Görüş Bildir

Hakan Atilla Haberleri

Hakan Atilla ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Hakan Atilla ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Sosyal Medya Erdoğan'ın Zarrab Açıklamasını Tartışıyor:  'Devletin Görevi Vatandaşlarını Korumaktır'
Reuters  haber ajansına konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de tutuklu bulunan İran asıllı Türk iş adamı Reza Zarrab'ın yargılanma sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Daha önce mayıs ayı içinde ABD Başkanı Trump ile bir araya geleceğini açıklayan Erdoğan, ajansa yaptığı değerlendirmede de görüşmenin maddelerinden birinin Zarrab'ın durumu olduğunu ifade ederek 'Reza Zarrab benim babamın oğlu değil ama benim bir vatandaşımdır. Dolayısıyla devletlerin, yöneticilerin herhalde bir görevi de kendi vatandaşlarının hukukunu korumaktır.' dedi.
Erdoğan-Trump Görüşmesi Gerçekleşti: İşte Açıklamalar ve Masadaki Konular
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump arasındaki ilk yüz yüze görüşme gerçekleşti. Görüşme oldukça kritik bir dönemde, ABD'nin Suriye'de YPG'ye silah verme kararı sonrası gerçekleşti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Beyaz Saray'ın kapısında karşılayan ABD Başkanı yaptığı açıklamada 'Uzun ve zorlu görüşmemiz olacak. Türkiye ile başarılı ve güçlü ilişkilerimiz var' ifadelerini kullandı. Görüşmenin ardından iki lider basın mensuplarının karşına geçerek değerlendirmelerde bulundu. Başkan Trump, 'IŞİD ve PKK terör örgütlerine karşı Türkiye'ye destek veriyoruz' dedi. 'Bölgemizin geleceğinde terör örgütlerine yer yoktur' diyen Erdoğan, 'Özellikle YPG/PYD terör örgütünün hangi ülke tarafından olursa olsun muhatap olarak alınması bu konuda küresel düzeyde varılan mutabakata kesinlikle uygun değildir.' ifadelerini kullandı. Erdoğan FETÖ konusunda ise, 'Sayın Başkana 15 Temmuz darbe girişiminin faili FETÖ konusundaki beklentilerimizi de açıkça ifade edeceğim.' diye konuştu.  
Türkiye'nin Gözü Bu Davada: İşte Zarrab'ın Tanık Sandalyesine Oturduğu İlk Duruşmadan Detaylar...
ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını delmekle suçladığı Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davada suçunu kabul eden ve savcılıkla işbirliğine giden Reza Zarrab, jüri karşısına çıktı. Hakkındaki suçlamaları kabul eden Zarrab'ın, 'ABD ile işbirliği yapıp sorumluluğu kabul etmek ve cezaevinden çıkmak için en hızlı yoldu' dediği aktarıldı. Zarrab oldukça çarpıcı iddialarda bulundu. Duruşma Türkiye saati ile 00:30'da sona erdi. Zarrab bugün TSİ 17:00'da başlayacak duruşmada ifade vermeyi sürdürecek.
Jüri Karşısında İkinci Gün: Zarrab'ın Tanık Sandalyesine Oturduğu Davada Neler Yaşandı?
Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını delmek suçlamasıyla yargılandığı davada savcılık ile anlaşarak tanık olan Reza Zarrab, önceki gün ilk defa jürinin karşısına çıkmış ve çarpıcı iddialarda bulunmuştu. Zarrab'ın ifadesine dün kaldığı yerden devam edildi. New York Güney Bölgesi, Federal Mahkemesi'nde görülen davada, Türk gazetecilerin içeri cep telefonu sokması yasak. Duruşmaya verilen aralarda YouTube üzerinden gerçekleştirdiği yayınlarla davada yaşananları aktaran gazeteci Cüneyt Özdemir'in anlatımları ve ABD'li basın mensuplarının anlık sosyal medya paylaşımlarını derledik.
Tanık Sandalyesinde 3. Gün: Zarrab İfadesinde Neler Anlattı?
ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını delmek suçlamasıyla Halkbank eski yöneticisi Hakan Atilla'nın yargılandığı, Reza Zarrab'ın ise tanık sandalyesinde oturduğu davada duruşmalar devam ediyor. Son iki günde önemli iddialarda bulunan Zarrab, bugün üçüncü kez jürinin karşına çıktı. Duruşma TSİ saat 22:00'da sona erdi.
Zarrab'ın Tahliye Planı: 'Savcılarla Anlaşırsam Dubai'ye Yerleşebilir miyim?'
Geçtiğimiz hafta ABD'deki Hakan Atilla davasında savcılığın 'tanık' listesinde mahkemeye çıkarılan Reza Zarrab'la ilgili ilginç detaylar ortaya çıkıyor. Zarrab’ın yanında çalışan ve ABD’deki mahkemeye evrak yollamaya çalışmakla suçlanan Sinem Arslan, Regaip Akol ve Mustafa Hacısalihoğlu, önceki gece İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alındı. Ayrıca Zarrab’ın ABD’de tutukluyken yolladığı ‘el yazısı’ talimatlar da ele geçirildi. 
Atilla'nın Yargılandığı Davanın 5. Gününde Zarrab'ın İfadesinden Öne Çıkan Başlıklar
Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını delmek suçlamasıyla yargılandığı davada 5. duruşma görüldü. Onlarca yıl hapis cezasıyla karşı karşıyayken savcıyla anlaşarak ‘tanık’ sıfatıyla ifade veren Zarrab, 4. defa  jüri karşısına çıktı. New York Güney Bölgesi, Federal Mahkemesi'nde görülen davada, ABD'li olmayan gazetecilerin içeri cep telefonu sokmasının önünde yasal engel bulunuyor. Davayı takip eden ABD'li basın mensuplarının sosyal medya paylaşımları ve gazeteci Cüneyt Özdemir'in oturum sonrası verdiği bilgiler çerçevesinde, duruşmada yaşananları ana hatlarıyla derledik.
Davasının Adı ve Seyri Değişti: 'Zarrab Tanık, Atilla Tek Başına Yargılanacak'
New York'ta tutuklu bulunan Halk Bankası'nın eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın duruşması bugün başladı. İran'a yönelik yaptırımları delme, banka dolandırıcılığı ve kara para aklamak gibi 6 ayrı suç atfedilen Reza Zarrab'ın ismiyle anılan davanın adı değişti. Hâkim Richard Berman, jüri heyetine eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın davada 'tek başına' yargılanacağını açıkladı. DHA'nın aktardığı bilgiye göre ABD’de süren davanın savcısı, Zarrab'ın suçunu kabul ettiğini ve  Atilla'nın aleyhinde tanıklık yapacağını açıkladı...
'Tanık' Zarrab Çapraz Sorgudaydı: Davanın En Kritik Gününde Neler Yaşandı?
Halkbank'ın eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını delmek suçlamasıyla yargılandığı davada 6. duruşma görüldü. Onlarca yıl hapis cezasıyla karşı karşıyayken savcıyla anlaşarak ‘tanık’ sıfatıyla 5 gündür ifade veren Zarrab çapraz sorguda, diğer bir deyişle söz savunmadaydı. New York Güney Bölgesi, Federal Mahkemesi'nde görülen davada, ABD'li olmayan gazetecilerin içeri cep telefonu sokmasının önünde yasal engel bulunuyor. Davayı takip eden ABD'li basın mensuplarının sosyal medya paylaşımları ve gazeteci Cüneyt Özdemir'in oturum sonrası verdiği bilgiler çerçevesinde, duruşmada yaşananları ana hatlarıyla derledik.