Görüş Bildir

müsilaj Haberleri

müsilaj ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. müsilaj ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Marmara'yı Kirleten 16 İşletme Kapatıldı
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Deniz'inde yapılan son çalışmalarda, toplam 5 bin 306 metreküp müsilaj topladıklarını açıkladı. Kurum'un verdiği bilgiye göre, Yalova'da 3, Balıkesir'de 3, Tekirdağ'da 9, Kocaeli'de 1 işletme olmak üzere 16 işletme kapatıldı.
Marmara Balığı Yenir Mi, Sağlığa Zararlı Mı? Marmara Denizi Müsilaj Sorunu Son Durum...
Türkiye yaz aylarında Marmara Denizi’nde ortaya çıkan müsilaj (deniz salyası) sorunu ile şok olmuştu. Marmara Denizi’nde ortaya çıkan müsilaj, denize kıyısı olan hemen hemen her yerde görüşmüştü. Sonrasın Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından oluşturulan müsilaj bilim kurulunun da görüşleri alınarak eylem planı hazırlanmıştı. Marmara Denizi’nin yüzeyinde bulunan müsilaj temizlenmiş ancak deniz dibinde müsilaj görülmeye devam etmişti. 1 Eylül’de sona eren balık avlanma yasağı sonrası vatandaşlar, ‘Marmara Denizi balığı yenir mi?’ sorusuna cevap arıyor. İşte Marmara Denizi hakkında uzmanların yaptığı son açıklamalar…
Müsilaj Kâbusu Geri mi Dönüyor?
Kadıköy ve Tuzla sahillerinde müsilaj benzeri kirlilik görülmeye başlandı. Uzmanlar deniz sıcaklığının artmasıyla bu yıl da müsilajın görülebileceğini ifade ediyor.
Tekirdağlı Balıkçılar "Deniz Salyası" Nedeniyle Paydos Etti
TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağlı balıkçılar, Marmara'da ağlara takılarak avlanmayı güçleştiren 'deniz salyası (müsilaj)' nedeniyle bir süre denize açılamayacak.Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde deniz salyasının ağlara çok zarar verdiğini söyledi.Balıkçıların, Marmara Denizi'nde umduğunu bulamadığını anlatan Pehlivanoğlu, 'Balıkçılar daha çok Karadeniz'de avlandı. Son günlerde de Marmara'daki deniz salyası nedeniyle bir süreliğine paydos ettiler. Tekneler 1-2 hafta bekleyip yeniden denize açılacak. Bu sürede, gurbete gelen tayfalar da memleketlerine döndü.' diye konuştu.Balıkçı İdris Şeremet de ava 2 hafta ara verdiklerini belirtti.Deniz salyasının ağırlaştırdığı ağları toplamakta zorlandıklarını ifade eden Şeremet, 'Bu dönemlerde salya artınca balıkçının işi zorlaşıyor. 2 hafta sonra tekrar denize açılarak sezon sonuna kadar kısmetimizi arayacağız. Deniz salyası devam ederse paydostan sonra avlanmak için Ege veya Karadeniz'e gideceğiz.' dedi.
Deniz Salyası Her Yeri Kapladı: Bu Yıl Marmara'da Denize Girilebilecek mi?
Marmara Denizi'nde beş aydır görülen müsilaj tehlikesi giderek büyüyor. Beyaz bir tabaka halinde denizin üstünü kaplayan deniz salyası görüntüleri son günlerde sıkça rastlanan bir manzara haline geldi. Uzmanlar özellikle bahar aylarında müsilajın bu kadar artmasının normal olduğunu dile getirse de vatandaşlar kirlilikten ve kötü kokudan şikayetçi.