Yeni Açılan Boğaziçi Hukuk Fakültesi İçin Melih Bulu'yla Uyumlu Çalışacak Akademisyen Önerileri

1.1bPAYLAŞIM

Artık halkımız 1 gecede cahil kalmıyor. 1 gecede açılan hukuk fakülteleri ile fişşek gibi aydınlanıyor. Yaparsa AK parti yapar tabii. Dün gece resmi gazetede yayınlanan kararla adını ilk kez duyduğumuz birkaç üniversiteye rektör ataması yapılırken Boğaziçi Üniversitesi'ne de Hukuk ve İletişim Fakülteleri açıldı.  1 aydır kendi ekibini kuramayan ve üniversiteyi yönetemeyen Melih Bulu'ya ilaç gibi geleceğini düşündüğümüz bu fakültelerde görev alacak akademisyenler için adaylar sosyal medyada konuşulmaya başlandı. Ben de son yıllara damgasını vuran hukukçuların  atamasını yaptım. Hayırlı uğurlu olsun. Yürekleri yeten varsa istifalarını istesin.

İlk sırada herkesin aklına gelen isim: Selman Öğüt. Ümit Besen İngilizcesi ve müthiş muhakeme yeteneği ile fark yaratacaktır. Üniversite, boğaza nazır olduğu için yabancılık çekmeyecektir.

Eylem yapan öğrencilerle saatlerce her konuyu tartışabilecek enerjisiyle Ersan Şen. Polisten daha etkili olacaktır.

Kendisi daha çok İletişim Fakültesine yakışır ama ben yine de Fahrettin Altun diyorum. Umarım okulda fake profil işini abartmaz.

Ve tabii ki Metin Feyzioğlu. 😍

Akademisyen Ceren Damar'ı katleden caninin avukatı. Pişkince savunma yapma sanatı 101 dersini verir.

Başkaları unuttu ama biz unutmadık seni.. Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ.

Adının geçtiği her yere, herkese dava açan Banko soyadlı malum avukat. Her Boğaziçiliden birer Erdil Yaşaroğlu yaratacaktır.

Tartışma programlarının en çok yoran ismi Yaşar Hacısalihoğlu. Evet kendisi hukukçu değil ama neden olmasın? Melih Bulu da Boğaziçili değil.

Ve son olarak kimsenin uymadığı anayasayı yaptıktan sonra aramızdan ayrılan Burhan Kuzu. Kendisi hayattayken Adalet Bakanı yapılmadı ama fahri dekan olarak taltif edilebilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
izmir783-250

Mehmet Metiner'in liste dışı kalması üzücüdür

logicaldoor

Editör liste aceleye mi geldi yoksa isim mi bulamadın. Şu listede delikanlı gibi çıkarıp masaya (istifasını) vurabilecek tek kişi Ersan ŞEN...

halilorman

metin feyzioğlu sen nasıl satılmış bir döneksin? onursuz herif

hamsi-bogart

HUKUK FAKÜLTELERİNDEN KIBRIS HARİÇ YILDA 19 BİN ÖĞRENCİ MEZUN OLUYOR, BU KADAR HESAPSIZCA BÖLÜM AÇMANIN KATMA DEĞERİ NEDİR.

dinidar

Sayın Bulu bizzat şahsını bu kadrolara alırsa hem iletişim sıkıntısı çekmez hemde liyakat problemi oluşmaz.

Görüş Bildir