Görüş Bildir

Ceren Damar Haberleri

Ceren Damar ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Ceren Damar ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

Genç Akademisyen Ceren Damar Cinayeti Türkiye'nin Gündeminde: 'Affet Bizi Hocam'
Dün akşam saatlerinde Çankaya Üniversitesi'nde işlenen cinayetin yankıları devam ediyor. Genç akademisyen Ceren Damar'ın üniversitedeki odasında bir öğrencisi tarafından canice öldürülmesi Türkiye'nin gündeminde... Öte yandan Ceren Damar'ın katil zanlısı H.İ.H, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. H.İ.H'nin babası Ö.H. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Akademisyen Ceren Damar'ı Öldüren Hasan İsmail Hikmet'in İfadesi: 'Geçmem İçin Kopya Çekmem Gerekiyordu'
Öğrenim gördüğü Çankaya Üniversitesi'ne bıçak ve tabanca sokan, hakkında kopya çekmekten tutanak düzenleyen danışman öğretmenini tasarlayarak hunharca öldüren Hasan İsmail Hikmet, dün akşam çıkarıldığı mahkeme tarafından “kasten öldürme” suçundan tutuklandı.Olay yeri inceleme sonrası düzenlenen cinayet tutanağına göre saldırgan önce genç kadını darp etti, sonra iki kere ateş ederek göğüs kafesi ile karın boşluğundan yaraladı ve 10 yerinden bıçakladı. Ardından otomobiline binip uzaklaştı.Ceren Damar cinayetinin katil zanlısı Hikmet'in Emniyet'teki ifadesi basına yansıdı. Okula daha evvelden kesici silah, cinayet günü ise ateşli silah soktuğunu söyleyen zanlı 'Geçmem için kopya çekmem gerekiyordu' dedi ve ekledi: 'Tutanağı 'işleme koyacağım’ deyince sinirlendim...'
Ceren Damar Cinayetinde Yeni Ayrıntılar: Öldüreceğini Önceden Söylemiş
Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’i öldüren 4’üncü sınıf öğrencisi Hasan İsmail Hikmet'in ailesi, tutuklanan zanlının cinayetten önce yazdığı ileri sürülen ’İntiharımdan Ceren Damar sorumludur’ yazılı mektubu savcılığa teslim etti. Hikmet'in kopya çekerken yakalanması ardından sınıftan çıkarıldıktan sonra kendisini arayan arkadaşına 'Ceren Damar’ı öldüreceğim' dediği de öğrenildi.