Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış ve Rüzgar Uyarısı

 > 
7PAYLAŞIM

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Mersin, Adana, Kahramanmaraş, Kırşehir, Sivas, Samsun, Amasya, Çorum, Bingöl, Muş, Bitlis, Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa ve Mardin çevreleri ile Giresun'un iç kesimleri ve Gümüşhane'nin batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in batısı, İzmir, Manisa, Aydın , Isparta'nın güney ilçeleri ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli, Muğla ve Antalya’da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması beklenmektedir. Sabah saatlerinde doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin güney ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde kuvvetlice ( 30-60 km/saat), Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz'de yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Çanakkale’nin güneyi, Balıkesir’in batısı, İzmir, Manisa, Aydın , Isparta'nın güney ilçeleri ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50mm) , Muğla ve Antalya’da yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100mm) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Güney yönlerden Marmara, Batı Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde kuvvetlice ( 30-60 km/saat) , Marmara'nın güneyi, Ege ve Batı Akdeniz'de yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Kuvvetli rüzgarla birlikte soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler başta olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çanakkale'nin güneyi ve Balıkesir'in batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s), güneyinde yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

BURSA Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 21

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların güneyinde kuvvetli olması bekleniyor. 20

İSTANBUL Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 19

SAKARYA Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 23

EGE 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Manisa ve Aydın çevrelerinde kuvvetli (21-50mm), Muğla çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100mm) olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

AFYONKARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 14

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 21

MANİSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 20

MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. 15

AKDENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz ile Adana ve Mersin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Isparta'nın güney ilçeleri ve Burdur'un doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50mm), Antalya çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100mm) olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 24

ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. 19

HATAY Parçalı bulutlu 20

MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 23

İÇ ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir çevreleri ile gece saatlerinden sonra Konya ve Sivas çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 17

ÇANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 15

KAYSERİ Parçalı bulutlu 15

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 17

BATI KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 16

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 19

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 14

ZONGULDAK Parçalı bulutlu, aralıklı sağanak yağışilı 20

ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çorum çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Samsun ve Amasya çevreleri, gece saatlerinden sonra Giresun'un iç kesimleri ve Gümüşhane'nin batı kasimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; yarın güney yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AMASYA Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 20

ORDU Parçalı bulutlu 21

SAMSUN Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 21

TRABZON Parçalı ve az bulutlu 22

DOĞU ANADOLU 

Parçalı ve az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri, akşam saatlerinden itibaren batısı ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinin sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor.

ERZURUM Parçalı ve az bulutlu 8

IĞDIR Parçalı ve az bulutlu 12

KARS Parçalı ve az bulutlu 10

MALATYA Parçalı bulutlu, akşam saatlerinden sonra sağanak yağışlı 12

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adıyaman çevreleri ile akşam saatlerinden sonra Şanlıurfa çevreleri, gece saatlerinden sonra Diyarbakır ve Mardin çevrelerinin sağanak yağışlı gececeği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı 15

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 14

SİİRT Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 15

ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 17

DENİZLERDE HAVA

Batı Akdeniz'de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı sağanak yağışlı. Rüzgar: Batı Karadeniz: Güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s) zamanla 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s), akşam saatlerinden itibaren 2 ila 4 (10-30km/s)kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de güneybatıdan 4 ila 6 (30-50km7s), Güney Ege'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5( 20-40km/s), ilk saatler 4 ila 6 (30-50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, ilk saatler kuzeyinde 2,5m Görüş: iyi, yağışta zayıf.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de: Doğu ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/s), gece 3 ila 5 (20-40 km/s), Doğu Akdeniz'de: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10 ila 30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir