Görüş Bildir
Haberler
ABD'de Hapis Yatan Hakan Attila Türk Bürokratları Yazdı: 'Kamu Kaynaklarından Beslenen Şarlatanlar'

ABD'de Hapis Yatan Hakan Attila Türk Bürokratları Yazdı: 'Kamu Kaynaklarından Beslenen Şarlatanlar'

ABD’de 28 ay hapis yattıktan sonra tahliye olan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, “Amerika Atilla’ya karşı” adlı kitabında Türkiye’de bazı kurumlarda yöneticilik yapan bürokratlara yönelik çarpıcı ifadeler kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye'ye döndükten sonra Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü görevine getirilen Atilla, görevinden ayrılmasının ardından yazdığı ve dikkat çeken kitabında ‘Uçkur veya servet düşkünü tiplerin önemli mevkilerde' bulunduğuna ilişkin ifadelere yer verdi.

'Ekonominin düzeleceğini beklemek hayalden öte değil'

'Ekonominin düzeleceğini beklemek hayalden öte değil'

Patronlar Dünyasının haberine göre, “Bazıları hâlâ önemli makamları değersiz varlıklarıyla işgal ediyorlar. Vizyonsuzlukları, küçük hesapları, fikirler yerine kişilerle uğraşmayı seven bu tipler uzaklaştırılmadığı sürece ekonominin düzeleceğini beklemek hayalden öte değil” diyen Atilla'nın kimlerden söz ettiği merak konusu oldu.

Atilla, “Kendi gölgesinden korkan, ezik, hayatında adam yerine konmamış ama bir şekilde siyasi destekle makam sahibi olunca kendini önemli biri zanneden şakşakçılar ve bunlara ne büyük adam olduğunu hatırlatması için danışman adı altında ne iş yaptığı belirsiz, kişilik erozyonuna uğramış bir dolu dalkavuk var” diye yazdı.

'Verdikleri zararın boyutu zamanla ortaya çıkıyor'

'Verdikleri zararın boyutu zamanla ortaya çıkıyor'

Devlet görevinde olması uygun olmayan insanların rüyalarında göremeyecekleri makamlara geldiklerini belirten Hakan Atilla, kitabında, “Verdikleri zararın boyutu zamanla ortaya çıkıyor. İşini layığıyla yapan ve değer yaratan danışmanlar üzerine alınmasın. Benim sözüm kamu kaynaklarından beslenen şarlatanlara” dedi.

Borsa İstanbul'a genel müdür olarak atanmıştı

Borsa İstanbul'a genel müdür olarak atanmıştı

Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, 28 ay hapis yatmasının ardından tahliye edildikten sonra 24 Temmuz 2019’da Türkiye’ye geldi. Dönemin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın havalimanında karşıladığı Atilla'nın 21 Ekim 2019’da Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak atandığını da yine Albayrak duyurmuştu. İktidarın yere göğe sığdıramadığı Hakan Atilla, yaklaşık 1.5 yıl sürdürdüğü Borsa İstanbul'daki görevinden 8 Mart 2021'de istifa etti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
5
5
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ziya Akbaş

Amerika Atilla'ya mı karşı?? yok lan baştakiler çatır çatır yediler, suçu da sana attılar, ama sen daha aperatifsin, ana yemek biz varız, kendini çok da şey ... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Bir fare "cik" dedi.