Şule Çet'in Ölümüne İlişkin Yürütülen Soruşturmada Yeni Gelişme: İki Şüpheli Tutuklandı

-

Şule Çet'in şüpheli ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada tutuklama geldi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “Şüpheliler, cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, cinsel saldırı suçlarından tutuklanmaları için Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilmiştir” açıklaması yapıldı. Sulh Ceza Hakimliği’nde yaklaşık yarım saat sorgulanan şüpheliler Çağatay Aksu ile Berk A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çet'in otopsi raporunda tecavüz bulgularına rastlanmış ve 'düştüğü' pencerede parmak izi bulunamamıştı.

20. Kattan Düşerek Hayatını Kaybeden Şule Çet'in Otopsi Raporu: 'Tecavüz Bulguları Var, Düştüğü Pencerede Parmak İzi Yok' - onedio.com
20. Kattan Düşerek Hayatını Kaybeden Şule Çet'in Otopsi Raporu: 'Tecavüz Bulguları Var, Düştüğü Pencerede Parmak İzi Yok' - onedio.com

Şule'nin ağabeyi Şenol Çet bugün sosyal medyadan adalet çağrısında bulunmuştu.

Sosyal Medyadan Yükselen Çağrı: #ŞuleÇetİçinAdalet! - onedio.com
Sosyal Medyadan Yükselen Çağrı: #ŞuleÇetİçinAdalet! - onedio.com

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında iki kez gözaltına alınan ve serbest bırakılan şüpheliler tekrar gözaltına alındı.

Sulh Ceza Hakimliği’nde yaklaşık yarım saat sorgulanan şüpheliler Çağatay Aksu ile Berk A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göreAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, soruşturma kapsamında olay günü Çet ile iş yerinde bulunan Çağatay A. ile Berk A.’nın tekrardan gözaltına alındığını belirtti.

‘Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘cinsel saldırı’ suçlarından tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi.

Açıklamada “Ankara Grup Başkanlığının düzenlemiş olduğu rapor içeriğinden Çet’in tecavüze uğrayıp uğramadığının ve kesin ölüm sebebinin tespiti için elde edilen veriler ve dosya, İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na gönderilerek ilgili ihtisas dairesinden bu konuda rapor istenmesine karar verildi. Yeni delilleri değerlendiren soruşturmayı yürüten savcı, şüphelilerin tekrardan gözaltına alınmasına karar verdi. 

Gözaltına alınan şüpheliler, ‘cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘cinsel saldırı’ suçlarından tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi” denildi.

Kadınlar, Çet'in öldüğü noktaya karanfil bırakıp açıklama yaptı.

Kadın derneklerinin çağrısıyla Çet’in öldüğü yerde bir grup kadın da eylem yaptı. Çet’in 20. katında düştüğü plazanın önünde toplanan kadınlar, “Şule için adalet istiyoruz” sloganı atarak, öldüğü noktaya da Çet’in fotoğraflarıyla birlikte karanfil bıraktı. Burada yapılan açıklamada, “Adaletin tecelli etmesi için buradayız, Şule için, kadınlar için, kadın cinayetlerinin durdurulması için buradayız. Bu dosyanın kapatılmasına izin vermeyeceğiz. Sonuna kadar takip edececğiz” denildi.

Kadın Meclisleri de Twitter'dan 'Her zaman burada olmaya devam edeceğiz' mesajını paylaştı.

Şüphelilerin tutuklanması sosyal medyada da geniş yankı buldu. Öne çıkan bazı yorumlar şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir