Görüş Bildir
Haberler
Şule Çet Davasında Üçüncü Duruşma: Mahkeme, Sanıkların Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verdi

etiket Şule Çet Davasında Üçüncü Duruşma: Mahkeme, Sanıkların Tutukluluk Halinin Devamına Karar Verdi

FreiGeist
10.07.2019 - 11:07

Şule Çet'in ölümüyle ilgili iki sanığın, 'cinayet, nitelikli cinsel saldırı ve hürriyeti tahdit' suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 39'ar yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın üçüncü duruşması görüldü. Mahkeme, sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma 16 Ekim 2019 tarihine ertelendi.

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand ile Şule Çet'in babası İsmail Çet, aile yakınları ve tarafların avukatları katıldı.

Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının avukatı da müdahil olarak duruşmada hazır bulundu.

Duruşmayı, milletvekilleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi takip ediyor.

Duruşmaya, mahkeme başkanının bir önceki celsenin ara kararları gereği dosyaya giren evrakı okuması ve tanıkların beyanlarının alınmasıyla devam ediliyor.

Bilirkişi heyeti: "Boyun kemiğindeki kırık biçimi daha çok elle boğmada görülen bir kırık"

Şule Çet’in arkadaşı: "4 yıl boyunca bir kere bile mutsuz haline rastlamadık, aramızda 'Pollyanna' derdik"

Şule’nin arkadaşı: "Çok fazla şiir okurdu ve o şiirlerden paylaşımlar yapardı. Bunun ruhsal sağlığı ile alakası yok!"”

Sanık Aksu: "Ölü bir anneden bahsediyoruz, annesine kavuşmak istemiş olamaz mı?"

"Açık açık delil karartma, mahkemeyi yanıltma vardır"

"Çağatay Aksu 'kızına sahip çıksaydın' diyen birisi ve bu bir itiraf niteliğindedir"

Sanık avukatı: "Çağatay onu kurtarmaya çalıştı, parmağı hala kırık"

Duruşma 16 Ekim 2019 tarihine ertelendi.

Gazi Üniversitesi öğrencisi Şule Çet, 29 Mayıs 2018'de şüpheli bir şekilde yaşamını yitirmiş, olayla ilgili Çağatay Aksu ve Berk Akand tutuklanmıştı.

İddianamede, sanıklar hakkında "cinayet", "nitelikli cinsel saldırı" ve "hürriyeti tahdit" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 39'ar yıla kadar hapis cezası istenmişti.

İkinci duruşmaya, sanıklardan Çağatay Aksu'nun, Çet'in babasına yönelik "Kızına sahip çıksaydın" sözleri damga vurmuştu.

Ayrıca bakınız 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
285
75
19
4
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
blogger

bu kadar uzatmalarının tek nedeni bence beraat ettirtecekler !!!!! şerefsizlerde ki pişkinliğe bak ya sinirden titriyorum !!

Tuna Karahan

Bir insanı tecavüz ettikten sonra camdan aşağı atıp öldüren bir katilin mahkemede kızınıza sahip çıksaydınız deme cüretini gösterebilmesi ülkenin ne derece y... Devamını Gör

Aysun Bulut

Şu cezayı verinde şu kız rahat uyusun artık.Yeter ya yeter.