Görüş Bildir

Mahmut Ustaosmanoğlu Haberleri

Mahmut Ustaosmanoğlu ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Mahmut Ustaosmanoğlu ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 10 Olay
Alman lider Angela Merkel, Kasım ayında mutabakata varılan Göç Eylem Planı hakkında temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi. Merkel ile birlikte ortak açıklama yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Almanya ile 10 önemli konuda birlikte hareket etmek üzere mutabakata vardık' dedi. AFAD ve Almanya Teknik Yardım Grubu'nun Suriye sınırındaki sığınmacılar için birlikte çalışması bunlardan biri. İki lider illegal geçişler ve insan kaçakçılığı ile mücadelede ortaklık vurgusu yaptı. NATO'nun da devreye girmesi sağlanacak. Ayrıca gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu, Şırnak Cizre'de bodrum kata operasyon iddiasıyla ilgili ise, 'Bizim tarafımızdan teyit edilmemiş hiçbir habere itibar edilmemeli' dedi. Davutoğlu ve Merkel'in ortak basın açıklamasına, Die Welt muhabiri Deniz Yücel'in sorusu damga vurdu.
Mahmut Efendi Külliyesi'nde Yıkım
İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun adına yaptırılan külliyenin bulunduğu yere sabah saatlerinde çok sayıda Çevik Kuvvet polisi ve iş makinası geldi. Külliyede bulunan iki bina, kaçak olduğu gerekçesiyle yıkıldı. Yıkıma engel olmaya çalışan cemaat mensupları, polisle tartıştı.
Külliyelerinin Yıkılmaması İçin Direnen İsmailağa Cemaati Yeni Bir Gezi Hareketi Başlattı
İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun adına yaptırılan ve inşaatı devam eden 'Mahmut Efendi Külliyesi'nde yıkım çalışması başlayınca  cemaat mensupları inşaat çevresinde toplanıp direnmeye başladı. 2 polisin yaralandığı ve TOMA'nın devrildiği direniş Twitter'a yansıdı. #DirenİsmailAğa Hashtag'i açan twitter alemi olayı gezi park olaylarına benzetti. Ortaya eğlenceli tweet'ler çıktı:)
Cübbeli Ahmet Hoca Kimdir, Kaç Yaşında? Cübbeli Ahmet Hoca'nın Kaç Eşi, Çocuğu Var?
Türkiye'nin önde gelen hafızlarından biri olan Cübbeli Ahmet Hoca, vaazlarında yaptığı konuşmalar ile gündeme geliyor. Zamanında çeşitli suçlamalar alan Cübbeli Ahmet Hoca, her ne kadar seveni olsa da birçok kişi tarafından da eleştiriliyor.  Türk hafız Cübbeli Ahmet Hoca'nın aynı zamanda çeşitli dini eserleri de bulunuyor. Televizyon programlarına da konuk olarak katılan Hoca'nın hayatı ise pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Peki Cübbeli Ahmet Hoca kim, kaç yaşında? Cübbeli Ahmet Hoca'nın kaç eşi, çocuğu var? İşte detaylar...