Görüş Bildir

Kore Sineması Haberleri

Kore Sineması ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Kore Sineması ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Kuzey Kore'nin Yanlışlıkla Ortaya Çıkan Tuhaf Web Site Listesi Sizi Çok Şaşırtacak
Kuzey Kore bilindiği üzere otoriter bir şekilde yönetiliyor ve internet erişimi de bu yüzden kısıtlı. Ülkenin resmi internet sitesi ızantısı olan '.kp' üzerinden kayıtlı ve tüm dünyanın erişimine açık olan web siteleri, açık kaynakları yayımlayan GitHub sitesi tarafından tesadüf eseri bulundu ve tüm dünya ile paylaşıldı. Ülkenin sadece 28 adet olan web sitesinin görünümlerine gelin hep birlikte göz atalım.Not: Ülkemizden sitelere giriş yapmak için VPN gerekebilir.
Ramazanda Orucu Başına Vuranlar İçin İftarı Işık Hızında Getirecek 15 Kore Dizisi
İftara saatler var ve vakit geçmek bilmiyor diyorsanız, sizin için keyifli bir önerimiz var. İzlerken saatin nasıl geçtiğini anlamayacağınız, iftarı size adeta ışık hızında getirmiş gibi hissettirecek 2018'in en güzel Kore dizilerini sizler için listeledik. Bakalım, listede hangi diziler var?(Listede yer alan dizilerin bazıları hala devam etmektedir. Dizi özetleri için Güney Kore Sineması'ndan yararlanılmıştır.)
Güney Kore Sinemasının Kalpleri Eritip İnsanın İçini Sıcacık Yapan En Başarılı Filmleri
Özellikle son dönemlerde çok iyi işler çıkaran Güney Kore sineması gün geçtikçe dünya çapındaki ününü artırıyor. Örneğin Parasite filmi 2020 yılında En İyi Film Oscar'ını kazandı ve bunu başaran ilk İngilizce olmayan film oldu. Tabii ki bir Oscar kazanmasa da birbirinden etkileyici, pek çok ödül hak eden film bulunuyor. Biz bu listemizde biraz daha 'sıcacık' diye tabir edebileceğimiz filmleri derlemeye çalıştık. İşte, karşınızda izleyince içinizi ısıtacak en başarılı Güney Kore filmleri...Not: Filmler düşükten yükseğe olacak şekilde IMDb puanlarına göre sıralanmıştır.
Kore Sineması Sevenlerin Mutlaka Ziyaret Etmesi Gereken 9 Yer
Dünyada büyük ses getiren Parazit, Squid Game gibi yapımlarla Kore sineması ve dizi endüstrisi son üç yıldır altın çağını yaşıyor. Siz de Kore yapımlarını severek takip eden ve hayranı olduğunuz yapımların geçtiği yerleri gezerek tatilinizi farklı bir deneyime dönüştürmek isteyenlerdenseniz; Kore Turizm Organizasyonu’nun hazırlamış olduğu K-Drama listesi tam size göre! Kore yapımlarını sevenler için Güney Kore’de gezip deneyimlenebilecek 9 yeri sizin için derledik.
Asya Sineması Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Birbirinden Kaliteli Filmler
Asya sineması, izleyiciye farklı kültürleri tanıma imkanı sağlıyor. Standart filmlerin dışına çıkmak isteyen seyirciler için büyük bir çeşitlilik sunuyor. Özellikle son zamanlarda Çin sineması yerli filmleriyle yükselişe geçti. Güney Kore sineması dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler hale geldi. Hint sineması ise Hollywood filmleriyle yarışacak düzeyde. Sizler için, Güney Kore sinemasından, Japon sinemasına, Doğu Asya filmlerinden, Hint sinemasına kadar Asya filmlerinin geniş bir listesini yaptık. Buyurun...👇