Görüş Bildir

etiket Sosyal Medya Erdoğan'ın Zarrab Açıklamasını Tartışıyor: 'Devletin Görevi Vatandaşlarını Korumaktır'

Haberler
> Sosyal Medya Erdoğan'ın Zarrab Açıklamasını Tartışıyor: 'Devletin Görevi Vatandaşlarını Korumaktır'

Reuters  haber ajansına konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de tutuklu bulunan İran asıllı Türk iş adamı Reza Zarrab'ın yargılanma sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Daha önce mayıs ayı içinde ABD Başkanı Trump ile bir araya geleceğini açıklayan Erdoğan, ajansa yaptığı değerlendirmede de görüşmenin maddelerinden birinin Zarrab'ın durumu olduğunu ifade ederek 'Reza Zarrab benim babamın oğlu değil ama benim bir vatandaşımdır. Dolayısıyla devletlerin, yöneticilerin herhalde bir görevi de kendi vatandaşlarının hukukunu korumaktır.' dedi.

Erdoğan'ın Zarrab hakkında söylediği sözlerin tamamı şu şekilde: 

'Reza Zarrab benim babamın oğlu değil ama benim bir vatandaşımdır. Dolayısıyla devletlerin, yöneticilerin herhalde bir görevi de kendi vatandaşlarının hukukunu korumaktır. Eğer varsa bir suçu bunlar bizim Adalet Bakanlığı'mıza da bildirilir. Ve gereği yapılır. Ama yoksa durup dururken, hemen bazı şeyler uydurulmak suretiyle insanlar alınırsa o zaman tabii ki kendi vatandaşına sahip çıkmayan bir ülke konumuna düşersiniz.'

'Burada da FETÖ ile ilgili bağlantıların olduğunu görüyoruz'

'Burada da FETÖ ile ilgili bağlantıların olduğunu görüyoruz'

Erdoğan konuşmasının devamında Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın da tutuklanmasına değindi. Erdoğan, 'Hakan bey ise bizim adeta devlet bankamız konumunda olan bir bankanın genel müdür muavinidir. Şu ana kadar ABD'ye 7 kez giriş çıkmıştır. Herhangi bir şey yokken, son anda böyle bir şeyin genel müdür muavinimize uygulanmış olması burada bazı art niyetli bazı girişimlerin olduğunu göstermekterdir. Belki burada da biz tabii FETÖ ile ilgili bağlantıların olduğunu görüyoruz. Bizim yaptığımız tespitler bu istikamettedir' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının tamamını için 👇

Savcı Yardımcısı Michael Dennis Lockard: 'Zarrab'ın Türk yetkililerle çalıştığını ispatlayacağız'

Savcı Yardımcısı Michael Dennis Lockard: 'Zarrab'ın Türk yetkililerle çalıştığını ispatlayacağız'

Öte yandan Zarrab'ın yargılama süreci ABD'de devam ediyor.  AP'nin haberine göre; geçtiğimiz günkü ön duruşmada savcı yardımcısı Lockard,  Yargıç Richard M. Berman'a, federal savcılık olarak, Zarrab ile suç ortaklarının Türkiye ve İran'daki üst düzey hükümet ve banka yetkilileriyle birlikte çalıştıklarını ispatlayacaklarını iddia etti.

Açıklamalar sosyal medyada nasıl yankı buldu?

Açıklamalar sosyal medyada nasıl yankı buldu?
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
329
178
54
21
10
6
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Rhea

Arabı,İranlısı herkesi korudunuz bir gerçek Türk vatandaşlarını koruyamadınız!

Başar Demirsoy

Kabul edelim, ona oy verenler dahil hiç kimse resmi olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olsa bile, Tayyip'in çıkarı olmadıkça Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ... Devamını Gör

atatc23

Yok hacı bunlar değişik bir sistem yarattı Makarnagarşi diyelim buna Makarnacıların oyuyla gelen iktidar işte

hipotalamus

Referandumla ahiretlerini kurtardılar!!! , eeee şimdi de sıra Dünyalığı kurtarmakta...

hipotalamus

Zaten cebe de sığmaz ki bunların paralar, anca "kefen lojistik " filan olmalı.