Görüş Bildir

Erinç Sağkan Haberleri

Erinç Sağkan ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Erinç Sağkan ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Şule Çet Davasında Üçüncü Duruşma: Mahkeme, Sanıkların Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verdi
Şule Çet'in ölümüyle ilgili iki sanığın, 'cinayet, nitelikli cinsel saldırı ve hürriyeti tahdit' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 39'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın üçüncü duruşması görüldü. Mahkeme, sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma 16 Ekim 2019 tarihine ertelendi.
Şule Çet Davasında Bilirkişi Konuştu: 'Ayakkabının Önce Atılmış Olabileceğini Düşünüyoruz'
Şule Çet'in ölümüne ilişkin davada, hazırladığı bilirkişi raporu avukatlar tarafından dava dosyasına sunulan Prof. Dr. Çağlar Özdemir, sanıkların savunmalarındaki anlatımlar ile olay yeri incelemesinde çelişkiler bulunduğunu belirterek 'Olay sanıkların anlattığı gibi değil' ifadelerini kullandı. Tanık Özdemir 'Ayakkabının Çet'ten daha öncesinde atılmış olabileceğini düşünüyoruz' açıklamasını yaptı. Duruşmada  #ŞuleÇetİçinAdalet etiketini şikâyet eden sanık Çağatay Aksu 'Biz sosyal medya yüzünden tutuklandık, bir gecede 11 milyon mesaj atıldı' dedi. 
Ceren Damar'a Yönelik Çirkin Sözleriyle Tepki Çeken Avukat Vahit Bıçak Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Akademisyen Ceren Damar'ı öldüren öğrencisi Hasan İsmail Hikmet ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı. Davaya sanık avukatı Vahit Bıçak'ın çirkin sözleri damga vurdu. Bıçak'ın sözlerine kamuoyundan vu hukuk camiasıdan büyük tepki var. Ankara Barosu Başkanı 'avukatlık kanununu ihlal ettiğini' belirtirken Adalet Bakanı Gül, Ceren Damar'ın eşinin sözlerini hatırlatarak 'Önce iyi bir insan olmaya çalışın' dedi. Türkiye Baroları Birliği Başkanı Feyzioğlu da derhal soruşturma açılması gerektiğini söyledi. Yaşanan bu gelişmelerin ardından Ankara Barosu Yönetimi de Bıçak hakkında disiplin soruşturması başlattı. 
Savunma Yürüyemiyor: Ankara'ya Girişlerine İzin Verilmeyen Baro Başkanları Oturma Eylemine Başladı
Baroların yapısını değiştirecek yasal düzenlemeye tepki için Türkiye’nin dört bir yanından 'Savunma Yürüyor' sloganıyla yola çıkan baro başkanları Ankara girişinde polis engeliyle karşılaştı. Eskişehir Yolu’nda basın açıklaması yaptıktan sonra Anıtkabir’e geçmeyi planlayan heyet, yürüyüşün engellenmesi üzerine oturma eylemine başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara'ya girmekten vazgeçmeyen hukukçular için bölgeye çadır gönderdi. Polis çadır kurulmasına izin vermeyince arbede yaşandı.
Ankara Adliyesi Önünde Avukatlardan Protesto
ANKARA (AA) - Ankara Barosuna mensup bir grup avukat, çoklu baroya karşı gerçekleştirilen eyleme katılan meslektaşları hakkında soruşturma başlatılması nedeniyle eylem yaptı. Sıhhiye'deki adliye binası önünde toplanan avukatlar, 'savunma olmadan adalet olmaz', 'savunma teslim olmayacak' ve 'susmuyoruz, korkmuyoruz, itaat etmiyoruz' yazılı pankartlar açtı.Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, çoklu baro sistemine karşı temmuz ayında Ankara'da düzenlenen eyleme katılan 23 avukat hakkında savcılıkça soruşturma başlatıldığını söyledi.Baroların, içi boş, sesi kısık, cübbesi düğmeli topluluklara dönüştürülmek istendiğini savunan Sağkan, meslektaşlarının, baskı ve tahakküm çabasına karşı seslerini duyurmak için bir araya geldiklerini ifade etti.Haklarında soruşturma açılan avukatlar üzerinden bütün meslek mensuplarına gözdağı verilmek istendiğini öne süren Sağkan, '23 meslektaşımız hakkında başlatılan soruşturma, mesneti korku, niyeti gözdağı olan beyhude bir çabadan ibarettir.' dedi.Soruşturma açılan avukatların mesleğin onurunu savunduğunu dile getiren Sağkan, meslektaşlarının yanında olduklarını vurguladı.Açıklamanın ardından avukatlar, kısa bir süre slogan attıktan sonra adliye önünden ayrıldı.
Hukukçular Yanıtladı: Aşısız Olana Yasak Konabilir mi?
Vakaların tırmanmaya başlaması, gözleri aşısızlara çevirdi. Bazı sosyal ve kamusal alanlarda aşı olmayanlara yasak getirilmesi tartışılıyor. Peki böyle bir yasak gerekli mi, hukuka ve insan haklarına aykırı mı? Hukukçular ve bilim insanları yanıtladı.
AVM'deki Tacizin Görüntüleri Ortaya Çıktı: 'Şikayetimden Vazgeçmem İçin Baskı Yapılıyor'
Ankara'da, kamu kurumunda birim sorumlusu Veli İlhan C. (35) hakkında, AVM'nin yürüyen merdiveninde önündeki avukat kadının cep telefonu ile etek altı fotoğraf ve görüntülerini çektiği iddiasıyla 'cinsel taciz' suçundan dava açıldı. Olay sırasında avukat ve çevredekilerin, Veli İlhan C.'yi kovalayıp yakalamalarına ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri dava dosyasına delil olarak girdi. Mağdur avukat, davadan vazgeçmesi için sanığın ailesi ve çevresinden baskı gördüğünü söyledi.
Türkiye Barolar Birliği Yeni Başkanı Erinç Sağkan Oldu! TBB Başkanı Erinç Sağkan Kimdir, Kaç Yaşındadır?
Türkiye Barolar Birliği’nin (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu’nda, yeni başkan için seçim yapıldı. TBB yeni başkanı baro başkanlarının ‘çoklu baro’ yasasına karşı yaptığı eylemde aktif rol alan Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan oldu. Seçimde eski TBB başkan Metin Feyzioğlu 156 oy alırken, Erinç Sağkan 182 oy alarak başa geçti. Peki TBB yeni başkanı Erinç Sağkan kimdir? Erinç Sağkan kaç yaşında ve nereli? Erinç Sağkan eğitimi ne? İşte TBB yeni başkanı Erinç Sağkan hakkında tüm detaylar...