Popülarite Savaşları Devam Ediyor! TikTok'un Meydan Okuma Özelliği Şimdi de Snapchat'te

0PAYLAŞIM

Snapchat bildiğiniz üzere, Instagram'ın kendini sürekli yenileme ve haliyle popülerlik kazanması üzerine oldukça gözden düşmüş durumda. Eski popülerliğini geri istediği açıkça ortada olan Snapchat, gençler tarafından son zamanlarda oldukça sevilen Tik-Tok'un Lens Challenge özelliğinin tıpkısını kendi de yayınladı! Peki Lens Challange nedir ve nasıl kullanılıyor? Hadi bir göz atalım...

Çinli geliştirici "Bytedance" tarafından kurulan TikTok son zamanların en popüler uygulamalarından biri...

Dünya çapından çevrimiçi bir meydan okuma başlatan TikTok, pek çok insan tarafından sevilmese de artan popülerliğinin gözlerden kaçması imkansız. Bu artışın en büyük sebeplerinden biri de sürekli kendini geliştirmesi hiç kuşkusuz. Bu güncellemeler onun popülerliğini artırdıkça diğer geliştiriciler de haliyle bu alana yöneliyor.

Snapchat, dünya üzerinde en popüler olduğu dönemlerde, Instagram'ın "Hikayeler" özelliğini getirmesi ile bir anda düşüşe geçmişti.

Popülerliğini ani bir ivmeyle kaybeden Snapchat tekrar kendini toparlamak ve kullanıcılarını geri kazanmak adına uygulamaya Challenges Lens adında yeni bir özellik getiriyor.

Lens Challenges adeta Snapchat'in içindeki TikTok durumunda.

Özel filtrelerle uygulama içinde birbirlerine meydan okuyabilen Snapchat kullanıcılarına ilk tema "Yılbaşı" olarak belirlendi. Kullanıcılar, Gwen Stefani tarafından seslendirilen Jingle Bells şarkısı eşliğinde birbirlerine meydan okuyabilecekler.

Snapchat'te Lens Challange'ı nasıl kullanabiliriz?

Uygulamada "Lens Challenge" özelliğine Lens Explorer üzerinden ulaşabilirsiniz. Uygulamanın kamera arayüzünde bulunan deklanşör butonunun yanındaki emoji düğmesine basarak yeni meydan okuma seçeneklerine göz atabilirsiniz. Bu bölümde kendi meydan okumalarınızı kaydedebilir ve hikayenize ya da küresel "Lens Challenge" hikayesine ekleyebilirsiniz.

Ayrıca diğer kullanıcıların oluşturduğu meydan okumaları izleyebilmek için herhangi bir meydan okumaya katılma şartı bulunmuyor. Şimdilik bazı kullanıcılar bu özelliğe erişebilirken bazı kullanıcılar özelliğe erişemiyor olabilir. Ancak Snapchat, Lens Challenge özelliğinin kademeli olarak tüm kullanıcılar için aktif hale geleceğini belirtti.

WhatsApp Snapchat'i Bir Kez Daha Kopyalıyor: Bu Sefer de Mesajlar Kaybolacak! - onedio.com
WhatsApp Snapchat'i Bir Kez Daha Kopyalıyor: Bu Sefer de Mesajlar Kaybolacak! - onedio.com
Son Dönemin En Popüler Uygulaması TikTok ile Hayatımıza Giren Yeni Fenomenler - onedio.com
Son Dönemin En Popüler Uygulaması TikTok ile Hayatımıza Giren Yeni Fenomenler - onedio.com
Instagram Hız Kesmeden Devam Ediyor: Artık Hikayelerinize Müzik Ekleyebileceksiniz! - onedio.com
Instagram Hız Kesmeden Devam Ediyor: Artık Hikayelerinize Müzik Ekleyebileceksiniz! - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir