattık.
Morgan Stanley'e Siber Saldırı Şoku
Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) önde gelen bankalarından olan Morgan Stanley, bazı kurumsal müşterilerinin kişisel bilgilerinin üçüncü bir partiyi de içeren ocaktaki veri ihlalinde çalındığını ve hackerlerın sosyal güvenlik numaraları gibi bilgilere ulaştığını açıkladı.
Amatör Kamera Gerginliği! Paranormal Activity’den [Rec]'e Birbirinden Korkunç 25 Buluntu Film
Bazı korku filmlerini izlediğimizde 'Acaba gerçek mi?' sorusu aklımıza geliyorsa muhtemelen Buluntu (Found Footage) fortmatında çekilmiştir. Buluntu filmlerde amatör kamerayla çekilmiş hissi yaratılıyor. Oyuncular da gündelik yaşamlarında olduğu gibi doğal davranmaya özen gösteriyor ve bunun sonucunda hayatın çok içinden sahneler ortaya koyan yapımlar üretilmiş oluyor. Sizi tir tir titretecek, adeta 'Arkamda biri mi var?' diye ürpertecek birbirinden gergin 25 buluntu filme birlikte bakalım!Not: Film açıklamaları Sinemalar.com ve Beyazperde'den alınmıştır. 
ABD'den Uyarı: 'Kripto Parayla İnsan Kaçakçılığı Yapılıyor'
ABD'de hükümete bağlı bağlı denetim kurumu Hesap Verebilirlik Ofisi'nin yürüttüğü çalışma sonrası yayımladığı yeni raporda insan ve uyuşturucu kaçakçılığında kripto paraların potansiyel kullanımına dikkat çekildi. Yetkililere göre, yasadışı faaliyetlere katılmak isteyenler kripto para birimlerini çekici buluyor...
32 Milyon Twitter Hesabı Çalındı İddiası
Aylık aktif 310 milyon kullanıcısı olan Twitter'ın hacklendiği, milyonlarca hesap bilgisinin satışa çıktığı öne sürüldü. Daha önce MySpace, LinkedIn ve Tumblr’ın verilerine ulaşan bir Rus ‘hacker’, iddiaya göre Twitter'daki milyonlarca hesap bilgisini ele geçirdi.