Görüş Bildir

cihan kolivar Haberleri

cihan kolivar ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. cihan kolivar ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

'Ekmek 1.5 Lira Olacak' Tartışması Büyüyor
Ekmek fiyatı 1.5 lira mı olacak? Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Böyle bir şey söz konusu değil” diyerek tavrını koydu. Fiyatın 1.5 liraya çıkabileceğini ifade eden Ekmek Sanayii İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Cihan Kolivar ise “Bakan uncuya vermiyor ki bunun parasını. Bakanın böyle bir şey demeye yetkisi yok” diye konuştu.
Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak Başbakanı İbadi’ye bir mektup göndererek, Musul'un Başika kasabasındaki Türk askerleriyle ilgili bilgi verdi. Davutoğlu, Irak hükümetinin hassasiyetleri giderilinceye kadar Başika'ya kuvvet intikali gerçekleştirilmeyeceğini belirtti.
Ramazan Gelmeden Pideye İkinci Zam Konuşuluyor
Her alanda fiyat artışları hız kesmiyor. Özellikle temel gıdada yapılan zamlar gelir düzeyi düşük vatandaşın belini bükerken, harcamalar sadece temel ihtiyaçlarla sınırlanıyor. 2 gün sonra başlayacak olan Ramazan, eskiden sıcak pide kuyruğu demekti. Şimdi ise kuyruklar ya azalacak ya da uygun fiyatla satış yapılan yerlerde oluşacak.
'Siz Hiç Çöpte Kavurma, Pastırma Gördünüz mü?' Diyen Kolivar Ekledi: 'Ekmek 5 Lira Olsun'
Türkiye yıllık kişi başı yaklaşık 200 kilo ekmek tüketimiyle dünyada en çok ekmek tüketen ülke olarak 2000 yılında Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Ekmek sofralarımızın vazgeçilmezi ancak israfı da önemli bir sorun olmayı sürdürüyor. Bakanlığın 'israfı önlemek için'  yapacağı değişiklikle artık 200 gram da üretilebilecek.  Ekmeğin, ucuz olması nedeniyle israf edildiğini iddia eden Ekmek Sanayii İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Cihan Kolivar'dan oldukça ilginç bir öneri geldi.  “Bana kalsa ekmeği 5 liraya yediririm israf olmasın diye' açıklamasında bulunan Kolivar ekledi: 'Siz hiç çöpte sucuk, pastırma, kavurma gördünüz mü? Göremezsiniz, çünkü pahalı...”
İstanbul'da Ekmeğe Zam Geliyor! Ekmek Kaç TL Olacak? Ekmeğe Ne Zaman Zam Gelecek?
Son dönemde gıda ürünlerinde yaşanan fiyat artışı gözlerden kaçmıyor. Yalnızca tüketici açısından değil üretici açısından da maliyetlerin ve giderlerin artması, yeni zam haberlerini de beraberinde getiriyor. Bu durumdan muzdarip olanlardan biri de fırıncılar oluyor. Yalnızca gıdadan değil, doğal gaz ve elektrik faturalarına gelen zamlardan da etkileniyorlar. Bu durumun üstüne İstanbul'da ekmeğe zam geleceği duyuruldu. Peki İstanbul'da ekmek kaç TL olacak? Ekmeğe ne kadar zam geliyor? 1 ekmek kaç para oldu? İşte detaylar...