Görüş Bildir

Metin Uca Haberleri

Metin Uca ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Metin Uca ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Sadri Alışık Ödülleri Sahiplerini Buldu
Bu yıl 19'uncusu düzenlenen Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerine verildi. İstanbul Etiler'deki Mustafa Kemal Kültür Merkezi Attila İlhan Salonu'nda düzenlenen törene, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile aralarında Zuhal Olcay, Rasim Öztekin, Ahmet Özhan, Ezgi Mola, Oya Aydoğan, Levent Ülgen, Tolga Çevik, Songül Öden, Metin Uca, Zihni Göktay, Filiz Ahmet, Ahmet Kural, Murat Cemcir, Özge Özder ve Demet Evgar'ın da bulunduğu çok sayıda tiyatrocu, dizi ve sinema oyuncusu katıldı. Birçok kategoride ödüllerin verildiği gecede, Ali Atay 'Sen Aydınlatırsın Geceyi' adlı sinema filmindeki performansıyla 'Ayhan Işık Özel Ödülü'ne, Aras Bulut İynemli de 'Tamam Mıyız' filmindeki performansıyla 'Ekrem Bora Umut Veren Oyuncu Ödülü'ne değer görüldü. Bu yıl 100'üncü yılını kutlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'na da 'Yüz Yıllık Emek Ödülü' verildi.Şehir Tiyatroları adına ödüller Sadri Alışık'ın oğlu Kerem Alışık tarafından Nedret Güvenç, Zihni Göktay ve Toron Karacaoğlu'na takdim edildi. Ali Poyrazoğlu'na da ödül 'Sinema Seçici Kurulu Onur Ödülü', usta yönetmenler Şerif Gören ve Kartal Tibet'e, 'Sadri Alışık Tiyatro Seçici Kurulu Onur Ödülü' ise, 'Kaplumbağa' adlı oyundaki performansından dolayı Ali Poyrazoğlu'na verildi.CNN Türk
Haşhaşiler Twitter'ı da Salladı
Başbakan Erdoğan'ın, AK Parti grubunda yaptığı konuşmada yolsuzluk operasyonlarını yürüten savcıları tarihi 'Haşhaşi' tarikatının mensuplarına benzetmesi siyasetin de sosyal medyanın da gündemine oturdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın partisinin bugünkü grup toplantısında, 17 Aralık operasyonu ve sonrasında yaşananlar nedeniyle yargı kurumu ve savcıları eleştirirken ‘Haşhaşiler’ olarak bilinen tarihi tarikata gönderme yapması, sosyal medyayı da salladı. Sosyal medyada büyük yankı bulan benzetme hakkında Twitter'da neler söylendi. İşte o tweetler... Metin Uca @MetinUca Meclisde sevindirici olan entellektüel düzey yükselmesi! Kirli örgütlenmeler Hasan Sabbah, haşhaşiler Alamut kalesi düzeyinde konuşuluyor Ferdi Carrefour @FerdiCarrefour 'hep haşhaşiler, haşhaşiler.. biz kimiz ki tabii.. çok kırıldık :((' - Illuminati. Can Dündar @candundaradasi Başbakan cemaate vurdukça vuruyor:'Hashaşiler ve efsunlanmış taraftarları..''Vücuda girmiş virüs...''Dış güçlerin maşası örgüt...' Alper Turgut @AlperTurgut01 Başbakan, cemaate resmen haşhaşla kafayı bulmuş, suikastçılar örgütü dedi, sonra herkesin afyonu patladı :) nasrullah ayan @nasrullahayan Şimdiii.. Kim Hasan Sabbah, Kim Nizam-ül-mülk kim Haşhaşi karıştı.. Esas Ömer Hayyam kim oldu ? Mehmet Baransu @mehmetbaransu GYVakfı ve cemaate yapacağınız operasyona beni de katmazsanız darılırım. Mahşerde hırsızların yanında yer alacağıma, cemaatin yanında olurum Radikal
Figürlerinden Dolayı Ülkemizde Pek Hoş Karşılanmayan Yerel Dans: Haka Dansı
Haka dansı ülkemizde ilk olarak Yeni Zelanda'dan gelen bir heyetin bu dansı Süleyman Demirel karşısında yapmasıyla tanınmaya başladı. Dans sırasında yapılan figürler o kadar ilgimizi çekmişti ki gazeteci Metin Uca yıllarca programında dans görüntülerini kullanarak popülerliğini iyice arttırdı. Bir keresinde ise Çanakkale'de şehitleri anma sırasında Yeni Zelanda'dan gelen dans ekibi kültürlerinin bir parçası olan bu dansı sergilemek istemiş ancak müstehcen ve küçük düşürücü bulunduğu gerekçesiyle Başbakanlık tarafından yasaklanmıştı. Şimdi bakalım bu haka dansı neymiş, kökenleri nereye dayanıyormuş ve ne anlatıyormuş?
Bakan Mehmet Şimşek'ten Twitter'da Göktaşı Anketi: Vergi Alınmalı mı?
Bingöl Maliye Müdürlüğü ekipleri, göktaşlarının düştüğü merkez Sarıçiçek Köyü'nde yaptığı incelemeden sonra, göktaşları satışının vergiye tabi tutulacağını açıkladı. Bu duruma tepki gösteren köylüler, 'Göktaşı, gökten gelmiştir, vergiye tabi tutulamaz' dedi. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de Twitter hesabı üzerinden bir anket yaparak, göktaşı satışıyla ilgili köylülerden vergi alınsın mı alınmasın mı diye sordu.
Son Yıllarda Dergi Cennetine Dönen Ülkemizde Her Telden Çalan 16 Popüler Dergi
Dergicilikte çok ilginç yeni bir trend ortaya çıktı. Gündem, sokak, bol miktarda iyi kalemlerden çıkmış güzel yazı, mizah ve edebiyat içeren dergiler, çok okunuyor ve konuşuluyor .  Bütün bu yeni nesil dergilerin ortak özelliği, adeta bir dil devrimi yapmış olmaları. Edebiyattan beslenen, aynı zamanda eğlenceli, kıvrak bir dil. Üstelik içinde bol bol, uzun uzun yazılarla, üstelik internette hiçbir şey yapmadan ve neredeyse 80'lerde 90'larda kaldı sandığımız bir tasarım, üçüncü hamur kağıtla.İşte bu dergilerden en çok ilgi görenlerini sizin için derledik.
Ünlülerin Aynı Karede Yer Almak İçin Birbirleriyle Kıyasıya Yarıştığı Adam: Fırat Alper
Fırat Alper adlı Facebook kullanıcısı tam bir ünlü avcısı. Gördüğü hiçbir ünlüyü kaçırmıyor ve hepsiyle fotoğraf çektiriyor. Neredeyse fotoğraf çektirmediği ünlü kalmamış. Biz de bu arkadaşı üstün yeteneğinden dolayı kutluyoruz ve fotoğraf çektirdiği ünlülerin yalnızca 75 fotoğrafıyla sizleri baş başa bırakıyoruz.'Niye bu kadar az?' diyorsanız, daha fazla ünlüyle çektirdiği fotoğraflarına profilinden ulaşabilirsiniz. 😅
Yeniden Yayınlansa Oturup Çılgınlar Gibi Seyredeceğimiz 17 Efsane Program ve Dizi
Televizyon seyretmek, hayatımızın büyük bir bölümünü kapsıyor. Her ne kadar 'Yoo ben hep belgesel seyrediyorum...' diyenlerin sayısı çok olsa da, herkesin büyük bir zevkle seyrettiği bazı unutulmaz programlar ve diziler var. Biz biraz eskilerle yenileri karıştırdık ama elbette liste bu kadarla sınırlı değil. Şimdi bu programlar yeniden yayınlansa oturup izlemez misiniz?