Görüş Bildir

Boris Johnson Haberleri

Boris Johnson ile ilgili tüm haberler, içerikler, galeriler, testler ve videolar Onedio’da. Boris Johnson ile ilgili son dakika haberleri ve gelişmelerini, yeni içerikleri de bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz.

Popüler İçerikler

'Telefon Kilidi Yaygınlaşmalı'
Akıllı telefonlara eklenen ‘uzaktan etkisiz hale getirme’ (kill switch) özelliği, ABD'de telefon hırsızlıklarını büyük ölçüde engellemeye başladı. Emniyet ve yargı birimleri, özelliğin yaygınlaşmasını istiyor.Cep telefonlarının çalınması halinde internet üzerinden girilecek kullanıcı adı ve şifre ile telefonu tamamen kilitleyip çalışamaz hale getiren 'kill switch' teknolojisi sayesinde, ABD’nin New York kentinde çalınan telefon sayısı dörtte üç azalırken, San Francisco'da yüzde 40 azalma görüldü.İngiltere’nin başkenti Londra’da da son bir yılda telefon hırsızlığı yarıya indi. Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, “Sadece iki yıl önce pek çok büyük kenti etkileyen telefon hırsızlığı salgınına bu teknoloji sayesinde büyük darbe vurduk” dedi.Bazı telefonların GSM operatörleri yoluyla kilitlenmesi mümkünken, akıllı cihazların internet bağlantıları nedeniyle halen kullanılabilir olmaları telefon hırsızlıklarını engelleyemiyordu. Apple'ın iPhone'lara ekleyerek yaygınlaştırdığı 'kill switch' özelliği, telefonları çalınan milyonlarca kullanıcının kişisel verilerini korumaya yarıyor.Kaybolan veya çalınan telefonu geri bulabilenler, kullanıcı adı ve şifre girerek cihazı yeniden etkinleştirebiliyor. Hatta Anroid cihazlar fabrika ayarlarına geri döndürülse bile kullanılamıyor.
Bisikletle Objektiflere Takılan 11 Siyasi Figür
Her ne kadar onları genelde lüks arabalarla, korumalarla görmeye alışmış olsak da birçok ünlü siyaset adamı sıklıkla bisiklete biniyor. Bu durum gelişmiş ülkelerde genellikle olağanüstü bulunmadığı için haber niteliği taşımıyor. Fakat ülkemizdeki şovenist durumu göz önüne aldığımızda, bu fotoğraflar önemli bir rol oynayabilir.BUsiklet olarak biz de politikacılarımızı bisiklet üzerinde görmekten mutluluk duyarız.İyi okumalar.
BBC ile Cameron Arasında 'IŞİD' Gerginliği
İngiliz yayın kurumu BBC, İngiltere Başbakanı David Cameron'ın IŞİD için 'İslam devleti' ifadesinin kullanılmaması çağrısını reddediyor.Cameron bu hafta yaptığı bir açıklamada, BBC'nin haberlerinde IŞİD için 'İslam devleti' ifadesi kullanmasını eleştirerek, 'Çünkü bu İslam devleti değildir, korkunç ve barbar bir rejimdir' demişti.İngiltere Başbakanı'nın çağrısının ardından, 120 milletvekili de BBC'ye bir mektup göndererek, 'İslam devleti' ifadesini kullanmaması gerektiğini çünkü 'bunun gereksiz yere İslami aşırıcılara itibar sağlamak anlamına geldiğini' bildirdi. Muhafazakar Partili milletvekili Rehman Christi'nin liderliğindeki 120 parlamenter, BBC'den 'İslam devleti' yerine IŞİD ifadesini kullanmasını istedi. Mektuba, İngiltere Başbakanı Cameron'ın yanı sıra, Londra Belediye Başkanı ve Muhafazakar Parti milletvekili Boris Johnson ve İskoç Ulusal Partisi (SNP) milletvekili ve partinin eski lideri Alex Salmond da imza koydu. AA'nın haberine göre, BBC Genel Müdürü Tony Hall çağrılara cevaben kaleme aldığı makalede, 'BBC bir grubu ya da kuruluşu tanımlarken, o grubun kendini nasıl tanımladığını esas almaktadır. Sadece 'İslam devleti' ifadesi kullanmanın böyle bir devletin varolduğu anlamına geleceğinin ve bunun yanıltıcı olduğunun farkındayız. Biz de bundan sonra 'sözde İslam devleti' ifadesini kullanacağız' diye yazdı. Hall ayrıca, ' IŞİD ifadesini kullanmanın bu örgüte destek verildiği algısına neden olabileceğini ve BBC'nin tarafsızlığına aykırı olduğunu' savundu. İngiliz basını, BBC Genel Müdürü Hall'un kurumun konuyla ilgili terminolojisi hakkında bu ay milletvekillerinin sorularını yanıtlamaya çağrılabileceğini bildiriyor.
Londra Thames Nehri'ne Yüzen Bisiklet Yolu
Londra’da trafik yoğunluğu nedeniyle sık sık rastlanan bisiklet kazalarını önlemek amacıyla, Thames Nehri’nin güney kıyısı boyunca nehir üzerinde yüzen bir bisiklet yolu projesi gündeme geldi.River Cycleway Consortium adlı mimarlık şirketine ait projede, Avustralya’nın Sydney kentindeki ünlü Opera Binası’nın tasarımcısı mühendislik şirketi de yer alıyor.Özel finanse edileceği söylenen ve tasarım ayrıntıları henüz açıklanmayan bisiklet yolunun 965 milyon dolara mal olması öngörülüyor. Köprünün bakım ve onarım masrafları içinse yolu kullanacak olan bisikletçilerden her sefer için 1,5 sterlinlik (yaklaşık 2.3 dolar) ücret alınması planlanıyor.Thames Deckway adı verilen yolun giriş rampaları, dinlenme noktaları ve uydu üzerinden hava ve yol durumu bilgisi verecek tabelalar içereceği belirtiliyor. Nehirdeki gel-gitle alçalıp yükselecek Deckway’in aydınlatma ve diğer ihtiyaçları ise güneş ve rüzgar gibi yenilenebilir enerjiyle giderilecek.
Boris Johnson'ın Babasına Cinsel Taciz Suçlaması
Brexit şampiyonu sağcı popülist Başbakan Boris Johnson'ın babası Stanley Johnson, mensubu oldukları Muhafazakar Parti'nin üst düzey bir kadın milletvekili ve önde gelen bir kadın gazeteci tarafından parti kurultayında elle sarkıntılık yapmakla suçlandı. İşçi Partisi soruşturma çağrısı yaptı.
Osmanlı Torunundan Şaşırtan Teklif
Türk kökeniyle de bilinen Londra'nın Muhafazakar Partili Belediye Başkanı Boris Johnson, aileleri tarafından radikalleşme riski altında olan Müslüman çocukların devlet bakımına alınmaları gerektiğini söyledi. Boris Johnson , İngiliz Daily Telegraph gazetesi için kaleme aldığı makalede, Müslüman çocukların aileleri tarafından radikalleştirilmesinin çocuk istismarı anlamına geldiğini belirterek, bu çocukların ailelerinden uzaklaştırılması gerektiğini vurguladı.Makalesine, 'Çocuklar evde cinayeti ve bombalamayı öğreniyor' başlığını atan Johnson, 'aşırı İslamcı riski' altındaki Müslüman çocukların ailelerinden uzaklaştırılarak, potansiyel 'katil' ve 'intihar bombacısı' olmalarının önüne geçilebileceğini yazdı.İngiltere 'deki bazı Müslüman gençlere 'delice şeyler öğretildiğini' ifade eden Johnson, öğretilenlerin geçen mayıs ayında Lee Rigby adlı İngiliz askerini Londra 'da sokak ortasında bıçaklayarak öldüren iki kişinin görüşlerine benzer görüşler olduğunu belirtti.
Akıllı Trafik Lambaları Londra'da
Londra’da yayalar, yakında sensörler ve kameralar ile donatılmış akıllı trafik lambalarıyla karşıdan karşıya geçecekler. Şehir yönetimi, akıllı lambalar için yakın zamanda testlere başlayacağını açıkladı. Pedestrian Split Cycle Offset Optimisation Technique (SCOOT) adı verilen teknoloji sayesinde, akıllı lambalar karşıdan karşıya geçecek olan kalabalığın yoğunluğuna göre karar veriyor. Karşıdan karşıya geçecek olan yaya sayısı fazla ise yayalara yeşil ışık daha uzun bir süre yanık kalıyor. Londra belediye başkanı Boris Johnson, son teknolojileri kullanarak Londralıların hayatlarını daha kolay hale getirdikleri ve daha güvenli bir hale getirdikleri için mutluluk duyduklarını söyledi... haber kaynağı:  365haber.org/yaşam