Görüş Bildir

Yeşil Sol Parti Haberleri

Yeşil Sol Parti ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Yeşil Sol Parti ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Hollanda Yerel Seçimlerinde İktidar Oy Kaybetti
Hollanda'da gerçekleştirilen yerel seçimlerde, ilk tahminlere göre iktidar ortağı partiler önemli ölçüde oy kaybetti.Yerel partiler ile liberal eğilimli Demokratlar 66 (D66) ve Sosyalist Parti (SP) seçimden oylarını artırarak çıktı.Akşam Saat 21:00'e kadar oy verme işleminin devam ettiği seçimlere katılım düşük oldu.Tahminlere göre yüzde 50 civarında bir katılım gerçekleşti.Oy verme işleminin sona ermesinden sonra açıklanan tahminlere göre, seçimin kazananı yerel partiler oldu.2010'dak seçimlere göre oy oranını yüzde 5 artıran yerel partiler, toplam oyların 29,4'ünü aldı.Tahminlere göre muhalefetteki liberal eğlimli D66 da oy oranını 4,7 oranında arttırdı. 12,8 oranından oy alan D66'yı, oylarını 4,1 artıran SP izledi.Sandıkbaşı anketlerine göre en büyük kaybı iktidar ortağı sosyal demokrat eğilimli İşçi Partisi (PvdA) yaşadı. PvdA, 2010 seçşmlerine göre 5,1 oranında oy kaybetti. İktidarın diğer ortağı Liberal Sağ Parti (VVD) de seçimin kaybedenleri arasında. VVD, 3,2 oranında kayba uğradı.Kamuoyu yoklamalrına göre oylarını artırması beklenen Hıristiyan Demokrat Parti (CDA) de tahminlere göre kaybeden partiler arabsında yer aldı. CDA, 4,4 oranında oy kaybetti.Yeşil Sol Parti (GL) 1,5 puan, Hıristiyan Birlik Partisi (CU) ise 1,8 oranında oy kaybetti.Seçimin favorisi olarak gösterilen Geert Wilders liderliğindeki Özgürlük Partisi (PVV), sandıkların açılmasını bekliyor. Belirli kentlerde seçime giren PVV, buralardan zaferle çıkmayı bekliyor. Kamuoyu yoklamalarıan göre şu anda en büyük parti konumunda bulunan PVV, 22 Mayıs'taki Avrupa Parlamentos (AP) seçimlerine Avrupa'daki diğer aşırı sağ partilerle birlikte hazırlanıyor.Sandıkların kapanmasından sonra bir açıklama yapan Wilders, 'Yerel partiler kazandı, iktidar partileri kaybetti' dedi. Wilders, tepkilere neden olan, 'Fas kökenli suçlular ve işsiz ayak takımı Hollanda'dan gönderilmeli' görüşünü yineledi.Seçim ılaysız tamamlandı. Amsterdam'da çarşaflı bir seçmen nedeniyle kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Sandık görevlileri, sadece gözleri ve burnu açıkta olan bir çarşafla oy kullanmaya gelen bir kişiden şüphelendi. Kısa süreli tartışma sonrası Görevlilerin, 'siz kadın değilsiniz, içeri heçelim yüzünüzü gösterin' çağrısı üzerine çarşaflı seçmen koşarak seçim bürosundan uzaklaştı.Seçimde çok sayıda Türkiye kökenli aday da şans aradı. Türk kökenli adayların en önemli avantajı olan tercih oylarının sonuçlarının 5 gün içinde açıklanması bekleniyor.
Avrupa'nın Seçim Sezonu 'Wilders Etkisiyle' Başladı: Hollanda'daki Seçimin Galibi Rutte
Hollanda'da yapılan genel seçimde bin 114 aday ve 28 parti yarıştı.  Seçimleri, 150 sandalyeli parlamentoda 33 milletvekili çıkaran Başbakan Mark Rutte'nin lideri olduğu Halkların Özgürlük ve Demokrasi Partisi kazandı. Rutte, 'Görünen o ki VVD üst üste üçüncü defa Hollanda'da birinci parti olmayı başardı' diye konuştu. Lahey'de seçmenlerine seslenen Rutte, 'Brexit ve ABD başkanlık seçiminin ardından bu gece Hollanda popülizmin yanlış türüne dur dedi' ifadelerini kullandı. Aşırı sağcı Wilders ise 20 milletvekili ile ikinci oldu. Görünen o ki en az 4 partili bir koalisyon yolda...Hollanda ile yaşanan diplomatik kriz sebebiyle bu seçimler, Türkiye'de de yakından izlendi. 
Kerem Fırtına Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli? Yeşil Sol Parti İstanbul Milletvekili Adayı Kerem Fırtına Hayatı
Sevilen oyunculardan Kerem Fırtına'nın, Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayı olduğu resmen açıklandı. 14 Mayıs'ta gerçekleşecek genel seçimler için siyasi partiler, milletvekili adaylarını YSK'ya iletti. Kerem Fırtına da Yeşil Sol Parti İstanbul Milletvekili Adayı oldu. Kerem Fırtına'nın hayatı, kariyeri ve oynadığı diziler araştırılmaya başlandı. Peki Kerem Fırtına kimdir? Kerem Fırtına kaç yaşında ve nereli? İşte detaylar...
Yeşil Sol Parti ( Yeşiller ve Sol Gelecek ) Nedir, HDP ile İlişkisi Ne? Yeşil Sol Parti Seçime Girecek mi?
Siyaset gündeminin en hareketli günlerini yaşadığımız bir dönemin içerisindeyiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin adım adım yaklaşmasıyla birlikte siyaset dünyasında sular durulmuyor. 14 Mayıs'ta yapılacağı düşünülen seçimlere hangi partilerin katılacağı tartışılırken Yeşil Sol Parti ( Yeşiller ve Sol Gelecek ) gündem oldu. Peki Yeşil Sol Parti ( Yeşiller ve Sol Gelecek ) nedir? Yeşil Sol Parti ( Yeşiller ve Sol Gelecek ) ile HDP arasındaki ilişki ne? Yeşil Sol Parti ( Yeşiller ve Sol Gelecek ) seçimlere katılacak mı?Detayların tamamı içeriğimizde...
TİP, Seçimlere HDP Listelerinden mi Girecek?
Türkiye'nin gündeminde 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri ve 28. dönem milletvekilliği genel seçimleri yer alıyor. Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte cumhurbaşkanı adayları ve ittifaklar netleşmeye başlıyor. Türkiye İşçi Partisi'nin (TİP) seçimlere Halkların Demokratik Partisi (HDP) listelerinden girip girmeyeceği de tartışılıyor.