Geçirdikleri Cinsiyet Geçiş Ameliyatından Sonra Yepyeni Bir Bedene Kavuşan Türk Ünlüler

995PAYLAŞIM

Cesaretleriyle kendilerine hayran bıraktıkları kesin! 😍

1. Bülent Ersoy

Türk müziğinin Diva'sı olarak bilinen Bülent Ersoy, 1981'de Londra'da geçirdiği cinsiyet geçiş ameliyatıyla kadın olmuştu. Ancak ardından Ersoy için zorlu süreç başlamış, Türkiye'de henüz cinsiyet değişikliği tanınmadığı için Ersoy, 8 yıl sahnelerden uzak kalmak zorunda kalmıştı.

2. Selin Ciğerci

Cinsiyet geçiş ameliyatı öncesinde Bebek Okan olarak bilinen Selin Ciğerci, sosyal medya sayesinde üne kavuşmuştu. Sosyal medyada çok sayıda takipçisi olan Ciğerci, güzelliğiyle oldukça beğeniliyor.

3. Neslihan Doğrusöz

İşte Benim Stilim programıyla ekranlarda görmeye başladığımız Neslihan Doğrusöz, geçtiğimiz aylarda cinsiyet geçiş sürecini başlatmıştı.

4. Rüzgar Erkoçlar

Nil Erkoçlar olarak ekranda görmeye başladığımız Rüzgar Erkoçlar da geçtiğimiz yıllarda geçirdiği cinsiyet geçiş ameliyatından sonra, ismini Rüzgar olarak değiştirmişti. Şu an Rüzgar Erkoçlar'ın Tuğba Erkoçlar ile mutlu giden bir evliliği var! 😍

5. Ayta Sözeri

Ekranlarda sık sık karşımıza çıkan ve sempatikliğiyle gönlümüzde taht kuran Ayta Sözeri de gençliğinde cinsiyet geçiş ameliyatı geçiren isimlerden. 😍

6. Emel Aydan

Trans kadın olduğu çoğu kişi tarafından bilinmeyen ve Yeşilçam'ın erotik filmlerinde rol alan Emel Aydan da gençliğinde cinsiyet geçiş ameliyatı olan isimlerden. Emel Aydan o dönem, güzelliğiyle herkesi büyülüyordu.

7. Devran Çağlar

Sesiyle 80'li yıllara damgasını vuran ve geçtiğimiz günlerde ne yazık ki hayatını kaybeden Devran Çağlar da 2000'li yılların başında cinsiyet geçiş ameliyatı olmuştu.

Bu içerik de ilginizi çekebilir. 👇

Cinsiyet Geçiş Operasyonları ile İlgili Herkesin Çok Merak Ettiği 13 Sarsıcı Gerçek - onedio.com
Cinsiyet Geçiş Operasyonları ile İlgili Herkesin Çok Merak Ettiği 13 Sarsıcı Gerçek - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
la-ilahe-illallah

Cenab-ı Allâh insanları, erkek ve dişi olmak üzere iki ayrı cinsiyette yaratmış, insan neslinin devam etmesini de bu iki cinsin birbiriyle evlenmelerine bağlamıştır. Bu yaratmayı da aşama aşama olarak analarımızın karnında gerçekleştirdiğini ifade etmektedir(Nisâ, 4/1; Zümer, 6). Esasen O, kâinattaki tüm varlıkları bir erkek ile bir dişi olarak yaratmış (Şura, 7; Kaf, 7; Zariyat, 49) ve çoğalmalarını bunların çiftleşmelerine bağlamış, “Allâh’ın yaratması böyledir.” (Lokman, 10) diyerek de bu konuda son noktayı koymuştur.

la-ilahe-illallah

Cenâb-ı Allâh: “Allah’ın yaratmasında hiçbir değiştirme yoktur.” (Rum, 30/30) buyurarak, insanları erkek ve dişi yarattığını ve kıyamete kadar bunun erkek ve dişi olarak devam edeceğini üçüncü bir cinsi yaratmayacağını ifade etmiş olmaktadır. Esasen insanların dışındaki tüm varlıklar Yüce Yaratıcı’nın koyduğu fıtratın gereği olan bu nizama uyumakta ve hiçbir canlı kendi cinsine ilgi duymamaktadır. Bu durumda ya kainatın tamamında bulunan varlıkların fıtratlarının sapkın olduğunu yada insanın fıtratında sapkınlığa meyil olduğunu kabul etmemizi gerektirir. Tüm canlıların sapkınlık içerisinde olduğunu söylemek ve iddia etmek mümkün değildir. Öyleyse sapkınlığa meyil insan fıtratında vardır ve bugün ortaya çıkan erkek olduğu halde kendimi kadın gibi hissediyorum diyen insanların fıtratlarında bu türden bir sapkınlığın olduğunu söylemek mümkündür.

la-ilahe-illallah

Kur’an, fıtrat değiştirmenin şeytanın bir telkini olduğunu bildirmektedir. Şeytan Hz. Adem aleyhisselama secde etmekten kaçınıp lanetlendiği zaman Cenâb-ı Allâh’a meydan okumuştur. Kur’ân bu meydan okumayı şu şekilde nakletmektedir: “Onları mutlaka saptıracağım, mutlaka onları kuruntulara sokacağım ve onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar. Onlara emredeceğim de Allah’ın yarattığını değiştirecekler. (Bunları yapanlar şeytanı dost edinmişlerdir.) Allâh’ı bırakıp şeytanı dost edinenler de apaçık bir zarar içindedirler. Şeytan onlara söz verir ve onları kuruntuya sevkeder. Oysa şeytanın söz verdiği tek şey aldatmadır. İşte onların varacakları yer cehennemdir ondan kaçışta bulamayacaklardır.” (Nisâ, 4/119-121).

la-ilahe-illallah

Kur’ân bu ayet-i kerimede cinsiyet değiştirmenin şeytanın telkiniyle meydana gelen bir sapkınlık olduğunu açık ve net bir şekilde ifade etmektedir. Aynı zamanda insan fıtratını değiştirmeye yönelik tüm çabaların şeytanın eseri olduğunu da dile getirmektedir. Burada gözden kaçırılmaması gereken bir meselede şeytanın bunları Cenab-ı Allâh’a meydan okurken söylemesidir. Ona göre bir hayvanın kulağının yarılması gibi basit gibi görünen fakat fıtratı değiştirici olan bir hadise Cenâb-ı Allâh’a meydan okumaya değecek kadar önemli bir argümandır. Hele hele tümden cinsiyet değiştirme gibi bir hadise onun meydan okumasının vazgeçilmez bir unsuru haline gelecektir. Allâh’a meydan okuma da şeytana alet olmak ne kadar büyük bir aldanma ne kadar büyük bir talihsizliktir.

la-ilahe-illallah

Yine burada gözden kaçırılmaması gereken bir diğer durumda fıtratın değiştirilmesi anlamına gelebilecek her şey haram kılınarak bunlar Allâh Rasûlü’nün (sav) diliyle lanetlenmiştir. “Saçlara saç ilave edene (postij veya peruk olarak) ve bunu yaptıranlara, dövme yapana ve onu yaptırana, yüzdeki kılları alana ve onları aldırana, dişlerin arasını inceltene ve bunu yaptıranlara Allâh lanet etsin.” (Buhârî, Libâs 86; Müslîm, Libâs 2124; Ebû Dâvûd, Tereccül 5; Nesâî, Zinet 24). Bu fiillerin Allâh Rasûlü’nün (sav) diliyle lanet edilmesinin tek sebebinin bunların fıtratı değiştirmeğe yönelik davranışlar olduğu hususunda âlimler hemen hemen ittifak halindedirler. Bize basit gibi görünen bu meseleler sebebiyle yapanlar ve yaptıranlar lanetileniyorsa fıtratı tümden değiştirmeye yönelik olan cinsiyet değiştirmenin hükmünü okuyucularımın anlayışına havale ediyorum. Sahi Allâh ve Rasûlü nasıl bakıyordur bu olaya!!!

la-ilahe-illallah

İnsanda bulunan bir kısım kusurlara müdahale edilmemesi ve bunların dünyada bulunma gayemiz olan imtihanın bir unsuru olduğunun unutulmaması gerekmektedir.

la-ilahe-illallah

## Her cins kendi özelliklerini korumalı İslam, cinsler arasındaki kaymalara sebep olabilecek tüm tutum ve davranışları yasaklamıştır. Peygamberimiz (sav): “Kadınlara benzemeye çalışan erkeklere ve erkeklere benzemeye çalışan kadınlara Allâh lanet etsin” buyurmuştur. (Buhârî, Libâs, 61-62; Ebû Dâvûd, Libâs, 30) Yine Allah Rasûlü (sav), kız çocuklara has giyecekleri erkek çocuklar üzerinde görünce hoşnut olmadığını göstererek müdahale etmiştir (Ahmed İbn Hanbel, Müsned, IV, 171).

la-ilahe-illallah

Bu davranışı Lût kavmi başlamıştır Burada üzerinde durulması gereken önemli bir husus daha vardır. Erkekle erkek, kadınla kadın arası cinsel ilişki, dini açıdan haram ve büyük bir günahtır. Nitekim Kur’an-ı Kerim’de ifade edildiğine göre eşcinsel ilişki ilk defa Hz. Lût aleyhisselâm’ın kavmi tarafından başlatılmıştır. Bu toplum Hz. Lût aleyhisselam tarafından uyarılmış yaptıkları işin çirkin ve büyük bir günah olduğu belirtilmiştir. Onların bu günahta ısrar etmeleri üzerine de üzerlerine lav parçası taşlar gönderilerek helak edilmişlerdir (A’râf, 7/ 80-81). Bu ilişki Allâh tarafından o kadar nefret edilmektedir ki bunu yapanlar daha dünyadayken yakılarak cezalandırılmışlardır. Bu yanlışın içinde olanları bu günahın ahiretteki cezasının büyüklüğünü düşünerek bu işi terk etmeleri gerekmektedir.

la-ilahe-illallah

Tedavi Bi kişide erkeklik belirtilerinin bir kısmı görülüpte bir kısmı görülmezse bu kişinin görünmeyen belirtiler ile ilgili olarak tedavi olması gerekir. Bunun anlamı o kişinin karşı cinsten olması değildir. Bir insanda kendi cinsiyetine ait tüm belirtilerin görülmemesi bir hastalıktır. Örneğin bir kişi erkek cinsiyetinin tüm özelliklerini taşıyor ama bir kadını hamile bırakma yönünden sperm kalitesi zayıf veya sayısı azsa bu insanın spermleri ile ilgili olarak tedavi görmesi gerekir. Aynı şekilde başka herhangi bir belirtisinde sıkıntı varsa bunun tedavi olması gerekir. Bu o kişilerin karşı cinsten olduğu anlamına gelmez. Herhangi bir hastalığı sebebiyle tedavi olan bir insan gibi bunlar da tedavi olmalı ve kendi cinsiyeti ile hayatını devam ettirmelidir. Zira İslam tedavi olmayı, ve hastalıklara çare aramayı emretmektedir. (Buhârî, Tıb 1; Tirmizî, Tıb 2; Ebû Dâvud, Tıb 1).(Ahmet Karataş)

onur-kara15

Bi bitmediniz. Neymişte cinsiyet değiştirmişler birde bunlar saygı bekliyor.

fchinaski

İşinde gucunde olup kimseyle sidik yaristirmadikca cinsiyet ya da cinsel durumu fark etmeksizin herkese saygi duyarim. Selin cigerci kim bilmiyorum ama. Transmis degilmis beni ilgilendirmiyor, bu kadin neden ünlü?

Gizli Kullanıcı

Sadece iki tane cinsiyet vardır. Unutmayalım.

ahmet-cerrah

tamam... kadından erkeğe erkekten kadına geçsede kadın veya erkek olmuyor mu?... El Problemo?

Gizli Kullanıcı

Olmuyor. Bir insan erkek doğarsa, onun tüm kromozomları ve vücut hücreleri erkek hücreleridir. İnsanlar organlarını değiştirse bile DNA larını asla değiştiremezler. Ayrıca nasıl hissetiğimiz ne olduğumuz değildir.

pelipeli

Geldiğin mağaraya en kısa sürede dönmen dileğiyle...

Gizli Kullanıcı

Mağarada yaşayanlar 6.sınıf biyolojisini kabullenmeyenlerdir.

pelipeli

De haydi başka yerde havla...

ahmet-cerrah

bir kadın testosteron dozu alıyorsa vucudu yavaş yavaş değişmeye başlıyor zaten gender dysphoria gerçek bir hastalık ve insanların bulduğu ilaca karşı gelmek çok mantıksız gender dysphoria sı olan bir "kadın" bi insanın kör doğması veya 3 kromozonlu doğması gibi durum doğum hastalığı ama o "kadın" doğru tedaviyi alır ve sizin gibi insanlar yüzünden kendini öldürmeyi düşünmezse sağlıklı bi adam olabilir. ben şahsen trans insanları pek göze hoş bulmuyorum yalan yok ama bu boğru bilgileri kendi göz zevkim için camdan aşağı atacağım diye birşey yok eğer kuyrukla veya vitiligo ile doğsaydın kendini iğileştirmeye mi çalışırdın yoksa oturur kuyruk mu sallardın 6. sınıf biyolojisi ile Cinsiyet Araştırmaları,Anatomi PhD birazcık farklı şeyler sencede öyle değiller mi? sonuçta 2.2=5 :)

Gizli Kullanıcı

Bir birey biyolojik olarak asla cinsiyetini değiştiremez. Hiç kimse transları öldürün çağrısı yapmıyor. Sadece doğruları konuşuyoruz. 6.sınıf biyolojisi olan şey 2 tane cinsiyet olduğudur. Ki zaten de öyle. Kimsenin kimin nasıl yaşadığıyla ilgili bir problemi yok. Erkek kadın umurumda değil, ama eğer hasta olan insanlar kadın veya erkek olduğunu kabul etmek yerine yeni bir cinsiyet oluştururlarsa tabii ki buna karşı çıkacağız.

ordekkac

Umarım herkes hissettiği gibi yaşar ve çoook mutlu olur.

_oishii_

şunu hazmetmet neden bu kadar zor... (üzerindeki bütün yorumlar için)

Görüş Bildir