Görüş Bildir

gelecekkadinlarin Haberleri

gelecekkadinlarin ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. gelecekkadinlarin ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Ruslara Karşı Erzurum'da Direnen Kahraman Bir Türk Kadını: Nene Hatun
Tarihte genellikle erkek şahsiyetlere daha fazla yer verildiğinden birçok defa bahsetmiştik. Tarihi süreçte birçok mühim kadın şahsiyetin de mevcut olduğunu ve gözardı edilmemek gerektiğini belirterek, bu konulara dikkat çekmiştik. Bu defa da yakın tarihimizin mühim kadınlarından birisi olan Nene Hatun'a değineceğiz.
Her Kadının Kendi Mutluluğu İçin Yapması Gereken 13 Şey
Günümüzde, İnternet'ten basına ve hatta sokaklara kadar her yerde  kadınların nasıl davranması, nasıl giyinmesi, nasıl konuşması gerektiğine dair söylemler duyuyoruz.Tüm bu söylenenlerden farklı olarak; bir kadının şahsi mutluluğu için neler yapması gerektiği yönündeki tavsiyeleri sizler için derledik.
8 Mart Boyunca Dinlemelik 13 Feminist Türkçe Pop Şarkısı
Türkçe Pop piyasası genelde romantik aşk ve ayrılık şarkıları tarafından domine edilmiş gibi gözükse de; aslında güçlü kadın sanatçılarımız tarafından yazılmış feminist mesajlar gönderen pek çok parça da var.8 Mart haftasına girmişken, dinleyip kendinizi daha da güçlü ve bağımsız hissettirecek bu şarkıları sizler için derledik!
Kız Gibi Dövüş: Birbirinden Güzel İllüstrasyonlarla 17 Savaşçı Kadın Karakter
'Kız gibi' kalıbı yıllardan beri 'beceriksizce' ya da 'güçsüzce' gibi bir imada kullanılarak hakaret yerine geçiyor. Geçtiğimiz yıllarda çeşitli kampanyalarla ve hatta bazı markaların sloganı haline gelmesiyle bu kalıp neyse ki kırılmaya başlandı.Brezilyalı sanatçı Kaol Porfírio  ise bu kalıbı 'Kız Gibi Dövüş' serisiyle eğlenceli hale getiren illüstrasyonlar yapıyor ve savaşçı kadın karakterleri tanıtıyor!Sanatçının bu güzel ve ilham verici işlerini sizler için derledik!
Kadınlar Tecavüze Uğrarken Giydikleri Kıyafetleri Paylaşıyor
Bir kadın cinsel saldırıya uğradığında en çok merak edilen 'kadının o sırada ne giydiği'dir. Bu sorunun altında kadının giysisi ile tecavüz arasında bir bağ kuran tecavüz kültürü var. Cinsel saldırılara karşı yürütülen kuruluşların en önemlilerinden biri olan RAINN, gençlik dergisi Teen Vogue ile ortak bir çalışmaya imza atarak kadınların cinsel saldırıya uğradıkları sırada giydikleri giysileri paylaşıyor. Böylece bu tür saldırılarda mutlaka kurbanın da suçlanması alışkanlığını yıkmaya çalışıyorlar. İşte saldırıya uğrayan kadınların o sırada giydikleri giysiler.
Onlar da Olmasa: Son Dönemdeki Başarılarıyla 'İşte Türk Kadının Gücü!' Dedirten Kadınlar
Söz konusu ülke için başarı olduğunda kadın-erkek fark etmez ancak son zamanlarda kadınlardan gözle görülür bir atak olduğu ortada. Biz de buna dikkat çekmek istedik.Aslında Türk kadınına daha iyi imkanlar sağlansa şanını duymayan kalmayacaktır. İşte yaşları 15 ila 37 arasında değişen, başarılarıyla göğsümüzü kabartan kadınlar:Bu başarıları duymayan kalmasın!