Görüş Bildir

Onedio Yemek Haberleri

Onedio Yemek ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Onedio Yemek ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Bir Kahvaltı Sofrasında Uğruna Kavga Çıkabilecek 15 Meret
Kahvaltı günün en önemli öğünü olarak lanse edilir. Neden? Çünkü en güzel gıdalar kahvaltıda soframıza teşrif eder de ondan. Kahvaltıda o gıdaları kaptın kaptın, kaptırırsan yiyen dikilir yemeyen yıkılır arkadaş. Size sofrada gördüğünüz an tüketmenizi tavsiye ettiğimiz gıdaları sunuyoruz, yoksa amansız bir savaşın ortasında kalabilirsiniz;
Dünyanın En Sağlıklı 12 Besini
ABD’de yayınlanan Forbes dergisi, sağlık sayfalarında “Dünyanın en sağlıklı 12 yiyeceği” ne yer ayırdı. Liste, Amerikalı ünlü beslenme uzmanı Jonny Bowden tarafından kaleme alınan ve haftalarca çok satanlar listesinde kalan The 150 Healthiest Foods On Earth (Dünyanın En Sağlıklı 150 Yiyeceği) isimli kitaptan derlendi. İşte dünyanın en sağlıklı gıdaları:
Dünyanın En İlginç 10 Meyvesi
Türkiye, coğrafi konumu itibari ile her bölgesinde ayrı iklim ve bitki örtüsüne sahip nadir ülkeler arasında yer alıyor. Her bölgede farklı olan bu iklim ve bitki örtüsünden dolayı, çeşit çeşit bitkiler, çiçekler, meyveler ve sebzeler yetiştirmek mümkün oluyor. Ülkemiz her ne kadar bu özelliklere sahip olsa da çok özel iklimlerde yetişen bazı meyve türlerine ev sahipliği yapamıyor. Dünya üzerindeki çoğu ülkede yetişmeyen meyve türlerinden bahsediyoruz. Öyle meyveler var ki dünyada yalnızca bir bölgede yetişiyor. Ve bu özellikleri meyveyi oldukça ilginç kılabiliyor.
Bölgesel Yiyeceklerden Yapılmış 10 Ülke ve Kıta Haritası
Seyahat tutkularından esinlenerek  Caitlin Levin ve Henry Hargreaves ülkelerin gıda haritalarını yapmaya karar vermişler. Dünya çapındaki bazı ülkelerin ve kıtaların fiziksel haritalarını oluşturmak için o ülkelerin favori yiyeceklerini kullanmışlar. Bu haritada kullanılan ürünlerin orijininin o ülke olması gözetilmemiş. Mesela İtalya haritası domates kullanılarak yapılmış. Hepimiz domatesin yeni dünya ürünlerinden olduğunu biliriz fakat domates İtalyan mutfağının en çok kullanılan ürünüdür. İyi eğlenceler dileriz...
Her Şey Bahane Kahve İçmek Şahane Dedirten 11 Neden
Seul Ulusal Üniversitesi’nden araştırmacıların fareler üzerinde yaptığı bir deneye göre az uyku nedeniyle strese giren fareler kahve aromasına maruz kaldıklarında, beyinlerinde bu strese bağlı olarak oluşan proteinde de bir değişim yaşanıyor.