Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Oldukça İddialı! Eski Tahtını Geri İsteyen Snapchat 2019 Yılı İçerisindeki Planlarını Açıkladı

4PAYLAŞIM

Instagram'ın popülerlik savaşını kazanmasıyla yaklaşık 1 milyon kullanıcısını kaybeden Snapchat, 2019'da tacı geri kazanacağına olan inancıyla gündemde. Yeni yıla girerken önümüzdeki yılla ilgili planları ortaya çıkan Snapchat'in neler yapacağı merak konusu. Bakalım 2018'i unutturmak isteyen Snapchat'in 2019 planları nelermiş...

Snapchat bildiğiniz üzere dünya üzerinde en popüler olduğu dönemlerde, Instagram'ın "Hikayeler" özelliğini getirmesi ile bir anda düşüşe geçmişti.

Popülerliğini aniden kaybeden Snapchat tekrar kendini toparlamak ve kullanıcılarını geri kazanmak adına birçok çaba göstermişti.

Bunlardan en sonuncusu ise Lens Challenges özelliğiydi. 👇

Popülarite Savaşları Devam Ediyor! TikTok'un Meydan Okuma Özelliği Şimdi de Snapchat'te - onedio.com
Popülarite Savaşları Devam Ediyor! TikTok'un Meydan Okuma Özelliği Şimdi de Snapchat'te - onedio.com

Kaybettiği kullanıcıları geri kazanmak için Facebook hakkında ortaya çıkan gizlilik skandalları sayesinde büyük bir şans elde ettiğini düşünüyor.

Snapchat, gizlilik skandalları sonrası Facebook'a ait olan Instagram üzerindeki kullanıcıların küçük bir kısmını kendisine çekmeyi başararak, 2019 yılında daha aktif olmayı planlıyor.

İflas etmemek için 2019 yılında yeni kullanıcı arayışı içinde olmak zorunda...

2017'nin sonlarında 187 milyon kullanıcısı varken 2018'in son aylarında ise 186 milyon kullanıcısı kalan Snapchat'in, eski popülaritesini kazanmak için sürekli yeni geliştirmeler getirdiği düşünülürse, bu harcamalarla ve düşüşle 2019 yılında iflas bile edebilir.

Her ne kadar Snapchat'in kullanıcı sayısı her geçen gün yavaş yavaş da olsa şirket hızlı bir şekilde parasını bitiriyor.

Snapchat'in CEO'su Evan Spiegel'ı uzun mesai saatleri bekliyor diyebiliriz...

İlk piyasaya sürülme tarihi Eylül 2011 olan görüntü ve video uygulaması Snapchat, kaybettiği devasa kullanıcı kitlesini geri kazanmak için 2019 yılında oldukça fazla çalışmak zorunda. Spiegel yaptığı açıklamalarda Snapchat'in 2019 yılında kâr sağlayabileceğini ifade ediyor. 

Peki siz Snapchat'in gidişatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de eskisi gibi en sevdiğimiz uygulama olabilir mi? Yorumlarda görüşlerinizi bizimle paylaşın... 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merve-yildiz24

deli şarj tüketiyor. en sevdiğim uygulamaydı bir ay önce kapatıp uygulamayı kaldırdım . tekrar döner miyim bilmiyorum?

Görüş Bildir