Yoğun Bakımdaki İsmailağa Cemaati Lideri İçin 100 Büyükbaş Kurban Kesildi

 > 
1.1bPAYLAŞIM

İsmailağa Cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun tedavisi yoğun bakımda sürüyor. İsmailağa Cemaati içinden çıkan Fatih Medreseleri Vakfı, Ustaosmanoğlu'nun iyileşmesi için 100 büyükbaş kurban kesti. 

Hastaneye kaldırılan İsmailağa Cemaatinin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun tedavisi yoğun bakımda sürüyor. 

Siyasilerden, ünlü isimlere birçok kişinin mesaj paylaştığı Ustaosmanoğlu'nun tedavisinin iyi yönde gitmesi için İsmailağa Cemaati içinden çıkan Fatih Medreseleri Vakfı 100 kurban kesti.

Maliyeti yüzbinlerce lira

Odatv'nin aktardığı bilgiye göre, kurbanların 50'si Türkiye, diğer 50'si de Afrika'da kesildi. Türkiye'de bir kurban bedelinin ortalama 7 bin TL, Afrika'daki bir kurban bedelinin de 5 bin TL olduğu belirtildi. 

Kurbanların bedellerinin ise Fatih Medreseleri üyeleri ve aileleri tarafından karşılandığı ileri sürüldü.

Fatih Medreseleri Vakfı tarafından İsmailağa Cemaati mensuplarına gönderilen mesajda, "Efendi Hazretlerimizin sıhhat ve afiyeti için bir insan bedeli olan 100 büyükbaş hayvan kurban edilmesi kararlaştırılmıştır." denildi.

Vakıftan yapılan açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsmailağa Cemaati lideri Ustaosmanoğlu'na geçtiğimiz yıllarda yaptığı ziyaretten bir kare

Vakıftan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Doğumu yeryüzüne müjde ve şeref olan, çocukluğu ve gençliği de dahil bütün hayatını Allah için sarfeden ve hala sarfetmeye devam edeni milyonlarca insanın hafız olmasına, cennet lisanı Arapçayla beraber İslami ilimler öğrenmesine ve her şeyden önemlisi Allah ile tanışmasına vesile olan, Rasulullahsız nefes bile alıp vermeyecek derece sünneti seniyyeyi yaşayan ve yaşatan, binlerce ehli sünnet alim ve Allah dostu tarafından asrımızın Müceddidi seçilen, Sultanımız Mahmut Efendi Hazretlerimizin tam manasıyla sağlık, sıhhat ve afiyetine kavuşmasına bedel olması niyetiyle bütün ihvanımız ve sevenleri adına 100 büyük baş kurban kesiyoruz.

Rabbimizden niyetimizi ve kurbanlarımızı kabul buyurmasını, en kısa zamanda Mahmut Efendi Hazretlerimize tam manasıyla daimi şifalar ikram buyurmasını temenni ediyoruz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir