Görüş Bildir

Birleşik Kamu İş Haberleri

Birleşik Kamu İş ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Birleşik Kamu İş ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Ankara'da 100 Kişinin Gözaltına Alındığı Olaylarda Polis Orduevine Girmeye Çalıştı
Ankara'da eğitimcilerin yaptığı 'Laik Eğitim ve Emeğe Saygı' yürüyüşüne polis müdahalesi sonrası gergin anlar yaşandı. Orduevi bahçesine kaçan göstericilerin ardından onlarca polis de orduevine girmeye çalışınca sert tartışmalar yaşandı.Hürriyet’te yer alan habere göre, Ankara’da çok sayıda gözaltıyla sonuçlanan ‘Laik Eğitim ve Emeğe Saygı’ eyleminde polis ile asker gerilimi de yaşandı.Birleşik Kamu İş Görenleri Sendikaları Konfederasyonu ve Eğitim-İş üyelerinden oluşan grubun, ’Laik Eğitim ve Emeğe Saygı’ eylemi kapsamında Yatağan’dan başlattığı yürüyüşe polis müdahale etti. Tandoğan’da gerçekleşen müdahalede çok sayıda kişi yaralanırken, gözaltılar da oldu.Anadolu Ajansı’nın kameralarına yansıyan olayda sivil polis olduğu öne sürülen bazı kişiler ile orduevi önünde nöbet tutan silahlı askerler arasında gerilim yaşanıyor. Askerlerin, polisin orduevi kapısından girişine engel olurken “çekil buradan” şeklinde bağırdığı duyuluyor.Bir anda çok sayıda çevik kuvvet polisinin orduevi kapısına gelmesinin ardından iki tarafın bir süre konuştuğu ve daha sonra polisin orduevi önünden uzaklaştığı görülüyor.T24
Tıp Eğitiminde Kadavralara Don Giydiriyorlarmış...
Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şakir Çınkır, çarpıcı bir iddia ortaya koydu: 'Kadavralara don giydirerek çalışma yürütülüyor...'…Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü“ öncesinde “laiklik ve kadın“ paneli düzenledi. Sözcü'de yer alan habere göre, panelde, laiklik kavramının kadın hakları açısından önemine değinilerek “din“, “vicdan özgürlüğü“, “din ve devlet işlerinin ayrılması“ konuları tartışıldı. Panelin konuşmacılarından biri olan Şakir Çınkır, laik ve bilimsel eğitim olmadan ne kadına şiddet ne de çocuk istismarının önüne geçilemeyeceğini belirterek şunları kaydetti: “Laik eğitim; bilimsellikten ve çağdaşlıktan yararlanmaktır. 21 yüzyılda bilim çağında bilimle rekabet hızla arttığı bir çağda tıp fakültelerinde kadavralara don giydirerek onlar üzerinde çalışma yürütülüyor.”
İşte Hükümetin Memura Zam Önerisi
Kamu görevlilerinin 2016-2017 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği toplu sözleşme görüşmelerinde, Kamu İşveren Heyeti, 2016 yılı için 4+4, 2017 yılı için 3+3 zam önerisinde bulundu.
İzmir Valiliği'nden Lozan Anmasına Yasak: 'Toplumsal Ayrışma ve Kargaşa' Çıkabilirmiş
İzmir Valiliği bugün Lozan Antlaşması'nın 97. yıl dönümünü sebebiyle kentte yapılmak istenen anmaları yasakladı. Valilik yasağa 'toplumsal ayrışma ve kargaşa çıkabilir' gerekçesi sundu. Öte yandan bugün bir diğer Lozan anması engeli Anıtkabir'de yaşandı. Çok sayıda sivil toplum kuruluşu ziyaret için Anıtkabir'e gitti ancak 'dezenfekte çalışması yapıldığı' gerekçesiyle girişe izin verilmedi. Anıtkabir kapısında bekletilen grup kararı protesto etti. İlerleyen saatlerde grubun yanına gelen CHP Milletvekilleri devreye girdi. Anıtkabir Komutanlığı ile yapılan görüşme sonucu ziyarete izin çıktı.