Genç Yaşlarında Buldukları İş Fikriyle Köşeyi Keskin Virajla Dönen 12 Yabancı İş İnsanı

1PAYLAŞIM

Analar ne evlatlar doğuruyor be!

1. Mark Zuckerberg

Mark'ın hikayesini bilmeyen yoktur herhalde. Üniversitede arkadaşlarıyla birlikte Facebook'u kurması ile başlayan macerası, en genç zenginlerden biri olmasıyla son buldu. Ağustos 2020'de bildirildiğine göre Mark'ın net serveti 98,6 milyar dolar.

2. Dustin Moskovitz

Dustin'in adını duymamış olabilirsiniz ama o da Facebook'un kurucularından biriydi. 2008'de Asana'yı kurmak için Facebook'tan ayrıldı. Dustin'in kurduğu Asana, günümüzde grup çalışmaları için en fazla tercih edilen uygulamalardan biri oldu. Bu başarı Dustin'i en genç milyarderlerden biri yaptı. Dustin'in 2020'de açıklanan net serveti 15,2 milyar dolar.

3. David Karp

Tumblr çoğumuzun aşina olduğu bir platform. Sosyal paylaşım ağının kurucusu ise David Karp! David, 2013 yılında Tumblr'ı Yahoo'ya satmış olsa da şu an hala Tumblr'da İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Net serveti ise 200 milyon dolar.

4. Matthew Mullenweg

Birçok sitenin kullandığı Wordpress'in kurucusu ve geliştiricisinin Matthew Mullenweg olduğunu biliyor muydunuz? Henüz 20'li yaşlarında girişimlere başlayan Matthew'un tahmini serveti 400 milyon dolar.

5. Blake Ross

Mozilla Firefox'un yaratıcılarından biri olan Blake, bir yazılım geliştirme uzmanı. Ayrıca Facebook'un satın aldığı Parakey şirketinin de kurucu ortağı. Blake'in tahmini serveti 150 milyon dolar.

6. Naveen Selvadurai

Herkesin Foursquare kullandığı bir dönem vardı. Bu uygulamayı hayatımıza sokan kişi Hintli genç bir girişimci! Foursquare'ın kurucu ortaklarından olan Naveen, aynı zamanda Nokie ve Sony için de çalıştı. Son bildirilene göre Naveen'in varlığı ortalama 80 milyon dolar.

7. Angelo Sotira

Henüz 19 yaşında birçok grafik tasarımcı, fotoğrafçı ve web geliştiricisinin kullandığı DeviantArt'ı kuran Angelo, sanat dünyasının Facebook'unu ortaya çıkardı denilebilir. Angelo'nun net serveti 80,4 milyon dolar.

8. Andrew Mason

İnternette indirim kuponları kovalayan biriyseniz Andrew'a teşekkür etseniz iyi olur! Andrew, Groupon adındaki yerel ve uluslararası firmaların indirim kuponlarını bir araya toplayan en popüler kupon sitelerinden birinin kurucusu ve CEO'su. Andrew'un net serveti tahminen 230 milyon dolar.

9. Kylie Jenner

Kylie, Forbes tarafından 2019 yılında dünyanın en genç milyarderi seçildi. Kardashian ailesinin üyesi olmayı bir fırsata çevirdi ve kendi kozmetik markasını çıkararak servetini katlamayı başardı. Kylie'nin net serveti 1 milyar dolar.

10. Evan Spiegel

Miranda Kerr ile olan ilişkisiyle magazine yansıyan Evan, aslında bundan çok daha fazlası! Bir döneme damgasını vuran Snapchat uygulamasının kurucusu. İnsanların Snapchat'te köpek filtresini kullanmaları sayesinde net serveti 4,9 milyar dolara ulaştı.

11. Melanie Perkins

Her türlü tasarım için kullanılan Canva'nın kurucu ortaklarından biri de Avustralyalı Melanie! Milyar dolarlık bir teknoloji girişimine liderlik eden en genç kadın CEO'lardan biri olan Melanie'nin net serveti 8,6 milyar dolar.

12. John Collison

Stripe sitesini kardeşi Patrick ile birilikte kuran John, İrlandalı genç bir girişimci. Harvard'da okurken Stripe fikrini ortaya çıkaran John'un net serveti 3,2 milyar dolar.

Finansal ayrıcalıklardan günlük yaşama dair onlarca hizmet ve ayrıcalık sunarak sana rehberlik edecek yol arkadaşın Maximum Genç senin için burada!

Şimdi sen de Maximum Genç’e katıl, aklından geçenleri hayata geçirmeye başla!

Advertisement
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kuduz-doktor-hektor

Dunning kruger sendromuna, iki güzel örnek. Tam da cahillikten dem vururken, bütün doktorları hekim sanmak... Cahil cesareti işte böyle bir şey, bir bok bilmezler, işin kötüsü bir bok bilmediklerini de bilmezler.

damaged_cute

Kylie Jenner girişimci mi? İş insanı mı? İkisi de değil. Sadece adını kullanan arkasındaki akıllı ekip sayesinde para kazanıyor işte. Makyaj markasında veya yaptığı herhangi bir işte tek bir parmağı bile olduğuna inanan var mı cidden? sfgdghfh

gzm-ynklr

Tebrikler.

tet83

Meghan Markle unutulmuş 😁 genç prens tavlayıp parmağında oynatarak oyunculuk( görmedim ) ile kazanamayacağı serveti elde etti😁 bence en iyi genç girişimcş

kalem-kelam

İnternet denen iletişim ağı, 30 yıl öncesi şirketlerin yıllarını aldığı müşteri ağı hızını dakikalar indirdi. Şimdi tüm dünya müşterin olabiliyor. Bu durum da zengin olmak için 60 yaşını beklemesini engellemiş girişimci arkadaşların..

Görüş Bildir