Görüş Bildir

cinsiyet değişikliği Haberleri

cinsiyet değişikliği ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. cinsiyet değişikliği ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

500 Bin TL'lik Cinsiyet Geçiş Operasyonundan Sonra Fenomen Beren Güney'in Son Hali Gündem Oldu
Sosyal medyanın fenomen isimlerinden Beren Güney, cinsiyet değişikliği için yaklaşık 30 cerrahi operasyon geçirdi ve bu süreçte tam 500 bin TL harcadı. Güney, dikkat çekici pozlarıyla adından sıkça söz ettirirken, dolgularından kurtulmayı da başardı. Saç renginde yaptığı değişiklikle yeni bir görünüme kavuşan Beren Güney, takipçilerinden 'Prenses gibisin' şeklinde övgüler aldı. Bu radikal değişim, Beren Güney'in hayatının yeni bir sayfasını açtı ve sosyal medyada daha da popüler hale geldi.
Rüzgar Erkoçlar'u Askerlik Çağrısı
Cinsiyet değişikliği ameliyatı geçiren ve erkek olan oyuncu Rüzgar Erkoçlar, T24 sitesine yazdığı blog yazısında, ameliyat sonrasında askere çağrılma sürecinde yaşadıklarını anlattı.Rüzgar Erkoçlar, 'İnsanlığın rengi yoktur, buradayız alışın!' dediği yazısında askerliğe çağrılmasıyla ilgili yaşadığı süreci de anlattı. İşte o yazıdan askerlikle ilgili o bölüm... 'Değişikliğin ardından askerliğe davet! Psikiyatri süreci, hormon süreci, isim değiştirme, bir dizi operasyon derken, durum bu kadar zorlayıcı ve duygusal adaptasyon isteyen bir süreçken, daha da zorlaştırılmamalı. Bu gibi alanlarda çalışan insanların bilgi sahibi olması, bizim onları değil onların bizi yönlendirmesi gerekiyor. Askerlikle ilgili durum da böyle; sistemde cinsiyetiniz 'erkek' olarak değişince celp kâğıdınız eve geliyor. Ve bir dizi test, açıklama, psikiyatri, kadın doğum derken, heyet nihayet 'askerliğe elverişli değildir' raporunu veriyor. Zaten bir sürü operasyondan geçmiş bir durumdayken askerlik görevi için nasıl elverişli olabiliriz?.. Sistemde birçok şeyin düzeltilmesine ihtiyaç var. Buradayız alışın, arşınlamayın çalışın... 'CNN Türk
Rüzgar Erkoçlar Askere Çağrıldı
Erkoçlar, İnsanlığın rengi yoktur, buradayız alışın! başlıklı yazısında askerliğe elverişli değildir' raporunu nasıl aldığını yazdı. Bir süre önce cinsiyet değişikliği ameliyatı geçiren ve erkek olan dizi yıldızı Rüzgar Erkoçlar, T24 sitesine yazdığı blog yazısında, ameliyat sonrasında askere alma celbi geldiğini ve bunun zaten zor olan süreci daha da zorlaştırdığını yazdı. Erkoçlar, İnsanlığın rengi yoktur, buradayız alışın! başlıklı yazısında askerliğe elverişli değildir' raporunu nasıl aldığını da yazdı. İşte o yazıdan çarpıcı bir bölüm: Değişikliğin ardından askerliğe davet! Psikiyatri süreci, hormon süreci, isim değiştirme, bir dizi operasyon derken, durum bu kadar zorlayıcı ve duygusal adaptasyon isteyen bir süreçken, daha da zorlaştırılmamalı. Bu gibi alanlarda çalışan insanların bilgi sahibi olması, bizim onları değil onların bizi yönlendirmesi gerekiyor.
Tayland'da Askerlik Şubesi Sırasında Beklemek Zorunda Kalan Güzellik Kraliçesi Trans Kadın
Tayland'da trans kadınlar konusunda hukuken ciddi çalışmalar yapılıyor olsa da askere alınma konusundaki pürüzler henüz atlatılabilmiş değil. Ülkede henüz kimlik kartında cinsiyet değişikliği yapılması serbest olmadığı için her yıl Nisan ayında düzenlenen orduya katılım çekilişlerine trans kadınlar da katılmak zorunda. Haberin detaylarını Dailymail'den derledik.
Cinsiyet Geçiş Operasyonları ile İlgili Herkesin Çok Merak Ettiği 13 Sarsıcı Gerçek
Her ruh, ait olduğu bedende barınmıyor olabilir. Cinsiyet geçiş ameliyatları da işte tam da bu yüzden var. Dışarıdan bakıldığı zaman herkesin magazinel kısmıyla ilgilendiği bu operasyonlar, hiç de o kadar basit bir süreç değil. Biz de bu konuyla ilgili merak edilenleri araştırdık ve Doç. Dr. Serdar Nasır'ın konuyla ilgili verdiği bir röportajdan faydalandık. Bakalım gerçekler nasılmış?
Bir Savcının Kaleminden Transseksüeller: 'Fuhuş Tercih Değil Mecburiyet'
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı Başak Eryılmaz, “Türk Hukukunda ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararlarında Transseksüellik” konulu yüksek lisans teziyle Türkiye'de transseksüeller üzerine yapılan nadir akademik çalışmalardan birine imza attı. Trans bireylerin kimlikleri nedeniyle toplumsal hayatın dışına itildiğini belirten Eryılmaz, 'Yaygın kanının aksine fuhuş, özellikle translar açısından bir kolay para kazanma yöntemi olmayıp, can güvenliğinin tehlikede olduğu mecburi istikamettir' dedi.
ABD'de Trans Erkek Sağlıklı Bir Erkek Bebek Dünyaya Getirdi!
ABD'nin Oregon eyaletinde yaşayan, kadın olarak doğmuş sonrasında ise 10 yıl boyunca hormon tedavisi görerek cinsiyet geçişi gerçekleştirmiş trans erkek ve partnerinin sağlıklı bir erkek bebeği dünyaya geldi. UniLad'in haberine göre dünyada ilklerden birine imza atmış olan Leo bebek iki babası ve iki kardeşiyle hayatına ilk adımı attı.
Herhangi Bir Ülkenin Vatandaşı Olmayan ve Yurtsuzluk Öyküleri ile Herkesi Şaşırtan İnsanlar
Herkes bir ülkede doğduğuna ve muhtemelen bir ülkede yaşadığına göre, vatansız olmak nasıl mümkün olabilir? Birçok olasılık var! Örneklerin kimisinde, insanlar vatandaşlıklarından vazgeçiyorlar. Diğerleri, kendi ülkelerinin vatandaşlıklarını reddettiği ya da bazı şartları yerine getirmedikleri için sonradan vatansız kalıyor. Peki, artık dünya tarihine yazılmış bu 10 kişi nasıl vatansız kaldı? Sizler için Listverse'den derledik.