WhatsApp Snapchat'i Bir Kez Daha Kopyalıyor: Bu Sefer de Mesajlar Kaybolacak!

-

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın Snapchat'in hikayeler özelliğini kopyalaması tüm sosyal medyada büyük bir yankı uyandırmıştı. Hatta biz de bu haberlerin türlü türlü goygoyunu yapmıştık. 

Şimdi ise WhatsApp, Snapchat'ten bir özellik daha kopyalayacak ve kendiliğinden belli bir süre sonra silinen mesajlar özelliğini yayına alacak.

WhatsApp yakın zamanda kendiliğinden belirli bir süre sonra silinen mesajlar özelliğini yayına alacak.

cdn1.tnwcdn.com

Snapchat'te bir süre sonra silinen mesajlar ve hikayeler oldukça popülerdi bunu hepimiz biliyoruz. WhatsApp'ta da bu durum mesajlar, GIF'ler için geçerli bir hale geliyor.

Belirlenen sürenin ardından fotoğraflar, mesajlar, GIF'ler, sticker'lar da bir süre sonra kendiliğinden silinecek.

Özellik şu anda geliştiriliyor ve resmi bir duyuru henüz yapılmadı. Bu özellik ise şirkete yakın teknoloji kaynakları tarafından basına sızdırıldı.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, henüz geliştirme aşamasında olan özellik ile mesajlara 10 saniye, 1 dakika, 1 saat ya da 1 günlük süre tanıyabilme hakkını getirecek. Ülkemize ve tüm dünyaya aynı anda mı açılır veya bir test aşaması olur mu onu da yakın zamanda öğreneceğiz.

Snapchat'te ise işler pek iyi gitmiyor. Platformun kullanıcı sayısındaki büyüme oldukça yavaşladı.

Borsada Nasdaq Endeksi'nde işlem gören Snapchat'in (Snap) bu yılın üçüncü çeyreği sonunda günlük aktif kullanıcı sayısı, bir önceki çeyreğe göre yüzde 1 düşüşle (bir önceki yılın aynı çeyreğine göre ise yüzde 5 artışla) 186 milyon oldu. Bu da büyümenin oldukça yavaşladığının bir göstergesi. Facebook'un kendisi ile birlikte sahip olduğu platformlarında toplam üye sayısı 1 milyarı geçiyor.

Whatsapp'a Gelen Hikaye Güncellemesini Yorumsuz Bırakmayan 18 Kişi - onedio.com
Whatsapp'a Gelen Hikaye Güncellemesini Yorumsuz Bırakmayan 18 Kişi - onedio.com

Bu içeriklerimizi de okumak isteyebilirsiniz;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tahref156

Bende bu akıma katılayım bari ''Saçmalamayın yaa'' :)

samanbayyurt

Saçmalamayın, her yazılım diğer yazılımların iyi özelliklerini kopyalıyor ne var bunda böyle büyütecek? Bütün chat uygulamaları en eski MSN Messenger'ı kopyaladı. Hatta burada ONEDİO'da MSN Mesenger'ı kopyalamış ki bunları yazabiliyoruz.

diamondsky

sebebi neydi

buraknugali

bu snapchat saf mı ya

morenica

SALAH SALAH GONUŞMAYIN!

Görüş Bildir