Görüş Bildir

Evan Spiegel Haberleri

Evan Spiegel ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Evan Spiegel ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Snapchat Reklam Yüzleriyle Davalık Oldu!
Snapchat'in tanıtım görsellerinde yer alan kardeşler Sarah ve Elizabeth Turner, Snapchat'i resimlerini izinsiz kullanarak reklam ve tanıtım yapmakla suçlayarak tazminat davası açtılar. Kardeşlerin ifadelerine göre Snapchat'in kurucuları Evan Spiegel ve Bobby Murphy ile Snapchat'in önceki versiyonu olan Picaboo'ya resim çektirmek üzere anlaşmışlar, ancak imzaları resimlerin sadece 'Picaboo'nun iPhone uygulamasının tanıtımında kullanılabileceği şartıyla' atmışlardı. Daha sonra anlaşmaya uymayarak resimleri Snapchat'in tanıtımında, üstelik hem iPhone hem de Android uygulaması için kullanan ikiliye bu sebeple dava açan iki kardeş, aynı zamanda google'da 'Snapchat Sluts' (Snapchat Yosmaları) olarak aratınca resimlerinin çıkmasından da şikayetçiler.
Snapchat’e Reklamlar Geliyor!
Snapchat’in sahibi Evan Spiegel, uygulamada yakında reklam gösterilmeye başlanacağını açıkladı. “Stories” başlığının altında gözükecek reklamlar kullanıcıya özel hedeflenmiş olmayacak. Üç yıllık şirketin bu ilk gelir kaynağını tam olarak ne zaman devreye alacağı henüz açıklanmadı.
Snapchat’in Kurucusu Baba Evinden Ayrıldı
Snapchat kurucu ortağı 24 yaşındaki Evan Spiegel gelen haberlere göre sonunda baba evinden ayrılarak kendi evine yerleşti. Los Angeles’ta İspanyol tarzı üç yatak odalı bir ev alan Spiegel’in eve 3,3 milyon dolar ödediği belirtiliyor. Spiegel uygulaması 10 milyar dolar değere ulaşmasına rağmen yıllarca babasının Pacific Palisades’daki evinde yaşıyordu. 260 metrekarelik yeni evi tam anlamıyla bir malikane olmasa da 2012 yılında yenilenmiş. Ev ayrıca Speiegel’in babasının evine de oldukça yakın.
Dünyanın En Genç 9 Dolar Milyarderi
Facebook'un kurucu ortaklarından Mark Zuckerberg, bu sene de 35 yaş altındaki milyarderler listesindeki liderliğini koruyor. Yaklaşık 34 milyar dolarlık servetiyle, Forbes dergisinin listesinde Amerika'da 11. , dünyadaysa 14. en zengin kişi konumunda.Peki diğer genç milyarderler kimler? Listede Mark Zuckerberg'ten başka kimler yer alıyor? Kimisi büyük bir mirasa konmuş, kimisiyse parasını iyi değerlendirmek için harıl harıl çalışmaya devam ediyor.Ve karşınızda, diğer genç milyarderler:
Alibaba ve Suudi Arabistan Prensi El-Velid bin Telal, Snapchat’e Yatırım Yapıyor
Snapchat’in bir süre önce gündeme gelen ve girişimin değerlemesini 19 milyar dolara kadar çıkaracağı konuşulan yatırım turuna iki yeni yatırımcı katıldı. Farklı kaynaklardan gelen haberlere göre, bu yatırımcılardan ilki Snapchat’e 15 milyar dolarlık değerlemeyle 200 milyon dolar yatırım yapan Alibaba.Geleneksel yatırım turlarından farklı olarak, geçtiğimiz yıl olduğu gibi, farklı yatırımcılardan, farklı tarihlerde, farklı değerlemelerle yapılan  “rolling investment” yöntemini izleyen Snapchat, 500 milyon dolar fon arıyor. Bunun için farklı yatırımcılarla görüşen şirket, fon için Suudi Arabistan’a kadar uzanmıştı. Bir süre önce Snapchat CEO’su Evan Spiegel‘i ofisinde ağırlayan Suudi Arabistan Prensi El-Velid bin Telal, görüşmeler sonucunda Snapchat ile anlaşmaya varmış.TechCrunch‘ın haberine göre, El Velid de, özellikle gençlerin büyük ilgi gösterdiği uygulamanın süregelen yatırım sürecinde yer alıyor. Forbes’un milyarder listesinde 38’inci sırada yer alan El Velid’in 22,8 milyar dolarlık bir servete sahip olduğu tahmin ediliyor. Suudi Arabistan merkezli Kingdom Holding’i yöneten El Velid’in dikkat çeken yatırımları arasında Twitter, Apple, Motorola, AOL, Fox, ve Citigroup var.Bloomberg, geçtiğimiz Ocak sonunda Kingdom Holding’in yeni yatırımlar için 1 milyar dolar ayırdığını ve “Yeni Twitter”ı aradığını yazmıştı. Görünen o ki Prens, Snapchat’in bu şansa sahip olabileceğini düşünüyor.Taraflardan henüz bir açıklama yapılmadı ve yatırım turunun doğası gereği uzun bir süre net bir sonucun bildirilmemesi muhtemel. Webrazzi
15 Milyar Dolarlık Snapchat’in CEO’su Teknoloji Balonuna Karşı Uyarıyor
Görüntülü ve anlık mesajlaşma uygulaması Snapchat, büyümesini yeni bir yatırım turuyla sürdürüyor. Borsaya açılma planları da yapan Snapchat’in yatırımcıları arasında Alibaba’nın da adı geçiyor.Snapchat’in yarım milyar doların üzerinde (537 milyon dolar) bir yatırım alacağını paylaşan The Telegraph, yatırım tutarının 650 milyon dolara kadar çıkabileceğini de ekliyor. Yeni değerinin 15 milyar dolar civarında olması beklenen Snapchat, gelen haberlere göre Çinli e-ticaret devi Alibaba‘yı yatırımcıları arasına ekleyecek.Snapchat, Şubat ayında 16-19 milyar dolar değerleme seviyesinden 500 milyon dolarlık bir yatırım arayışına girmiş, Suudi Arabistan Prensi El-Velid bin Telal’ın sahibi olduğu Kingdom Holding ile yapılan müzakereler sonuca ulaşmamıştı. Bu yatırım görüşmelerinde Alibaba’nın da adı geçiyordu.
Snapchat Kullanıcıları Günde 2 Milyar Video İzliyor
Snapchat’in kurucusu Evan Spiegel, Bloomberg’e verdiği bir röportajda Snapchat ‘i anlattı ve Snapchat’ten son rakamları kamuoyu ile paylaştı. Kullanıcıların her gün Snapchat’te 2 milyardan fazla video izlendiğini belirten CEO Spiegel, uygulamayla ilgili planlarını da anlattı.Facebook’ta günlük izlenen video sayısının neredeyse yarısı kadarlık bir video izlenme sayısına ulaşmış Snapchat’in şu anda 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor. Snapchat kullanıcılarının yüzde 60’ının 13 ile 34 yaş grubu aralığında olduğu belirtiliyor. Kısacası Snapchat, gençlere ulaşmak için çok değerli ve önemli bir mecra. Son dönemde bununla ilgili bazı içerik çalışmaları da olan Snapchat’in en büyük amacı ise artık bir gelir modelini oturtmak ve Snapchat’i karlı bir şirket haline getirmek olacak.
Snapchat Snap İzleme ve Arkadaş Ekleme Biçimlerini Değiştiriyor
Snapchat, kendi oyununun kurallarını bir kez daha değiştiriyor. Şirketin iOS ve Android uygulamaları için yayınlanan son güncellemeyle kullanıcıların snap ve hikayeleri izlemek için parmaklarını ekrana basılı tutma zorunlulukları ortadan kalkıyor. İzleme süreci artık tek bir dokunuşla başlatılacak. Ekrana dokunulduğunda ise snap veya hikaye geçilebilecek. Snapchat CEO’su Evan Spiegel geçtiğimiz mayıs ayında Code konferansında söz konusu değişimin ipucunu vermiş ve parmağı ekrana uzun süre basılı tutmanın can sıkıcı bir şey olduğunu söylemişti.İlk günden bu yana Snapchat’in ”snap” olarak anılan mesajlarını görüntülemek için parmağı ekrana basılı tutmak gerekiyordu. Parmak ekrandan çekildiği zaman mesaj gösterimi otomatik olarak sonlanıyordu. Bundan böyle Snapchat’te mesaj ve hikayeleri kapatmak için ekran üzerinde aşağıya doğru bir sürükleme hareketi yapmak yeterli olacak.Teknoblog
1 Kuruş Kazanmayan Snapchat'in Değeri 10 Milyar Dolar!
Birden bire popüler olan fotoğraf odaklı sosyal ağ Snapchat, Çinli yatırımcılarla yatırım görüşmeleri gerçekleştiriyor ve anlaşma sağlanırsa değerini 10 milyar dolara çıkaracak. 10 milyar dolar! Bir ve ardından gelen 10 tane sıfır. Snapchat, kurulduğu günden bu yana hiç para kazanamadı; hiçbir gelir elde etmedi fakat Çinli yatırımcılar için 10 milyar dolar değerinde. Silikon Vadisi’ne hoşgeldiniz… Bloomberg’e göre, Snapchat’e yatırım yapacaklar arasında, en başarılı internet girişimlerinden biri olan ve Çin’in Amazon’u olarak anılan Alibaba da yer alıyor. Alibaba daha önce Yahoo’ya yüklü bir yatırım yapmış ve bunun sonucunda yüzü gülmüştü. Kasasına hiç para girmeyen Snapchat’e yatırım yapmayı planlaması, gelecekte firmanın çok ama çok kârlı hale geleceğini düşündüğünü gösteriyor. Facebook’u Facebook, Google’ı Google yapan şey, tıpkı Snapchat’in yaşamak üzere olduğu gibi, aldıkları bol sıfırlı yatırımlardı. Bu iki firma daha önce Snapchat’i 3 ve 4 milyar dolar karşılığında satın almak istemişlerdi fakat her iki teklif de Snapchat tarafından geri çevrilmişti. Öte yandan, 10 milyar dolar Silikon Vadisi için bile çılgın bir para. Airbnb ve Dropbox gibi çok başarılı şirketler 10 milyar dolar değerinde ki bunlar, Snapchat’in aksine para kazanan ve kâr eden organizasyonlar. 24 yaşındaki kurucu CEO Evan Spiegel, Snapchat’i yeni bir Google veya Facebook haline getirebilir mi? Belki. Ama bir başka ihtimal daha var. Groupon CEO’su Andrew Mason da 2010 yılında Google’ın 6 milyar dolarlık satın alma teklifini reddetmişti. Groupon’dan kovuldu ve şimdilerde hayatını müzisyen olarak devam ettiriyor…Stuff