Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dikkat! Meteoroloji'nin Kuvvetli Yağış Uyarısı Devam Ediyor

5PAYLAŞIM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülmesi beklenen yağışların; Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Çorum ve Kastamonu çevreleri ile Konya'nın kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, batı bölgelerde mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun güneydoğu kesimleri ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Çorum ve Kastamonu çevreleri ile Konya'nın kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, ani kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırıklareli, Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

İSTANBUL Parçalı, zamanla yer yer çok bulutlu 24

KIRKLARELİ Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

SAKARYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

EGE 

Parçalı, yer yer çok bulutlu, zamanla iç kesimleri ile Aydın ve Muğla çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 21

İZMİR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yerel olarak sağanak yağışlı 27

MANİSA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

UŞAK Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

AKDENİZ 

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz, Mersin'in iç kesimleri, Adana, Osmaniye ve K.maraş çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

ANTALYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

HATAY Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

KAHRAMANMARAŞ Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

İÇ ANADOLU 

Parçalı, yer yer çok bulutlu, zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Ankara, Çankırı, Eskişehir, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Kayseri, Aksaray, Nevşehir, Niğde çevreleri ile Konya'nın kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 22

ÇANKIRI Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 23

KONYA Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 23

SİVAS Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

BATI KARADENİZ 

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

DÜZCE Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

SİNOP Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

ZONGULDAK Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Çorum çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA Parçalı yer yer çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

ORDU Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

SAMSUN Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

TRABZON Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

DOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık,zamanla kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzincan, Malatya ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

ERZURUM Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 24

HAKKARİ Az bulutlu ve açık 26

KARS Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 25

MALATYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık, zamanla batı kesimleri yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 31

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık, zamanla yer yer parçalı bulutlu 28

SİİRT Az bulutlu ve açık 30

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 32

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu ve doğusu aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.Yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeybatı, kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: Kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir