Görüş Bildir

Emin Pazarcı Haberleri

Emin Pazarcı ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Emin Pazarcı ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Bugün Mutlaka Okumanız Gereken 10 Köşe Yazısı
Geçen yazımda, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın Afrika gezisine çıkmadan önce, “Kararı kabul etmek durumunda değilim, karara da uymuyorum, saygı da duymuyorum” dediğini ve Anayasa’nın “Anayasa Mahkemesi kararları Resmi Gazetede hemen yayımlanır ve yasama, yürütme ve yargı organlarını, idare makamlarını, gerçek ve tüzel kişileri bağlar” hükmünü hatırlattıktan sonra, Sayın Erdoğan rejimin adını söylemeden, yasama ve yürütme erkinin kendisine bağlı olduğunu açıklamıştır” demiştim. (29 Şubat)Devlet hayatında geldiğimiz yerin, bireylere bir şey bırakmadığı düşüncesiyle yazımı “Halkın ne yapacağını bekleyip, göreceğiz” cümlesiyle bitirmiştim.Cumhurbaşkanı'nın özetlediğim görüşlerinin açtığı tartışmada, Anayasa Mahkemesi Başkanı ile Adalet Bakanı’nın aldıkları durumla ilgili görüşlerimi Sizlerle paylaşmak istiyorum.1/Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın görüşünü şu sözleri tanımlamaktadır:“Son tartışmalardan bağımsız olarak, Anayasa Mahkemesi kararlarına yönelik tepkiler konusunda ilkesel düzeyde bazı hususları hatırlatmak istiyorum.
Deprem Felaketinin Ardından Başkanlık Sistemini Öven Emin Pazarcı Tepkilere Gülerek Yanıt Verdi
'Böyle günlerde siyaset olmaz' genelde afet dönemlerinde hükümete yakın isimlerin çokça kullandığı bir söz. Özellikle deprem gibi can ve mal kaybının yaşandığı afetlerde haklı olarak sorulan sorularda 'fitne yaymak' adı altında sığınılan bir liman... Ancak AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in Cumhur İttifakı'nı öven sözleri, Cumhurbaşkanlığı resmi hesabının CHP'li belediyeleri paylaşımlarında es geçmesi siyasetin her an her durumda yapıldığının da göstergesi. Akşam Gazetesi Temsilcisi Emin Pazarcı da önce çıktığı bir canlı yayında başkanlık sistemini övdü, ardından Twitter'da skandal bir paylaşım yaptı.