8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun! İşte Ünlülerin Bugüne Özel Yaptığı Paylaşımlar

-

Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü! Ünlülerden de bugüne özel birbirinden güzel mesajlar içeren birçok paylaşım geldi...

İşte onlardan bazıları!

1. Deniz Baysal

2. Şahan Gökbakar

3. Burçin Terzioğlu

4. Seren Serengil

Eşlerinizi, sevdiğiniz kadını üzmeyin ! Kırmayın, incitmeyin, bir başkası için terk etmeyin. Onlara nankörlük etmeyin., hoyrat davranmayın, el kadırmayın, hakaret etmeyin yeter ki.

Bunları yapın onlara, çok güzel bir hayat veremeseniz bile kıymet verdiğiniz bir güzel söz söylediğinizde sizin veremediğiniz herşeye sahip sanacaklardır kendilerini… Bu kadar kolay onları mutlu etmek işte.  Sizi seven kadın sizin her şartta yanınızda kalandır ! sizin kaçamağınız olan gerçek kadınınızı üzmeye sebep olan değil…. Siz sadece yapmamanız gerekeni bilin o bile onları mutlu etmeye yetecektir… #8mart

5. Tolga Çevik

6. Amine Gülşe

Yöneten, üreten, inandığı şeyin peşinden giden ve en önemlisi de her şeyin en iyisini başaran tüm kadınlar! Kadınlar Günümüz kutlu olsun #womensday

7. Burcu Biricik

Güleceğiz kahkahalarla canımızın istediği gibi, gezeceğiz sokaklarda kimseden korkmadan, giyeceğiz canımız nasıl isterse kimseyi umursamadan!!!! Okumaya çalışmaya üretmeye hakkımızı olanı almaya özgürce yaşamaya devam edeceğiz erkeklerle yan yana... Hayatı güzelleştiren güzelleştirmeye devam eden cesur güçlü güzel kadınlar Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun 

8. İrem Derici

9. Sıla

Kalbinin attığını , aklının yattığını yapmalı kadın. Doğurduğu ve doğurulduğu gerçeği unutulmamalı ama sırf bu sebeple de doğrulmamalı. İş sahibi olmalı kadın. Bileği, yüreği, zihni güç sahibi olmalı. Ama başucunda mutlak dayanacağı omzu olmalı. Kıymet bilmeli, kıymeti bilinmeli. Sonsuz sevebilmeli, sevilebilmeli. Vicdanlı, şefkatli, merhametli olmalı. Kadın en çok da kadının yanında durmalı. Destek iyi olan, köstek yararsız olan tanesi. 
Değerli arkadaşlarım, gururla, emekle, 8 Mart’ımıza... Beraber kolaylaştıracağımız hayatlara selam olsun. 

10. Gülşen

11. Anıl Altan

12. Alişan

13. Ahmet Kural

14. Demet Evgar

Tüm kalbimle diliyorum ki bolluk ve iyilik getirsin günümüz. #8martdünyaemekcikadınlargünü 8 Mart 1857 tarihinde ABDnin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda çoğu kadın 129 işçi can verdi. İşçilerin cenaze törenine 100 bini aşkın kişi katıldı.

26 – 27 Ağustos 1910 tarihinde Danimarkanın Kopenhag kentinde 2. Enternasyonale bağlı kadınlar toplantısında (Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı) Almanya Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, 8 Mart 1857 tarihindeki tekstil fabrikası yangınında ölen kadın işçiler anısına 8 Martın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanması önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.

15. Gülben Ergen

Evinin, salonun, yüreğinin, yaşamının baş köşesinde #mustafakemalatatürk sevgisi, saygısıCanımın içi Zümran Hanım, bana kurduğun sofrayı, gözlerinin içindeki katıksız sevgiyi ve samimiyeti hiç unutmayacağım. Benim #dünyakadınlargünü idolüm sensin. Senin yetiştirdiğin evlatlar ve senin anneliğinle, çalışma gücünle yılmayacak #TürkiyeCumhuriyeti #8Mart #Kadın #Kars

16. Doğa Rutkay

Ülkemin güzel kadınları.
Güçlü, taşı sıkıp ekmeğini çıkaran kadınları.
Arzularını bi kenara bırakıp,kendilerini bir sıcak yuvaya adamış olanları.
Namusu için cinayet işlemek zorunda kalan, onurunu korumak için derin derin acılara karşı yutkunanları.
Ülkemin iyi kadınları.
Evladı için beşik, sevdiği adam uğruna yuvasında karınca olanları.
haketmediği işkenceyi görüp yaşam mücadelesi için çare arayanları.
Eli ayağı soğukta,boğazından bir lokma geçmeden dayak yiyen evladının üstüne siper olanları.
Yokolanları.
Katledilenleri.
Sokak arasında bıçaklananları.
Haksızlığa, zulme, vicdansızlığa karşı dimdik duranları.
Sokaktaki hayvana,köprü altında yatan yurtsuz çocuğa 
gözyaşında boğulanları.
Ülkemin biricik kadınları.
Sevilmeye,sayılmaya,gururla el üstünde tutulmaya layıksın...
Özgürsün, hürsün, kendi bildiğinsin, birbirine destek olup, doğrunun izinden gidensin.
Sen bir çiçeksin!
Hor gören gözlerden, izinsiz el sürenlerden,vahşice katledenlerden uzak kalman dileğiyle...
Büyüğüm,küçüğüm yaşıtım, dinin dilin rengin inancı ne olursa olsun, biz biriz, biz kadınız, biz deviz!
Her birinizi sevgiyle kucaklıyorum.
Ulu önder Atatürk’ün dediği gibi...
"Ey kahraman Türk Kadını! Sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın!" Emekçi Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun.

#8martemekçikadınlargünümüzkutluolsun
#siziseviyorumkadınlar

17. Mine Tugay

Kadın bütün eşitsizliklerin ötesinde aydınlıktır, merhametlidir, cömerttir, çalışkandır, azimlidir, emekçidir. YaratandirHer gün, onundur; o, her gündür. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun!

18. Demet Akbağ

19. Gökhan Tepe

20. Ali Sunal

21. Ezgi Mola

22. Sibel Can

23. Sedef Avcı

24. Zülfü Livaneli

25. Nurgül Yeşilçay

Kadının yerinin kimsenin tanımlarına hapsolamayacak kadar geniş olduğu,
Kadının emeğinin kimsenin çıkarlarına meze olmadığı, 
Kadının adının falancanın karısı, kızı, annesi, kardeşi sıfatından önce geldiği
Kadının bedeninin tahakküm alanı olarak kullanılmadığı
Kadının kahkasının yargılandığı değil yankılandığı 
Bir dünya dilerim. 
Bütün zorluklara rağmen; kendi gücüne tutunarak var olabilen, yaralarını kendi sarmak zorunda kalan bazen de yaralandığını bile fark etmeden yola devam etmek zorunda olan tüm kız kardeşlerimin kadınlar günü kutlu olsun.

Işığınız, renginiz hiç solmasın, ayağınıza taş değmesin; ama değerse de bilirim ki ona da bi tekme atar geçersiniz ve böyle çok güzelsiniz.

#womensday #dünyakadınlargünü

26. Oğuzhan Uğur

27. Gökçe Bahadır

28. Ahmet Mümtaz Taylan

29. Aslıhan Gürbüz

Öncelikle BAYAN değil KADINIM.

Gülerim, kahkaha atarım, konuşurum ve evet ağlarım da...
Tek vasfım çocuk doğurup, büyütmek ve eşime hizmet etmek, evimi silip süpürmek değildir. Hayatın içinde, yaşamın ta kendisiyim. Üretirim, çalışırım, sabrederim. Doğa ile bir bütün, tüm güzelliklerine en iyi şahidim.
Hiçbir kalıbınıza girmem, girmek zorunda değilim. 
Erkek işi dediğiniz tüm işleri yapabilirim, birçoklarının beceremediği çoğu şeyi başarabilirim. Ters giden çoğu şeyi değiştirebilecek bir gücüm var. Zayıf görme köklerim çok sağlam, hepimiz gibi küçücük gözüktüğüm bu evren ile uyum içindeyim. 
Eninde sonunda İNSANIM, fark sizin zihniyetinizde.... Ellerinizi, gözlerinizi, fikirlerinizi çekin üzerimizden çekin ki bu ülkeyi bu evreni daha güzel hale getirelim. Yargılarınızı bırakın, baskılarınızı da... Dilleriniz, gözleriniz ve kirli fikirleriniz bizim giydiklerimiz de, yaptıklarımız da, kısacası hayatımız da olmasın artık!
Sevgili KADINLAR,
Dövülmediğiniz, tacize uğramadığınız, öldürülmediğiniz, sindirilmediğiniz, baskılar ve zorlama kalıplara aldırmadan, üretebildiğiniz. Ürettikçe özgürleşebildiğiniz, emeklerinizin karşılığını aldığınız, eşit yaşam haklarına sahip olduğunuz bir hayatı yaşayana kadar, kolaylıklar ve sabırlar dilerim sizlere  Emekçi Kadınlar Gününüz kutlu olsun!!!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

çok güzel,hele doğa rutkayınki duygulandırdı.yalnız bu mesajları verdiğiniz insan tipleri dağ ayısı;sizi okumuyor,görmüyor ve anlamıyor,cahil...

atalaykonur2

kadınlarımız da milli ve manevi duygulaardan uzak olmamalı.ahlak yoksunu yada kandil sevdalısı olursa bu gün onlara haram olsun

amd

Neşet üstadında dediği gibi; "Kadınlar insan, bizse insanoğluyuz. "

mustafa-yazicioglu

Bugün bu başlığı açan editör ve açılmasına izin veren odedio'nun, kadınlar günü başlıkları altında yorum yapan herkesin o muhteşem retorik cümlelerinin hiçbiri zerre kadar samimi gelmiyor bana. Adamların yaptığı içerik tamamen vitrinde satılmayı bekleyen yapay kadın bedenleriyle dolu ve konu sex. Yanında kadınlar gününün epik paylaşımları var. Bu ne rezilliktir ulan!? https://onedio.com/haber/seks-robotu-ureten-sirket-35-bin-sterlin-karsiliginda-urunlerini-test-edecek-eleman-ariyor-812678

caramel_dance

Adammm muhabbeti bugün de devam yani? Pes.

pippabacca

Benim söylemek istediğim bi şey var. Onedio yazarlarından kime ulaşabilirim ne yapabilirim bilmiyorum. Onedioda kadınlara saygısızca yorum yapanların engellenmesini istiyorum. Ben artık bu durumdan çok rahatsızım daha önce yaptığım bı yoruma "git evde otur örgü ör git çocuk yap olmayan beyninle yorum yapma seks makinesi" yazan biri oldu. Şikayet etmek işe yaramıyor sanırım.erkeklerin hakaretine kufurlerine maruz kalmak zorunda değilim. Yorum yapmamıza bile tahammül edemiyorlar. Bir kadının kendilerinden daha zeki ve eğitimli olmasıni hazmedemiyorlar. Umarım bu yazdığım yoruma bir karşılık bulabilirim.

Görüş Bildir